Vstupenky online

ODPOVÍDÁME NA VAŠE DOTAZY. DÍL DRUHÝ: PETR NEUMANN

Patrik Kopáč • 04.05.2023

Na vaše dotazy tentokrát odpovídá jednatel Petr Neumann, který se zaměřil na otázky ohledně samotného chodu klubu a dotazů s tím spjatých. Upozorňujeme, že jsme si dovolili zestručnit některé dotazy z důvodu přehlednosti a jelikož se mnoho dotazů opakovalo, tak některé i vynechat.

Existuje plán pro příští sezonu postoupit do Extraligy? Co se musí stát, abychom přežili první sezonu v nové extraligové konkurenci? Je reálné to finančně zabezpečit?
Vyhlašovat útok na extraligu nebudeme, měli bychom být jedni z favoritů soutěže a chceme se dostat opět do finále a soutěž vyhrát.

Bude pro příští sezonu vlastní vstup na stání pro lidi, co mají permici, ať nemusí čekat v řadě (hlavně na play-off)?
Dobrá připomínka, máme v plánu to řešit, vzhledem k věrným permanentkářům by to určitě měla být výhoda.

Můžete prozradit rozpočet minulé sezóny a s jakým počítáte na novou sezónu?
Sezona ještě není zcela účetně ukončena, ale budeme nad 45 mil. Kč.

Chtěli jste posunout klub na větší profesionální stupeň. Jednatel, trenér - sedíte na dvou židlích a máte 2 práce. Takhle si profesionální klub nepředstavuji. Bude se to nějak řešit aby byl klub více profesionální a blíže extraligové konkurenci?
Ano, to stále platí. Základním principem je rozdělení činností a pravomocí. Jeden člověk v žádném případě nedokáže nahradit schopnosti a specializace lidí na jednotlivých pozicích. Tzn. že hledáme vhodné typy lidí na jednotlivé pozice dle potřeb klubu, kteří obsáhnou všechny pozice, které klub ke svému fungování potřebuje dle organizační struktury. To vše s mantinely jako jsou finance, vztah ke klubu atd., což není otázka jedné ani dvou sezon, ale dlouhodobá práce. Co se týká mé osoby, jak už jsem avizoval na samotném začátku, je to jen dočasné řešení. Klub si určitě zaslouží lepší vedení než jsem já :-)

Budete chtít příští rok postoupit do extraligy?
Ano, za předpokladu finanční stability klubu. Z Chance ligy tuto ambici bude mít reálně 4-5 týmů. Budeme jedním z nich a budeme připraveni se o to poprat.

Co když postoupíme do extraligy, změní se něco na stadionu ?
Pokud by se to stalo, muselo by se toho změnit na stadionu více...

Chystá se nějaká rekonstrukce Lapače? Vylepšení sektoru hostů, rozšíření kapacity sezení aby vyhovovaly extraligovým podmínkám, výměna střechy, případně výměna opláštění?
Nějaký hrubý plán existuje a je to jeden z bodů, který budeme řešit s městem.

Uděláte prosím přestávkový program se střílením na branku, tak jako to bylo v dřívějších sezonách? Byla to asi nejlepší zábava o přestávce.
Určitě se tomu budeme věnovat. Ideálně bychom potřebovali 2 rolby, abychom měli více času na přestávkový program, aby led dokázal včas zmrznout, jelikož hrozí jeho poškození a zvláště pak v těch jarních teplotách..

