Hudler: Vsetín je pro mě nejlepší řešení

Aleš Koňařík • 02.12.2004

V s e t í n – Na střídačku se musel prodrat přes shluk kameramanů a fotografů, kterým čelil začerněným plexisklem své přilby. Jiří Hudler. Dva roky uplynuly od jeho posledního zápasu za vsetínský klub, do kterého se ve čtvrtek dočasně vrátil. Ne však primárně ze sportovních důvodů. „Přijel jsem hlavně kvůli tátovi,“ řekl dvacetiletý útočník, k jehož pátečnímu startu za Vsetín chybí už jej jediná, byť právě nejdůležitější formalita – svolení Detroitu. „Jsem stále na telefonu, může se tak stát každým okamžikem,“ dodal Hudler.

Jaká byla cesta?
„Dlouhá. Ještě ve středu večer jsem jel rovnou za tátou do Olomouce do nemocnice. Bavili jsme se spolu o všem možném, nejen o hokeji. Stále ještě čekám na povolení ze strany Detroitu a myslím, že táta bude mít radost, když budu moci hrát extraligu.“

Na led si vyjel o hodinu později než zbytek týmu, proč?
„Chtěl jsem totiž trénovat sám, protože dokud nebude vyřešena záležitost s Detroitem, nechci se k týmu připojovat. Musím počkat.“

Zaujal jsi černým plexisklem, to nosíš běžně i v zámoří?
„Chtěl jsem to jen vyzkoušet, ale hrát s tím nebudu. Nemá to žádnou výhodu oproti čirému, jde jen o takový módní výstřelek. Zítra už si vezmu normální plexi. Kluci mi stejně říkali, že vypadám jako nějaký motorkář :-).“

Věříš, že všechno klapne tak, abys za Vsetín nastoupil už v pátek proti Třinci?
„Každou chvíli čekám telefon ohledně povolení. Nevím, kdy by mohlo přijít. Do Třince to není tak daleko, v nejhorším případě bych mohl dojet sám.“

Obdržel jsi nabídky i od jiných extraligových klubů?
„Přijel jsem tu hlavně kvůli tátovi, ne vydělávat peníze. Kvůli nim tu opravdu nejsem. Takže co se týče jednání o financích se Vsetínem, očekávám, že bude hodně jednoduché a krátké.“

To znamená, že návrat na Vsetín byl jedinou alternativou pro to, abys mohl hrát hokej a zároveň být nablízku svému otci?
„Byl jsem v kontaktu s Petrem Svobodou a došli jsme k názoru, že nastoupit v extralize za Vsetín by bylo v tento okamžik tím nejlepším řešením. Smlouvu jsme zatím neřešili.“

Je pravda, že bys měl na Vsetíně zůstat minimálně do konce ledna?
„Počkáme, až přijde povolení ze zámoří. Zatím vše budeme řešit ze dne na den.

Máš i přes rodinné problémy stále náladu na hokej?
„Jsem docela v pohodě a chuť do hokeje jsem určitě neztratil. Nemůžu si dovolit na tom být psychicky špatně.“

Takže na extraligu se asi docela těšíš.
„Bude to pro mě trochu změna, přeorientovat se ze zámořského stylu hokeje na zdejší. Věřím ale, že budu hrát stejně, jako když jsem před dvěmi lety odcházel.“

Jakého Jiřího Hudlera mohou fanoušci očekávat? Změnil se za tu dobu nějak tvůj styl?
„Naučil jsem se líp bránit. To je možná posun k lepšímu. Jsem ale sám zvědavý, jak bude má hra vypadat. Když se podívám na poslední sezónu v extralize, musím říct, že mi tehdy hodně přálo štěstí. Snad mi ho ještě trocho zůstalo.“

Nelitoval jsi před začátkem letošního ročníku toho, že musíš zůstat v zámoří a hrát AHL, zatímco se většina hvězd vrátila domů?
„Když jsem se podíval, kdo všechno bude nastupovat v extralize, trošku mě mrzelo, že u toho budu chybět. Na druhou stranu, abych mohl hrát někdy v budoucnu za Detroit, bylo lepší zůstat na farmě. Každý domácí zápas sledují manažeři i trenéři a jsem jim tím pádem pořád na očích. Když se to tak vezme, tak po dobu stávky NHL jsou všechny soutěže, ať už v Americe, v Česku nebo Rusku takovou farmou. Není mezi nimi velký rozdíl.“

Ze Států jsi si přivezl zranění kotníku, kvůli kterému jsi vynechal poslední zápas za Grand Rapids. Už jsi fit?
„Zraněný kotník ještě trochu cítím, ale i doktoři v Americe mě ujistili, že bude brzy v pořádku. Naštěstí nešlo o nic závažného.“

Kromě toho, co tvá momentální forma?
„Co se týče herní stránky, tak od začátku sezóny šlapalo vše bez problémů. Měl jsem ze svých výkonů lepší pocit než minulý rok. Za dobu, strávenou za mořem, jsem se otrkal.“

Jednání o startu NHL jsou stále na mrtvém bodě, myslíš si, že se nejslavnější zámořská soutěž ještě letos rozběhne?
„Pohledy se různí, půlka hráčů tomu věří, druhá zase ne. Sice jsem svým způsobem přímo u zdroje, ale názor na to nemám žádný.“

Vsetín je v současné chvíli předposlední. Nemrzí tě nelichotivé postavení klubu v tabulce?
„Nedá se říct, že bych z toho byl smutný. Viděl jsem Vsetín v posledních zápasech a kluci hráli parádně. Ať už se Spartou, nebo s Karlovými Vary. Pořád před sebou mají polovinu soutěže a do konce je ještě hodně daleko.“

Nechybí ti v kabině parťáci Petr Vampola a Radim Kucharczyk, se kterými jsi hrával jak za juniory, tak v extralize v jedné formaci?
„Trochu ano. Rozuměli jsme si na ledě i mimo něj, takže mi jako kamarádi schází.“

Vsetín nyní vede trenér Antonín Stavjaňa, nakolik se spolu znáte?
„S trenérem Stavjaňou se známe z reprezentace, takže není nutné, abychom vedli nějaké dlouhé řeči. Má můj respekt, dlouhou dobu hrál hokej na nejvyšší úrovni. A myslím si, že složení dvojice trenérů Stavjaňa – Neliba je pro Vsetín ideální.“

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov