Róbert Tomík by rád Vsetínu pomohl

Václav Trávníček • 10.09.2005

V s e t í n – Slovenskému útočníkovi Róbertu Tomíkovi vyšla premiéra ve vsetínském dresu výborně. Díky jeho brance získali Valaši s favorizovanou Slavií cenný bod a v závěru utkání sahali po dalších dvou. „Spokojenější bych samozřejmě byl, kdybychom vyhráli,“ usmíval se po zápase šťastný střelec, který se k týmu připojil teprve ve středu. „Jsem ale rád i za jeden bod. Je dobře, že jsme do soutěže vykročili remízou,“ dodal.

Vsetínští působili po obdržené brance ochromeně, iniciativu utkání najednou převzala Slavia. Tomíkovo srovnání stavu na 1:1 tak bylo pro valašský celek velmi důležité. „Vstřelený gól nám dodal ztracené sebevědomí. Spadla z nás nervozita, začalo se nám zase dařit. Měli jsme i několik slibných šancí a dostali jsme se zpátky do zápasu,“ řekl autor branky. „Kombinačně jsme pak byli možná lepší, než soupeř,“ připomněl Tomík, že jeho klub sahal v závěru utkání po vítězství.

Vsetínské angažmá osmadvacetiletého forvarda ze Slovenska se zrodilo ze dne na den. „Trénoval jsem doma v Dubnici a vyčkával, zda se nějaký klub ozve. S nabídkou se ozval Vsetín, který mi vyšel velmi vstříc. Ve smlouvě mám klauzuli, díky které můžu při super nabídce odjinud kdykoliv kontrakt vypovědět,“ vysvětlil Tomík. „Navíc to mám domů autem jenom asi tři čtvrtě hodinky.“

Čerstvá posila šestinásobného mistra měla o Vsetínu dobré reference. Přestože poslední sezonu dohrál v německém Norimberku, situaci v Čechách Róbert Tomík sledoval. V kabině má navíc kamarády ze svých dřívějších působišť. „Znám Romana Stantiena, který také pochází z Dubnice, a Richarda Bauera. S tím jsem nastupoval za Karlovy Vary. Známe se také s masérem Romanem Vácvalem. To ještě z dob, kdy jsme oba působili v Trenčíně,“ řekl Tomík, který ještě neměl čas na prohlídku města. „Občas jenom přespím na hotelu, ale jinak jezdím vždycky domů za rodinou.“

V neděli zajíždějí Valaši do Litvínova, kde je čeká zápas s celkem místního Chemopetrolu. Robert Tomík se na západ Čech těší. „Bude to těžký zápas. Ostatně jako každý jiný, česká liga bude letos velmi vyrovnaná,“ říká.