Chance liga se vrací na Lapač, Valaši v sobotu vyzvou Litoměřice

Redakce • 26.11.2021

Přesně po týdnu se druhá nejvyšší hokejová soutěž opět vrací na Lapač. Hokejisté VHK ROBE Vsetín v sobotu od 17 hodin vyzvou soupeře z Litoměřic, kterému chtějí vrátit těsnou říjnovou porážku 2:3. S ohledem na vyrovnanou tabulku může tříbodový přísun zamíchat kartami v pořadí, Stadion momentálně okupuje druhou pozici a od šestých Valachů jej dělí sedm bodů. Kvůli vládním nařízením mohou duel navštívit pouze držitelé permanentních vstupenek.

Partner utkání:

Na sobotní utkání s Litoměřicemi budou mít vzhledem k nařízení Vlády ČR o omezení počtu osob na sportovních utkáních vstup pouze majitelé permanentek. Klub zároveň uvolňuje omezený počet vstupenek, který je možno zakoupit přes ON-LINE přes webové stránky VHK ROBE Vsetín. Pokladny na zimním stadionu před utkáním budou UZAVŘENY a vstupenku si již nebude možno zakoupit.

Zároveň platí již platná opatření od 22.11.2021 pro vstup na sportovní utkání, která jsou stejná pro permanentkáře i pro držitele vstupenky.

• osoby starší 18 let mají vstup na akci povolen pouze pokud prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo jsou tzv. ve fázi zahájeného očkování a prokáží se u vstupu negativním výsledkem PCR testu.
  • osoby ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) se mohou prokázat u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před návštěvou utkání
  • osoby mladší 12 let věku - nemusí mít žádný doklad ohledně Covidu
  • po celou dobu pobytu na zimním stadionu musí mít osoba na ústech respirátor.

Vsetín si připomíná výročí 20 let od 6. titulu

V letošním roce je to přesně 20 let od chvíle, kdy vsetínští hokejisté vybojovali svůj šestý extraligový titul. Klub si významný milník připomene 10. prosince pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně. V rámci D+D Real Winter Hockey Games nastoupí Valaši v replikách dresů právě z ikonické sezony 2000/2001. Jejich podobu Vsetín představí online příští týden, už v sobotu si ale dres budou moci fyzicky prohlédnout návštěvníci domácího utkání s Litoměřicemi v prodejně fanshopu. Tam ostatně mohou získat i upomínkové předměty k letošnímu výročí: mistrovský puk v dárkovém balení, speciální zelenožlutou šálu nebo třeba novou sérii sběratelských kartiček League Dynasty mapující rovnou všech šest mistrovských sestav Vsetína, která bude mít právě v sobotu ve fanshopu svoji premiéru. Prodejna otevírá v 16:00!

Druhé Litoměřice přivítaly staronové tváře

Sobotní soupeř Vsetína prožívá úspěšnou sezonu. Svěřenci hlavního trenéra Davida Bruka okupují 2. místo v tabulce Chance ligy a mají za sebou povedené zápasy. Kromě těsné prohry 3:4 po prodloužení v Šumperku ve 4. kole poznali hořkost porážky až na přelomu října a listopadu. Z krátké krize se ale rychle oklepali a nadále se jim daří pravidelně bodovat. V sestupové sezoně tak možná oproti predikcím před startem ročníku atakují čelo tabulky. Naposledy se kališníkům podařilo zdolat na domácím ledě Jihlavu vysoko 5:1.

Ofenzivu Brukovy družiny táhne Roman Přikryl, jenž v 21 zápasech dokázal nasbírat 23 bodů za 4 góly a 19 asistencí. Nejlepším střelcem je pak finský útočník Riku Sihvonen, který se ve 21 utkáních prosadil hned sedmnáctkrát. Obrana pak stojí na velezkušeném Janu Výtiskovi, jenž doposud sám zblokoval 39 střel a v kolonce +/- se může pyšnit 11 kladnými body. Drtivou většinu utkání v brance doposud odchytal Tomáš Král s úspěšností zákroků 91,34 % a průměrem 2,79 inkasovaného gólu na zápas.

V pátek Litoměřice posílily o dvě staronové tváře. Z Karlových Varů se vrátil útočník Jaroslav Kracík, který s týmem absolvoval přípravu a začátek sezony. Obranné řady pak vyztužil Karel Klikorka, jenž v Litoměřicích působil předloni v rámci projektu Dukla.

Sestavy v posledním kole:

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Jakub Jenáček, Hryciow – Půček, Pitule, Rob – Gago, Vlach, A. Zeman – Apolenář, Březina, Klímek – Hořanský, Šimon Jenáček, Vítek, Pitule.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Jebavý, Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, Kadlec – Stehlík, Koláček, Rouha.