Hráči se shodli: Bieglovo odstoupení nás rozhodilo

Miroslav Vebr, Aleš Koňařík • 20.10.2004

V s e t í n – Bude-li vsetínské mužstvo pokračovat v zápasech stejného ražení, jako byl úterní duel proti Třinci, nebude v polovině extraligy fanouška, který by vážil cestu na zimní stadion. Jenže Vsetínu při jeho „dece“ není přáno, sotva se totiž uzdravený Biegl postavil mezi tyče, musel po zranění krku po dvou třetinách odstoupit. „Máme hodně zraněných a sebevědomí mužstva je chabé. Uvidíme, jak na tom bude Biegl, neboť na postu gólmana to není zrovna růžová. Situace je těžká, hráči si nevěří. Krize už je moc dlouhá,“ vyjmenoval důvody vsetínského trápení kapitán Rostislav Vlach.

„Musíme se na naši hru podívat hodně kriticky, jinak se z toho splínu nedostaneme,“ pokračoval dále Vlach. Vsetín si po porážce 1:3 připsal již jedenáctou prohru sezóny a opět je jen o skóre předposlední. „My hrajeme v poslední době jen samé utrápené zápasy. Nejsme uvolnění, nevěříme si. Ztrácíme puky a nedokážeme si pořádně přihrát. Pokud člověk nemá sebevědomí, které je osmdesát procent výkonu, tak se mu hraje špatně,“ ulevil si obránce Petr Gřegořek, jehož zápasová bilance -2 bodů toho byla jen dokladem.

40 minut však Vsetín držel hubené, přesto však vedení 1:0. V první třetině se také častěji hrálo před Lakosilovou brankou, jenže domácí zklamali i ve vyložených šancích. Postupem času se tak aktivita přenesla na třinecké hokejky. Ve vsetínské brance však kraloval Radovan Biegl. „Na to, že pořádně nechytal tři měsíce, nás Radek nás velmi podržel. Když jsme se na tréninku dozvěděli, že jde Radovan do brány, zvedlo nám to sebevědomí. Předvedl několik skvělých zákroků a všichni jsme rádi, že je zpátky. Doufám, že jeho zranění není vážné a že v sobotu nastoupí,“ pěl chválu na svého brankáře útočník Robin Kovář. Ten se jako jediný ze vsetínských střelců dokázal prosadit i střelecky. Byl to je vůbec první gól v nejvyšší soutěži.

„Už před zápasem jsem měl tušení, že mi to tam spadne. Uviděl jsem volný prostor, tak jsem jel a dostal se do třetiny. Puk se potom odrazil k Rosťovi Kleslovi. Ten vystřelil na bránu a odražená střela se dostala až ke mně na hokejku. Rozhodl jsem se pro blafák do bekhendu a spadlo to tam,“ popisoval Kovář situaci, po které si mohl udělat na hokejce první seniorský zářez. Šance měl už dříve, ale: „Zatím jsem to všechno střílel do brankářů. Teď jsem si počkal na jeho pohyb, no a vyšlo to. Ale raději bych moji trefu vyměnil za vítězství týmu.“

Nucená změna na brankářském postu totiž znamenala zvrat. „Rozhodilo nás to.Tlačili jsme a najednou vidíme, že Radovan jde k zemi. S takovými věcmi se ale musíme umět vypořádat. Nemůžeme náš výkon shazovat na to, že se Radovan zranil a bez něj nemůžeme vyhrát,“ řekl Kovář. Třinec utkání dokázal otočit třemi góly v závěrečné třetině a Štefan Žigárdy, který musel zastoupit zraněnou jedničku, byl ve složité pozici. Na jistotě mu nepřidala ani rychle inkasovaná branka v úvodu třetí třetiny.

„Zase jsme si nepokryli hráče, opět tam byla ta individuální chyba. My o tom pořád mluvíme, že musíme hrát jeden na jednoho a vždy se někdo zapomene,“ zlobil se obránce Gřegořek. „Soupeř má jednu šanci, kterou využije. My jich máme deset a nedáme gól. Pak uděláme chybu a inkasujeme.“

Vsetín byl ve třetí třetině v útoku prakticky neškodný. Ani poté, když z ojedinělé akce sestřelil Pavliš Lakosila, který musel pro tržnou ránu přenechat místo v brance Holešovi, se nedostal k ohrožení mladíka v Třinecké bráně. Vyvrcholením vsetínského zmaru byla přesilová hra při vyloučení Polanského v 57.minutě. Domácí tým pořádně nevystřelil, nervózní hráči si nebylo schopni přihrát, aktivní třinecká čtveřice Vsetínu nic nedovolila. Poté už část stadionu začala nespokojeně pískat.

„To byla ostuda,“ souhlasil Kovář. „My ale přesilovky každý den trénujeme, jenže zdá se mi, že čím víc je trénujeme, tím se nám nedaří. Takovou přesilovku, jakou jsme v závěru předvedli, nehrají snad ani žáci. Musíme si sednout a každý začít u sebe. Dnešní zápas musíme hodit za hlavu.“