Směr Praha! Další potřebné body leží na ledě v Edenu

Jan Tajzler • 20.12.2019

Chance liga nabírá po reprezentační pauze vysoké obrátky. Již v sobotu je na programu třetí kolo v rámci tohoto týdne. Naposledy před vánočními svátky se Vsetín představí na ledě pražské Slavie. S Pražany Valaši nemají zrovna lichotivou bilanci, oba letošní vzájemné duely prohráli. Podaří se tentokrát zelenožlutým oslavit vítězství? Utkání v pražském Edenu startuje v sobotu již od 15:00.

Z Edenu se body nevozí snadno

Pražanům se na domácí půdě daří. Sešívaní zvítězili ovládli v domácím prostředí poslední čtyři duely. Kdyby se svěřencům trenéra Říhy dařilo podobně i na ledech soupeřů, určitě by se mohli Slávisté pohybovat ve vyšších patrech tabulky než je aktuální 7. místo. V souvislosti se Slavii se v posledních dnech hovořilo zejména o Petru Vampolovi, jenž bude nově na střídavé starty působit i v extraligovém Kladně, za které si zahraje v pátek na ledě Hradce Králové, ovšem už v sobotu by měl být k dispozici na utkání se Vsetínem.

Kromě Vampoly se Slavia může spolehnout na Tomáše Šmerhu, nejlepší střelec sešívaných má na kontě 12 branek a k tomu 15 asistencí. Na hranici 20 kanadských bodů dosáhl také Filip Kuťák (11+9). Zkušenou oporou je také Daniel Vrdlovec (8+11).

Mezi obránci, jak produktivitou tak i defenzivními úkony, vyčnívá matador Jan Novák, jenž přispěl svému týmu 14 kanadskými body a v kolonce +/- čítá kladnou bilanci 8 bodů. Užitečné jsou také výkony Marka Ryzáka či dalšího zkušeného beka Petra Hořavy. Brankářské povinnosti dělí Slavia mezi vyrovnanou dvojici. Martin Michajlov za tím za svá záda průměrně pustil 2,6 branky na zápas, úspěšnost zákroků drží na úrovni 92,3%. Téměř totožné statistiky má na svém kontě i talentovaný mladík Roman Málek, jenž vychytal Pražanům vítězství na Lapači.

Podaří se Valachům poprvé v sezoně zdolat Slavii?

Start do skupiny O pořadí v play-off nemá Vsetín špatný. Ve dvou zápasech se dvakrát radoval z dvoubodového zisku. Valachy však nadále trápí početní výhody, v domácím střetnutí s Chomutovem zahrával celkem osmkrát přesilovou hru, z toho jednou téměř plnohodnotně dvojnásobnou, leč brankový efekt se nedostavil. Po utkání právě na tuto disciplínu žehral i trenér Jiří Dopita: „Utrápené dva body. Hra pět na pět nebyla úplně špatná, ale hodně nás trápí přesilovky. Bohužel i ta naše poslední přesilovka rozhodla o tom, že Chomutov získal bod. Jestli bereme dva body jako ztrátu? Spíš nás zajímá herní obrázek a ten při hře pět na pět nebyl úplně nejhorší, ale přesilovkami si nepomůžeme a spíš nám to škodí.“

Vsetín se bude snažit na Slavii vyzrát poprvé v sezoně. V letošním ročníku Valaši získali ze vzájemných soubojů bod. Fanoušci ofenzivního hokeje si však v těchto zápasech přišli na své, oba duely nabídly celkem 18 branek. Nyní by Vsetín rád navázal na vítězství z února 2019, kdy v Edenu uspěl v poměru 3:5. Zelenožlutí pak čekají na tříbodové vítězství z ledu soupeře od 2. listopadu, kdy uspěli v Třebíči. Utkání v hlavním městě startuje již v 15:00 a fanoušci Vsetína připravují do Prahy výjezd vlakem. Pokud se však do vánoční Prahy nechystatáte, i tak se můžete spolehnout na onlajn přenos nebo zpoplatněný přímý přenos.

Sestavy v minulém kole:

Slavia Praha: Michajlov – J. Novák (C), Hejda, Barák, P. Hořava, T. Duda, Kučný, Antoš – J. Doležal (A), Vrdlovec, Šmerha – Pacovský, Kuťák, Všetečka – Furch, Kubica, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Hotěk.

Vsetín: Gába – Teper (A), Slováček, Hunkes, Hryciow, Jeřábek (A), J. Drtina, Holomek – Gorčík, Kucharczyk (C), Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – D. Tůma, Pechanec, Karafiát – L. Volf, Šilhavý, Březina.