Junioři si chtějí napravit reputaci, dorost se může probojovat výš

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 20.10.2021

Junioři o tomto víkendu narazí na nevyzpytatelnou Techniku a suverénní Přerov, který však v minulém kole schytal první porážku právě od brněnského celku. Dorostence pak čekají soupeři z Ostravy. Ve čtvrtek jedou do Vítkovic, v sobotu doma přivítají Porubu.

V nadcházejících utkáních se vsetínský dorost postaví proti oběma týmům z Ostravy

V minulém týdnu hrál vsetínský dorost pouze na ledě soupeřů. Prvním z nich byl Přerov, který se dokázal prosadit jako první. Bylo sice na chvíli vyrovnáno, ale první perioda nakonec skončila jednogólovým vedením Zubrů, kteří náskok drželi až do konce. Sobotní utkání s Havířovem bylo pro Vsetínské šťastnější. V prvních dvou třetinách byl stav obou celků velmi vyrovnaný, v poslední periodě však došlo na obrat a Valaši se do brány Havířova prosadili rovnou čtyřikrát.

Zápas: 21. 10. Vítkovice – Vsetín 16:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
16. 9. 2021 Vsetín - Vítkovice 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Vítkovice rozhodly třemi brankami v druhé třetině, Valaši by si proti čtvrtečnímu soupeři měli dát pozor hlavně ve třetí třetině.

Vítkovice mají ve své tabulce zapsány především výhry. Utkání proti Porubě nebylo jiné. Zprvu vedla Poruba, ve druhé třetině se však Vítkovičtí sebrali a nasázeli svému soupeři tři góly. Ve třetí periodě se již stav nijak nezměnil. Pouze v posledním utkání se Zlínem se Ostravským příliš nezadařilo. To se také projevilo na konci utkání, kdy se mezi hráči obou celků strhla velká bitka, která skončila hromadným vyloučením.

Zápas: 23. 10. Vsetín – Poruba 12:00

18. 9. 2021 Poruba - Vsetín 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Vsetínští dobře rozehrané utkání ztratili v poslední dvacetiminutovce, kdy při jednobrankové ztrátě inkasovali ještě třikrát.

Porubě se v předcházejícím týdnu moc nezadařilo. V utkání s Vítkovicemi se sice prosadili jako první, ale ve druhé periodě jim soupeř nasázel tři góly a do konce utkání se jim již prosadit nepodařilo. Druhým soupeřem Poruby byl Třinec. V tomto zápase došlo na spoustu vyloučení především na straně Ocelářů, to jim však ale nezabránilo držet se od počátku utkání ve vedení a setrvat v něm až do konce.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Vítkovice: Smolka – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Bialy, Man, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Matějka, Tobola, Saxa, Vítek, Štiak, Chlán, Lerch.
Poruba: Mareček – Pawlas, Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Murín, Szczesńiak, Šrubař, Kalužík, Vehovský.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jednička
VsetínMatěj Juráň (5+6)Matěj Šedlbauer (0+6)Martin Konečný (91,96 %)
VítkoviceMatěj Štiak (7+10)Marek Chaloupka (1+6)Jakub Smolka (94,64 %)
PorubaTadeáš Kalužík (10+7)Vincent Glos (0+3)Martin Mareček (89,96 %)

Junioři se pokusí restartovat formu proti Technice a Přerovu

Vsetínská juniorka snad nemohla být před tímto víkendem ve složitějším postavení. Minulý týden nebodovala ani jednou, když nejprve nestačila na Šumperk (2:4) a následně neskórovala v Porubě, kde s posledním celkem východní skupiny prohrála 0:4. Nyní čeká Valachy prověrka v podobě Techniky, která v minulém kole jako první porazila Přerov v základní hrací době. V neděli pak zeleno-žlutí narazí právě na Zubry, kterým budou chtít oplatit porážku z domácího prostředí a udržet se tak v kontaktu se špičkou tabulky.

Zápas: 22. 10. Vsetín - Technika Brno 19:15

19. 9. 2021 Technika Brno - Vsetín 6:5p (3:2, 0:1, 2:2 - 1:0)
Tohle byla divoká jízda, v níž Valaši už ve třetí minutě prohrávali 0:3 a otočili na 5:3. Nakonec rozhodovalo až prodloužení.

Brněnská Technika si během minulého týdne připsala hned dvě prvenství. V pátek se stala prvním týmem, který nebodoval v zápase proti Porubě, po pravděpodobně nejhorším zápasu sov v této sezoně ale přišel pravý opak. Technika jako první ze všech týmů východní skupiny zvítězila nad suverénním Přerovem v základní hrací době, což z ní aktuálně dělá velmi těžkého soupeře. Proti Vsetínu můžou mít Brňané výhodu především psychického rázu.

Zápas: 24. 10. Přerov - Vsetín 16:00 (ODLOŽENO NA 12.11. PRO NEMOC PŘEROVA)

1. 10. 2021 Vsetín - Přerov 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Vsetínští otevřeli skóre zápasu v šesté minutě, zbytek utkání ale patřil Přerovu. Valaši doplatili hlavně na nevyužité šance, kterých měli v duelu hned několik.

Na postavení Zubrů v tabulce se od minulého klání se Vsetínem nic nezměnilo. Přerov si hlídá čelo tabulky a v pátek vysokým rozdílem 8:0 porazil Warriors Brno. Narazil až s Technikou, s níž prohrál  rozdílem tří gólů.

Vsetín: Janura (22. Tkadlec) – Sýkora, Sviták, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík – Veselý, Maštalíř, Juráň, Sopek, Bednařík, Vrána, Bachánek, Matějíček, Broža.
Technika Brno: Skoupý – Holcman, Fojt, Šujan, Kubica, Svoboda, Blaško – Čoupek, Trögner, Ošlejšek, Sever, Růžek, Vlach, Nerad, Jakuba, Líska, Vrána, Pospíšil
Přerov: Žurek – Kaprál, Gréč, Billa, Nesvadba, Hanák, Holík, Němec – Kruták, Mašek, Kleniar, Buršík, Kolařík, Šilhavý, Švejda, Hradil, Hlůšek.

VsetínOndřej Broža (6+5)Marek Houser (2+4)Patrik Janura (90,75 %)
TechnikaAlex Sever (10+5)Luboš Fojt (2+3)Matyáš Skoupý (91,53 %)