Starší dorost vyzve v derby Zlín

Michal Veselý • 23.11.2009

Starší dorost po chřipkové pauze opět naskočil do kolotoče s názvem extraliga. Během dvou kol si připsal hezkých pět bodů. Zejména dva body z Třince notně nabudili mladíky vedené koučem Jenáčkem. Valaši prohrávali ještě v 59. minutě o dvě branky, ale díky skvělému závěru dokázali nejen vyrovnat, ale v nájezdech ukořistit prémiový bod. „Jsem hrdý, že jsme dokázali zvítězit v téměř ztraceném zápase, jsme opravdový tým. Věřím, že na play off dosáhneme,“ věří asistent kapitána David Tyralík. V úterní dohrávce přivítají Vsetínští na Lapači rivala ze Zlína, úvodní vhazovaní je naplánováno na 16:30.

Radši bosi, než od Bati, to je pokřik, který startuje v letošní sezóně každé valašské derby. Jenáčkovi hoši mají svému nejbližšímu rivalovi v letošní sezóně co vracet. Ve dvou předchozích dokázali získat jediný bod, za prohru na samostatné nájezdy. Valašský celek ale tentokrát nasadí do derby nového brankáře – Tomáše Kohna. Nová brankářská jednička dřív hájila barvy Havířova, ale nakonec neodolala vábení ze strany Vsetína. „Teď už se nemůžeme na nic vymlouvat,“ má jasno kapitán Tyralík. „Je to pán gólman, chytá parádně,“ doplňuje útočník David Jurík.

„Těším se moc, konečně bych rád něco předvedl na ledě a ne na trestné lavici,“ přeje si před derby odchovanec Zlína Jurík. Stejně natěšený je i druhý „přeběhlík“ ze Zlína Jan Káňa. „Zápasy se Zlínem pro mě mají zvláštní příchuť, protože jsem ve Zlíně hokejově vyrůstal a stále mám v týmu spoustu kamarádů, kteří však v tomto utkání budou hlavně soupeři a já udělám vše pro to, abychom v tomto utkání byli úspěšní.“ Zápas je prestižní i pro trenéra Luboše Jenáčka: „Chtěl bych poprosit diváky, aby nás přišli podpořit, o účast v play off se porveme.“ V zápase bude dorostencům chybět mladý reprezentant Slováček a důrazný útočník Kajaba, který svou neúčast bere s humorem. „Když nehraji, tak přijde zhruba o 500 lidí méně.“ Nebudete-li mít v úterním pozdním odpoledni co dělat, přijďte na Lapač podpořit vsetínské dorostence v derby utkání.

Jak si vede Zlín?

Výborně, svěřenci kouče Čecha bodovali již 13x po sobě, z toho jen jednou prohráli na nájezdy. V tabulce tak poskočili na druhé místo za suverenní Vítkovice. Zelenožlutí okupují pátou příčku a na postupovou čtvtrtou příčku ztrácejí pět bodů, k dobru ale mají právě utkání se Zlínem.

Sestavy v posledním kole

Vsetín: Kohn - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Kovář, Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Djorič, KOzák, Pešat, Klimek. Trenér Luboš Jenáček

Zlín: Rozum (Svoboda) – Hampl, Janota, Papežík, Malota, Strojil, Urbanec, Tomeček – Skočík, Haloda, Merta, Kučera, Burša, Vaculín, Kundera, Romig, Kovařík, Galuška, Doležálek. Trenér: Zdeněk Čech

Dnes v 16:00 | Jun.