Chci být jedním z lídrů týmu, hlásí Petr Dvořák

Václav Trávníček • 06.08.2015

Před pěti lety byl u historicky nejúspěšnější sezony Valašského Meziříčí, kdy klub od soutoku Bečev bušil na brány 1. ligy. Potom Petr Dvořák zamířil do polského Krakova, odkud se nyní vrací. Ovšem k radosti vsetínských fanoušků míří jednatřicetiletý útočník na Lapač! „Řeknu to na plnou pusu, chceme bojovat o vítězství ve 2. lize a postoupit do baráže. Věřím, že na to mančaft jednoznačně máme,“ říká nová tvář v zelenožlutém dresu.

Petře, co vás vlastně přimělo k návratu do Česka?
Po těch dlouhých pěti letech jsem už chtěl být blíž domovu. S manželkou jsme se rozhodli, že se vrátíme do Rožnova. Další důvod byl ten, že jsem si připadal psychicky vyčerpaný a chtěl jsem si ještě zahrát hokej, který jsem v Polsku svým způsobem moc nehrál.

A jak se zrodil váš příchod do Vsetína?
Zavolal mi pan Tobola z vedení a po seriozním a profesionálním jednání jsem na to kývnul. Nebylo nad čím přemýšlet. Oslovila mě vize Vsetína a jeho cíle. Také mě láká zahrát si před vsetínským publikem, které je v soutěži asi nejlepší.

Předtím jste jednal s Valašským Meziříčím, kde jste před odchodem do Polska působil naposledy…
Oslovili mě už v zimě, kdy jsem věděl, že se budu po sezoně vracet. Nějakým způsobem jsme spolu jednali, už jsem tam měl mít i něco na starost ve vedení klubu. Ale bohužel to teď ve Valašském Meziříčí funguje na takové úrovni, že jsem tam nemohl zůstat.

Nyní proti Bobrům budete nastupovat. Jaké to pro vás bude?
Samozřejmě se tato utkání budu snažit brát jako každý jiný zápas. Teď budu hrát za Vsetín, za což jsem velice rád. Působil jsem tu už v šesté třídě, takže se vlastně po dvaceti letech vracím. Je to pro mě milník. Zápasy proti Valmezu budu chtít vyhrát.

Měl jste o vsetínském prostředí nějaké informace?
V Polsku jsem sledoval výsledky 2. ligy, vím, jak to v soutěži funguje. Také mám hodně informací od kamaráda Honzy Kolaříka. Za těch pár dnů, co jsem ve Vsetíně, nemůžu říct špatného slova. Funguje to tady na vysoké úrovni. Jde o druhou ligu, takže jsem z toho upřímně až překvapený. Mám z toho jen dobré pocity.

Jaká bude vaše role v týmu?
O mé roli v týmu jsme se bavili s panem Tobolou a s panem trenérem Jenáčkem. Jak jsem zjistil, jsem tu jeden z nejstarších. Takže doufám, že budu jeden z lídrů, kteří tým potáhnou. Chci přispět k naplnění cíle, který máme stanovený.

Co noví spoluhráči? Už si spojíte jména s tvářemi?
Je pravda, že jsem znal jenom Honzu Kolaříka a Lukáše Plška, který je můj bývalý spolužák. Nebudu zmiňovat Radima Tesaříka, toho znají všichni. Proti některým dalším klukům jsem dřív hrával, ale spíš jsme se neznali. V kabině mě kluci přijali velice dobře, parta je tu výborná.

V úterý jste s týmem absolvoval první trénink na ledě. Jak jste se po dlouhé době cítil na bruslích?
Za sebe musím říct, že nic moc. Mám novou výstroj, zvykám si na ni. Také led zatím v tom teple nebyl úplně stoprocentní. Ale myslím, že ještě pár dnů a všechno bude v pohodě

Vsetín loni došel do finále, letos by chtěl ještě o krůček dál. Je to v jeho silách?
Těžko se to po těch pár dnech říká. Věřím ale, že vedení i trenéři vědí, co za kluky v týmu mají. Bavil jsem se i s hráči z jiných klubů a myslím, že potenciál tady jednoznačně je. Řeknu to na plnou pusu, chceme bojovat o vítězství ve 2. lize a postoupit do baráže. Věřím, že na to mančaft jednoznačně máme.

S boji o první ligu máte zkušenosti, před pěti lety Valašskému Meziříčí chybělo k postupu málo. Jaké jsou barážové zápasy?
Velice těžké. Člověk nemá až takový přehled, jak na tom jsou mančafty v české skupině. Je to na konci sezony, takže rozhoduje i psychická síla. Tehdy s Valmezem nám ty síly docházely. Vždycky to bylo o jednom gólu. Věřím, že budeme připravení na celou sezonu i na případnou baráž. Že si to trenéři pohlídají a my budeme mít čtyři kvalitní pětky, které to zvládnou.

Akce se přehoupla do svého druhého (a posledního) měsíce!

Posted by VHK Vsetín on 5. srpen 2015

Foto: www.hcvm.cz