Starší dorost prověří Litvínov a Slávii, junioři narazí na Šumperk

Filip Bazala • 01.03.2012

Další zápasy mládeže jsou před námi. Tento týden půjde pouze o čtyři utkání. První přijde na řadu ve čtvrtek, kdy Jenáčkova družina zavítá na led prozatímního lídra z Litvínova. O den později Valaši zabojují v hlavním městě republiky proti celku Slavia Praha. Junioři se o body poperou v Šumperku, proti kterému se jim letos moc nedaří. Mladší dorostenci svedou boj se sousedem v tabulce a to s Kohouty z Olomouce. Podpořte vsetínskou mládež svou přítomností v hledišti!

7. místo, 33 bodů, skóre 130:115

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Šest utkání do konce základní části mají před sebou vsetínští junioři, kteří se nyní drží na sedmé pozici s třiatřiceti body. Záchranářské mise je tedy prozatím na úspěšné cestě. Na desáté místo znamenajíc sestup mají junioři náskok osmi bodů. Tento rozdíl už snad ve zbývajích šesti kolech ubrání. V následujícím souboji junioři v neděli 4.3. zavítají na led Šumperku, který sídlí na pátém místě. Ztráta na tuto příčku čítá čtyři body. Vzájemné letošní zápasy jsou 2:1 pro Šumperk, který Valachy porazil 3:0 a 7:4. V posledním měření sil vyhráli Valaši 5:0. Jak si povedou tentokrát?

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Valentík, Báchor, Zuzaník, Hradil, Kashaev, Zbranek - Klimek, Kývala, Štrbík, Neuwirth, Šiafutdinov, Stodůlka, Medvedev, Koutník, Šimon.

HK MD Šumperk: Misiorz (Hoffmann) – Lyzák, Nastoupil, Hodulák, Pražák, Holinka, Prokopec, Drtil, Horváth, Žalčík, Galuška, Horák, Kastner, Řezáč.

II. část sk. B, 2. místo, 69 bodů, skóre 158:140

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Mimo odložené utkání se Slávií čeká starší dorostence poslední dvou-kolo druhé části základní části. První zápase sehrají v pátek v Litvínově, který nyní vévodí skupině B s jednobodovým náskokem právě na Vsetín, který je druhý. Zápase se hraje od 15:00 a jde o přímý souboj o první místo. V prvním vzájemném zápase na Lapači zvítězil Vsetín jasně 6:2. V tomto utkání se hattrickem blýskl Kamil Šiafutdinov. Na jeho schopnosti bude trenér Jenáček spoléhat i v Litvínově. Podaří se Vsetínu zvítězit?

Poslední kolo odehrají Valaši na Slávii, se kterou jí po tomto zápase čeká ještě dohrávka šestatřicátého kola. Jak se to ovšem stihne nikdo neví, jelikož Pražené kvůli příušnicím neodehráli velké množství zápasů. Jak se podaří všechny utkání dohrát zatím nikdo neví. Nicméně v sobotu 3.3. od 18:00 se Valaši se Slávií utkají a budou bojovat o přední příčky skupiny B. Z obou utkání bude připraven podrobný textový přenos skrze server onlajny.cz. Přímé odkazy na zápasy naleznete v infobaru na hlavní stránce našeho webu.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Svozílek, Zvonek, Neuwirth, Stupka, Forch, Kohout, Kuchařík, Grygar, Tydlačka, Šjafotdinov, Mikula.

HC Litvínov: Soukup (Klečka) - Wiedemann, Řezníček, Svoboda, Baránek, Fučík, Cvrk, Šefl - Šesták, Mical, Štěpka, Šimíček, Weitz, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Řehoř, Čeřovský

HC Slavia Praha: Uhlík - Bureš, Burian, Drahorád, Knot, Löbl, Mašín, Novák, Saňák - Andres, Brzák L., Fortelka, Hlinka, Hložek, Jedlička, Navrátil, Patzelt, Tejral, Zajíc.

7. místo, 41 bodů, skóre 116:143

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Mladším dorostencům se pod velení trenéra Kuba poměrně daří. V minulém kole se jim velmi dobře podařilo potrápit Vítkovice. Nyní je čeká na domácím ledě celek Kohoutů, který je bod před nimi na šesté pozici, takže půjde o souboj s velkým S. V dosavadních třech střetnutích se dvakrát radovali právě Kohouti. V první utkání vyhrál Vsetín 2:1, poté ale Olomouc přehrála Valachy poměrem 5:3 a 12:6. Jak si Vsetín povede v posledním měření sil? Přijďte se podívat na vlastní oči v neděli od 10:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Bechný - Běhula, Grygar, Hořanský, Janošek, Januška, Miko, Mikula, Ngo, Pisklák, Světlík, Svozílek, Tydlačka, Vítek, Vojkůvka, Ščotka, Škrabánek.

HC Olomouc: Pospíšil – Hes M., Hrabica, Klvaňa, Kolovrátník, Spurný, Škoda – Heža J., Holiš, Horák J., Krejčiřík, Malý, Medek, Pavlovský, Sázel, Šoustal T., Zabloudil.