Atmosféra ve finále playoff byla skvělá, nicméně situace na stání je z pohledu diváka a dnešních standardů tragická a kapacita stadionu určitě není 5 400 diváků (kolik lidí navíc tam jste schopni pustit nevím, ale tuším, že 5400 není konečných). Myslím, že reprezentuji názor nemalé části fanoušků (nejsem ortodoxní fanoušek, ale dám tak 10-20 zápasů za sezónu). V čem vidím problém jsou zaplněné schody a případný zásah záchranářů nebo dodržení bezpečnostně požárních předpisů, atd. Rovněž "komfort” lidí mačkajících se na jednotlivých stupíncích až ve třech řadách a s tím spojené klasické pošťuchování a vyhrožování "já tady chodím 30.let tak vypadni" atd. Chápu, že zdroj z příjmu vstupenek je pro chod klubu strategický a čím víc vstupenek prodáte, tím lépe, ale zkuste si na nějaký zápas, kde bude víc než 4-4,5 tis. fanoušků na ”naše” stání zajít. Nejsem pro zrušení stání, ale mít na každém stupínku zábradlí a případně na zemi značku s číslem pozice + označení řad na schodech a prodávat přesné místa jako u sezení by za mě mohlo být řešení. Případně si udělejte revizi ”reálné” kapacity stadionu.
Děkujeme za podnět, určitě je to jeden z nejdůležitějších bodů, kterým se budeme zabývat v nejbližší době.

Je v plánu něco udělat se sektorem hostů? Opravdu máme jeden z nejhorších v republice.
Z hlediska dispozice stadionu a zvláště pro rizikové zápasy je to jediné možné řešení, jak na Lapači oddělit 2 sektory fanoušků. Stavění plotů je nutné zlo, ale vše bylo organizováno po dohodě s policií k zabezpečení pořádku na stadionu.

Co se stalo s přesilovkami? Není tam vidět dlouhodobě žádná myšlenka, jen hra na náhodu z rohu do rohu, málo tlaku do branky a důraz, navíc jsme letos dostali i poměrně dost branek v oslabení soupeře, často ujíždí do brejků atd... Kolik času na tréninku jim hráči věnují? Často se jedná o rozhodující faktor zápasů.
Myslím, že přesilovky jsou dlouhodobějším problémem. V základní části ty čísla byly lepší, v play-off to dobré určitě nebylo. Je to velké téma pro příští sezonu.

Dobrý den, zajímá mě stav mládeže na další sezónu, kdy nám letos těsně unikl postup u dorostu a nově díky rozšíření i u juniorů. Budete dělat vše pro letošní sezónu tak, aby ti nejlepší neodcházeli do extraligových týmů a shánět adekvátní posily? Ve 2007 ročníku jsou použitelní snad pouze čtyři hráči a ročník 2008 to nezachrání i přes jejich postup v 9 třídě do extraligy, protože tam to stálo taky na pár jedincích a rozdíl mezi 9. třídou a dorostem je značný a ne všichni se s tím popasují. Kdo je zodpovědný za shánění posil do mládeže, tak aby už se vybojovala extraliga, kterou pro rozvoj mládeže a hlavně pro doplnění A týmu potřebujeme?
Udržet tady hráče je dlouhodobý proces a ten probíhal celou sezonu. Jsme si vědomi toho, že je o některé hráče zájem z jiných klubů. Všichni čekali jak to dopadne, v tuto chvíli začneme defacto od znovu a jsme v kontaktu s rodiči hráčů a hráči samotnými. Hlavní podíl na této činnosti má trenér dané kategorie, šéftrenér a potom Mira Barus , který má největší podíl na současném skautingu klubu.

Jakým způsobem pracujete na obměně ve vedení klubu? Jak pracujete na vyšší informovanosti fanoušků? Pan Tobola komunikoval s veřejností více a konalo se více doprovodných akcí. Máte po připojení Zlína do Chance ligy větší problém se sháněním sponzorů?

