Sezona se rozjíždí, nabuzený Vsetín míří na led Šumperka

Helena Hegeďová • 16.09.2016

Vsetínští se poprvé v sezóně 2016/2017 vydávají bojovat o body na led soupeře. Po skončení loňského ročníku se sice mohlo zdát, že staronový účastník druhé ligy bude neznámou, dnes už to neplatí. Nejen Valaši sehráli s Draky přípravná utkání a přibližně vědí, co od tohoto soupeře očekávat. Pro domácí Šumperk bude tento zápas startem do nové sezóny, pro Valachy boj o další body do tabulky po povedeném prvním zápase. Utkání startuje 17.9. v 17:00, klub Šumperku také připravuje slavnostní otevření zimního stadionu, který přes letní období prošel rekonstrukcí a všichni příchozí mají vstup zdarma.

Lichý počet účastníků ve východní skupině zapříčinil, že jeden z týmu se do zápasové kolotoče dostane jako poslední, a to až ve druhém kole. Los tuto kartu přidělil právě týmu, kterému ještě loni patřil status prvoligového celku. Draky tedy čeká ostrý vstup do sezóny právě 17. září v 17:00, kdy po krátké době opět změří síly s aspirantem na postup do WSM ligy.

Jak již na svých stránkách avizoval klub Šumperka - Veřejnost se může od 15.00 hodin těšit na prohlídku zimního stadionu, autosalon pořádaný společností FORTEX-AGS, a.s., soutěže a další doprovodný program. Zástupci profesionálního závodního týmu Bonver Dakar Project představí Tatru, s níž absolvují náročné dálkové rallye v kategorii kamionů. Vstupné na utkání i doprovodný program bude zdarma. Více informací k předzápasovému program se můžete dočíst zde.

Pokud na zápas nedorazíte osobně, můžete jej sledovat živě prostřednictvím šumperské Life TV nebo online textového přenosu v podání redakce Šumperka.

Draci Šumperk: První mistrovské druholigové utkání od sezony 2010/2011

V předsezónním období se Šumperští k zápasu postavili celkem osmkrát, z toho třikrát odjížděli jako šťastnější celek. Pokud tedy porovnáme úspěšná přípravná utkání obou soupeřů, dojdeme ke stejnému závěru, i Valaši si totiž v přípravě připsali tři výhry a pět porážek.

K nejcennějším z dračích skalpů by se dal určitě řadit ten z turnaje o pohár RT TORAX, kdy porazili extraligové Vítkovice poměrem 2:1. Dále na seznamu šumperské přípravy nechyběl tým Poruby, Opavy, Techniky a polských juniorů. Právě dva posledně jmenované týmy také odcházely z duelu se Šumperkem s prázdnou. Ve výčtu týmů pak samozřejmě nesmí chybět soupeř ze Vsetína. Ve vzájemných zápasech byli lepší Vsacané, kteří doma vyhráli poměrem 5:0 a na ledě šumperských Draků 10:3. I z těchto výsledků jde cítit, že by se měl Šumperk zaměřit na obranu, což po posledním zápase potvrdil také trenér Aleš Flašar, kterého mohou druholigoví fanoušci znát z lavičky Nového Jičína. „Neskutečně moc skřípe naše obrana, děláme spoustu individuálních chyb a na defenzívě musíme opravdu hodně zapracovat,“ Co se kanadských bodů týče, v přípravě jich nejvíce nasbíral Milan Ostřanský (4+3), který má na svém kontě také největší množství branek. Nejlepším asistentem pak byl Radek Fischer (1+5).

Těsně před startem druhé ligy přišel Šumperk se dvěma novými posilami do pole a jedním gólmanem. Útočník Michal Vymazal zasáhl již do posledních dvou přípravných zápasů. V duelu proti Technice Brno nastoupilo ofenzivní eso ve druhé formaci, následně se v zápase proti Vsetínu přesunulo do lajny první a připsalo si také jednu asistenci. Druhá útočná posila, Pavel Sedláček, přichází do Šumperka na hostování ze Zlína. Poslední čerstvou akvizicí je třetí gólman do šumperské party, René Svoboda.

Start do nového ročníku vyšel Vsetínu na jedničku

Po vyvedeném derby čeká Vsetínské další meta. Není to tak dávno, co se ze Šumperka vraceli s vysokou výhrou 10:3, nyní to může, ale také nemusí být podobný zápas. Na tento fakt upozorňuje jak jeden z ofenzivních tahounů vsetínského celku – Lukáš Finsterle, tak trenér Jiří Dopita. “K utkání v Šumperku musíme přistoupit zodpovědně a s pokorou, rozhodně nemůžeme spoléhat na to, že jsme tam vysoko vyhráli v přípravě. Ale věřím, že to zvládneme,” vyjádřil se po zápase vsetínský lodivod.

V derby se dvěma brankami prezentoval již zmínění Lukáš Finsterle, který navázal na formu z přípravných zápasů. K sbírání přesných zásahů mu dopomáhá i souhra s Radimem Kucharczykem a Jakubem Čuříkem. Mezi dvougólové střelce se v minulém zápase zapsal také Dominik Pokorný, který se před sezónou vrátil do kádru Vsetínu po působení v Třebíči.

Sestavy v posledním utkání:

Draci Šumperk: Slezák (24. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Navrátil, Drtil, Řezáč, Ďurkáč, Kolář, Janota – Vachutka, Matějka, Vymazal – Pavlovský, Ostřanský, Fischer – Cink, Hroch, Jurík – Augustin, Hozák, Hajšman – Medek.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Chrapak, Kobylík, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Shiafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

Dnes v 17:00 | Muži
Rytíři Kladno