Hráč měsíce hotelu Britannia: Libor Pavliš

Aleš Koňařík • 15.01.2004

V s e t í n - „Promiň, ale jsi až pátý centr. Do sestavy se nevejdeš,“ slyšel tehdy karlovarský útočník Libor Pavliš po prvních kolech probíhající sezóny. Karlovarská Energie jej vzápětí uvolnila na měsíční hostování do Vsetína, které se později změnilo v regulérní přestup. V novém dresu začala hvězda šikovného forvarda stoupat.

Pavliš nastupuje v první útočné formaci a hřeje se na výsluní přízně fanoušků. Ti jej také vybrali jako hráče měsíce prosince. Vítězství v anketě bylo pro šestadvacetiletého Pavliše premiérovým úspěchem. „To je vůbec poprvé, co jsem nějaké ocenění získal. Těší mě to a děkuji všem fanouškům, kteří pro mě hlasovali,“ vysekl Pavliš symbolickou poklonu za důvěru. Ze 157 hlasů získal plných 82 a jen o šest zaostal za předchozím suverénem Radovanem Bieglem.

Pro rodáka z Moravské Třebové hlasovali i dva jmenovci, a jak se ukázalo, v jednom případě nešlo pouze o shodu jmen. „Inženýra Pavliše neznám, ale pan Bohumil Pavliš je můj táta,“ usmíval se poněkud překvapeně Pavliš junior. Rodinné pouto však panu Pavlišovi staršímu k zisku ceny nepomohlo. Libor se ale nestrachoval, že by za svou volbu dostal vynadáno. I když … „Uvidíme později, až se dozví výsledek,“ dodal hráč měsíce prosince.

Pavliš se po přestupu z Karlových Varů na Vsetín rychle aklimatizoval. „Vary jsou lázeňské město, díky tomu byl život o něco rušnější. Ve Vsetíně se cítím skoro jako doma v Třebové, je tu větší klid. Z hotelu jsem se už přestěhoval do bytu na Trávníkách. Ze Vsetína to nemám daleko domů a Moraváci jsou mi přeci jen bližší.“

Moravská Třebová není zrovna vyhlášenou líhní hokejových talentů, nejbližší město s tradicí vrcholového hokeje je padesát kilometrů vzdálená Olomouc. „Začínal jsem doma v Moravské Třebové, k hokeji mě přivedl otec. Žákovská léta jsem strávil v Šumperku a potom následoval přestup do Olomouce,“ líčil Pavliš počátky své kariéry. Pak následovala angažmá v Opavě, Havířově a Prostějově „Zkrátka jsem tak pobíhal po Moravě.“

Předloni odehrál za Karlovy Vary svou dosud nejpovedenější sezónu, vstřelil 19 gólů. Pak ale přišel nečekaný propad. „Nedostával jsem tolik prostoru a z Varů jsem chtěl odejít už loni. Vyšlo to ale až letos, za přestup do Vsetína jsem vděčný. Klub převzal můj karlovarský kontrakt, zůstanu zde minimálně ještě jednu sezónu.“ liboval si Pavliš. Osobní statistiky však neklade nad výsledky týmu, který stagnuje na rozhraní postupu do play-off a pádu na poslední příčku. „Nemá cenu myslet dopředu na baráž nebo na play-off. Bereme každý bod a budeme o ně bojovat až do posledního zápasu.“

VÝHERCE PROSINCOVÉHO KOLA:

LUKÁŠ MLEJNEK, KANĚROVA 1398, KOSTELEC NAD ORLICÍ.
GRATULUJEME!

Dnes v 16:00 | Jun.