Realizační týmy budou posíleny jak v kategorii A týmu, tak v mládeži. Do nové sezony půjdeme silnější i v rámci realizačních týmů. Ohledně dotazu na informovanost: už jsem na tuto otázku jednou odpovídal, kdy jsem se ptal na názor Vaška Trávníčka, který tady již dlouhou dobu působí. Informace na webu jedou pořád ve stejném rozsahu, sociální sítě na minimálně stejné úrovni. Co se týče vedení: předsezónní rozhovory, Vsetínské noviny, rozhovor český rozhlas, výsledky, zhodnocení 1/2 sezony, zhodnocení sezony, rozhovory pro regionální TV (Petr Neumann, Filip Bazala), nyní odpovědi na dotazy, Vsetínské noviny zhodnocení, Radim Tesařík rozhovor pro TV Beskydy... Mrzí mě Váš pocit z nedostatku komunikace, budu rád, když mi dáte podnět, jaké informace Vám schází a určitě se tím budeme zabývat. Co se týče financí a sponzorů, tak v loňské sezoně jsme ten problém nezaznamenali...

Proč nejsou žebra, koleno a celý ten stánek i za sektorem stání a je to jenom u sektoru sezení? Nebo jak si mají lidé ze stání zajít na hranolky, když to je zakázané třeba při finále?
Udírna byla experiment na tuto sezonu, s Marcelem (majitel bufetů) budeme po sezoně určitě sedět a tuto otázku také vzneseme.

Jakým způsobem chcete do příští sezony nalákat víc fanoušků do ochozů? Letošní návštěvy kromě derby nebyla žádná sláva.
Ano máte pravdu, je to velké téma, základním předpokladem je samozřejmě dobrý hokej a sbírat body.

Bude nějaká děkovačka za sezonu 2022/23?
Speciální děkovačku neplánujeme, A-tým ale bude určitě součástí nějakých letních akcí, tak dáme včas na stránkách vědět.

Kdy se budou prodávat permanentky na příští sezónu?
Prodej by měl být zahájen 1.června.

Opět se tady píše o postupu do extraligy dorostu, ale s kým to chcete hrát, když hráči ročníků 2007 a 2008 při první příležitosti jezdí na Try-outy do Zlína, kde už se byli ukázat?
Ano, víme o tom, bohužel to je realita. Toto není o podmínkách v našem klubu, které jsou na srovnatelné úrovni jako v okolních klubech. Důvodem proč někteří hráči odejdou je vyšší soutěž - extraliga, která se nám bohužel nepodařila vybojovat a kluci nebo rodiče vidí budoucnost tam. S každým mluvíme, mají od nás podmínky pro pokračování, ale některá jednání nedopadla. V každém případě přípravu začne cca 28 kluků, z nichž spousta kluků mají svou kvalitu a zároveň se pracuje na tom, abychom do klubu přivedli kluky, kteří by pomohli extraligu dorostu na Vsetín vrátit.

Budou se měnit plexiskla a mantinely aby vyhovovaly extraligovým podmínkám? Nešlo by změnit na světlech od ROBE co svítí na led nějaké nové loga? Historické loga klubu 2 sezóny už stačilo, chtělo by to změnu. Šel by tam dávat i sponzor utkání, případně jiné možnosti, je jich dostatek myslím.
Budeme o tom jednat nejdříve s vedením extraligy, jestli by pro baráž opět nemohla platit výjimka, vzhledem k nejistotě účasti v baráži a výši investice do mantinelů. Pokud by se to nepodařilo, budeme jednat s městem, jako majitelem zimního stadionu o případné investici a nákupu mantinelů. Co se týká světel, je to určitě další námět na změnu do další sezony.

Bude letos konečně vyhrané finále a postoupíme už? Doufám, že není cíl zůstat dalších 5 let v Chance lize. Pan Petřek prohlásil, že chce s týmem do 5 let postoupit a teď poběží 6. sezona. Tak jak to bude?
Nedokážu úplně hodnotit vyjádření pana Petřeka, mohu se vyjádřit k minulé a současné sezoně. Všechny nás mrzí, jak finále dopadlo, ale sezonu rozhodně nehodnotíme jako neúspěšnou, jelikož jsme stanovený cíl (postup do finále) splnili. S panem Petřekem a firmou ROBE je domluvena spolupráce na další rok, cílem je dostat se opět co nejvýše a bojovat o vítězství v Chance lize.

Jaký byl interní problém v kabině? Určitě nám to neřeknete, ale příště je lepší vydat klubové prohlášení že hráč je zraněný nebo něco podobného, protože Vsetín je malé město a spekulací, proč nehraje Přikryl, byla spousta.
Omlouváme se, ale interní problémy zůstanou v kabině. Co mohu říct je, že hráči jsou pravidelně testováni na zakázané látky a nebyl zjištěný žádný pozitivní výsledek.

Když vidíme ten propastný rozdíl mezi letošním vítězem Chance ligy Zlínem a Kladnem, jaký je náš cíl pro následující sezónu? Chceme postavit takový tým, který bude mít šanci se poprat o extraligu, nebo bude našim cílem vyhrát Chance ligu a baráž už bude tak trochu bonus? Respektive chceme postoupit do extraligy, nebo to není našim hlavní cílem?
Myslím, že jsem to již říkal před minulou sezonou a zůstanu u toho i letos, ale vyhlašovat návrat do extraligy za každou cenu nebudeme. Platí to, že budeme chtít bojovat o vítězství v Chance lize a pokud to dopadne, uděláme maximum proto, abychom uspěli. Je to sport a na tom je hezké, že nikdo nemá nic jistého. Doufám, že nezklamu velkou část fanoušků, ale vzhledem k faktům které mnoho příznivců a fanoušků vnímá by bylo vyhlášení cíle jednoznačný postup do extraligy nefér vůči fanouškům, kteří z mého pohledu si taková opakovaná prohlášení nezaslouží. V každém případě opakuji, že budeme dělat vše pro vítězství v soutěži.

Budete řešit trenérský post, nebo stávající trenéři zůstávají? Finále bylo sice asi fajn, ale předvedené výkony se mi upřímně moc nelíbily. Často jsme vyhrávali pouze o gól, a to i proti slabším týmům, žádný válec, hra na náhodu. Pokud máme vyšší ambice, měl by tomu odpovídat i výběr trenéra. Podívejme se na fotbalovou Spartu. Roky se tam točili trenéři a nikam to nevedlo. Každý tvrdil, že trenérem to není. A ono bylo...
Na druhou stranu odpovím na příkladu hokejové Sparty a Pardubic, kdy s absolutně nejvyšším rozpočtem a se jmény Rulík či Hořava tyto dva celky skončily ve čtvrtfinále a v semifinále soutěže... Jirka Weintritt přišel ke kádru, jehož složení se nezúčastnil, když byl na 10. místě, a základní část dokončil na 2. místě a skočili jsme ve finále... Všichni jsme samozřejmě chtěli výše, ale my to považujeme za splnění stanových cílů a jednohlasně jsme se shodli na pokračování Jirky ve funkci, aby měl možnost si mužstvo vybrat a jít s ním do soutěže od samotného začátku.

Velmi alibistické hodnocení výkonu A-týmu od pana jednatele, kde je přání fanoušků "MY SE VRÁTÍME TAM KAM PATŘÍME". Chyby brankářů v utkáních o baráž se Zlínem nás vyřadily. Rovněž časté zranění obránců a útočníků, za které náhrada nebyla na jejich úrovni. Co pomůže, že jeden útok již několik sezón hraje celkem dobře, ale jak přijde závěr sezony tak je neškodný. A říkat, že Znojmo vytáhl do 1. ligy jeden extraligový hráč je blbost, asi si pan jednatel nepočítal kolik jich máme na Vsetíně. V základní části jsme Zlín porazili 3x a posledním zbytečně prohraným utkáním jsme jim vlastně umožnili hrát play-off. Rozdíl 17 bodů od Zlína . A našim fanouškům bych doporučil aby do Zlína na hokej nejezdili. Když přijde finále, tak nás tam nepustí, nejsou schopní zajistit bezpečnost. Kolik stojí bezpečnost na Vsetíně při utkání že Zlínem?
Rád Vám odpovím na konkrétní dotazy, které mi v případě zájmu zašlete, jelikož úplně nyní nevím na co mám reagovat, kromě té ochranky. Ochranka se Zlínem stojí klub cca 60 000 Kč.

Čím si vysvětlujete / analyzujete tak velký počet zranění?
Tady bych to asi rozdělil. Jsou zranění, které můžeme ovlivnit jako jsou např. svalová zranění, kdy jeden z důvodů angažování Lucky Srníkové a Romana Alexy byla úprava tréninkového procesu a následná regenerace, kdy do play-off jsme nešli s žádným takovým zraněním. Na druhé straně, zranění, které utrpěl Jirka Říha nebo Ondra Smetana, které vyplynou ze zápasu nejsme schopni nijak ovlivnit, jelikož hokej tyto zranění přináší. Řešení je mít dostatečně široký a kvalitní kádr, aby tyto výpadky klíčových hráčů dokázal tým nahradit.

Jak to bylo letos v kabině, opravdu tam byly drogy a někteří hráči se mezi sebou poprali? Nepůjde změnit začátky zápasů? Přes týden si myslím že by lidem víc vyhovovalo hrát dřív - třeba 17:00 a o víkendu klidně 18:00.
Omlouváme se, ale interní problémy zůstanou v kabině. Co mohu říct, že hráči jsou pravidelně testováni na zakázané látky a nebyl zjištěný žádný pozitivní výsledek. Co se týká začátku utkání, byl to jeden z dotazů ankety, který budeme vyhodnocovat do další sezony.

Vykonává trenér Jiří Weintritt práci hlavního trenéra VHK ROBE Vsetín jako svou hlavní a jedinou pracovní činnost, nebo k tomu pracuje i v jiné firmě? A budou i noví členové realizačního týmu vykonávat čistě práci v našem klubu, nebo budou mít hlavní činnost někde jinde?
Co se týká Jirky Weintritta, ten před nástupem na pozici hlavního trenéra A týmu pracoval již více než 20 let v jiné firmě. Za ta léta si tam vybudoval významnou pozici a také díky tomu se dohodl s majitelem na defacto přerušení výkonu jeho pozice. Byla to podmínka naší spolupráce v momentě, kdy byl potvrzen jako hlavní trenér do konce sezony. Mohu s čistým svědomím říct, že Jirka je příkladem profesionála, který je tvrdý a přísný ke svému týmu a okolí, ale hlavně také sám k sobě. Co se týká členů realizačního týmu, v tuto chvíli nevím o nikom, ale osobně podporuji jakoukoliv aktivitu za předpokladu, že to neohrozí 100% plnění svých povinností v klubu.

Jak jde skloubit Vaše podnikání s funkcí hlavního šéfa VHK? Ptám se proto, že jsem více jak 27 roků podnikal a veškeré síly (jak fyzické, tak psychické) jsem věnoval firmě, tak aby firma fungovala a zaměstnanci měli výplatu.
Předem musím zopakovat, že moje role ve funkci jednatele je pouze dočasná, mé časové vytížení je cca 70% hokej a 30% firma. Mám to štěstí, že ve firmě jsou lidi, kteří fungují lépe beze mně a že jim moc nechybím :-). Budu se snažit co nejdříve to stejné realizovat i tady, jelikož VHK si to zaslouží.

Je úplně evidentní, že model baráže je pro tým z Chance ligy absolutně neprůchozí. Plánujete buď Vy osobně, nebo spolu s majiteli ostatních klubů Chance ligy nějaký tlak na změnu daného modelu?
Bohužel současný model, kdy extraligu již neřídí svaz, jsou naše jakékoliv aktivity o změně systému bezpředmětné. Tím neříkáme, že nebudeme tyto aktivity vykonávat, ale šance, že by si kluby extraligy odhlasovaly změnu modelu je minimální... Ale třeba jsem zbytečný realista a o to může být silnější, pokud by se to povedlo sportovní cestou.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011