Starší dorostenci přivítají lídra tabulky z Vítkovic

Kristýna Guricová • 17.11.2011

Z pěti utkání, které v rozmezí čtvrtka a neděle sehrají mládežníci juniorské a dorostenecké (st. + ml.) kategorie, se pouze jediné z nich odehraje na zimním stadionu na Vsetíně. Tím prestižnější však tento zápas bude. Starší dorostenci totiž Na Lapači přivítají soupeře z Ostravy, který z dosavadních 19 kol prohrál pouze jednou! A pokud nemáte v sobotu od 11 hodin jiný program, určitě se na tento duel přijďte podívat.

Starší dorostenci: 6. místo, skóre 67:87, 20 bodů

Stejně jako na A-tým čekal ve 46. týdnu těžký soupeř ze severu Moravy, který 13 kol po sobě neprohrál, čeká velké sousto také na starší dorostence. Ti se nejprve ve čtvrtek postaví na led proti domácí Kometě a poté přivítají v sobotu na svém stadionu bezpochyby nejlepší celek východní skupiny extraligové soutěže. Ani utkání s Kometou však nebude jednoduché. Brňané totiž momentálně sídlí na druhém místě, hned za suverénními Vítkovicemi.

Kometa v letošní sezóně podává výkony, za které by se nemusel stydět žádný tým. Nevyhrává sice suverénně jeden zápas za druhým jako soused (v tabulce) z Vítkovic, i tak si ale z 19. odehraných kol odnesla 12 vítězství a 7 proher. V posledním kole si přitom Brňané připsali asi nejcennější skalp, který mohli v letošní sezóně získat. Podařilo se jim totiž – jako prvnímu celku – porazit v neskutečné formě hrající Vítkovice (4:2). Na druhou stranu dokážou starší dorostenci modrobílých prohrát s týmy jako je Dukla, která je na samém dnu extraligové tabulky.

Valaši se s týmem Komety potkali letos už dvakrát a ani na jedno utkání asi příliš v dobrém nevzpomínají. V tom prvním, hraném koncem září, šli sice Vsetínští hned v první třetině do vedení, to se však domácímu Brnu nelíbilo. A když pak druhá třetina skončila poměrem 5:2 pro domácí (5:3 celkově), málokdo asi očekával, že se skóre ještě nějak změní. Valaši ale zabojovali, třetí dvacetiminutovku vyhráli, skóre srovnali a muselo se prodlužovat. V loterii samostatných nájezdů pak přeci jen zvítězila Kometa (6:5sn).

Ve druhém vzájemném zápase se stav po první třetině (2:2) vyvíjel pozvolna a mohlo to tak vypadat, že vítěz se bude hledat hůře. Druhou dvacetiminutovku však ovládli hráči Komety, vyhráli ji 4:0 a nakročili tak k vysokému vítězství 7:3. Vsetínští tak mají Kometě rozhodně co vracet. Utkání začne ve čtvrtek v 19:00 hodin a Vsetín to rozhodně nebude mít jednoduché.

Sobotní duel, jak už bylo zmíněno, odehraje kategorie SDO s Vítkovicemi. Je trochu s podivem, že výsledky Vsetína s Kometou i Vítkovicemi jsou totožné – tedy prohry v poměru 3:7 a 6:5. K prvnímu z těchto utkání přijeli Vítkovičtí Na Lapač a celkem jasně směřovali za výhrou. 1:3 po první třetině a 1:2 po druhé, s tím už se jen těžko něco dělá, zvlášť proti Vítkovicím. Druhé utkání, hrané 22. 10. v Ostravě však tak jednoznačné nebylo. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 4:4. Závěrečná dvacetiminutovka pak málem přinesla překvapení. Valaši totiž v 51. minutě vedli o jeden gól a vypadalo to, že se rodí senzace.

Naděje na to, že právě Vsetín bude tím týmem, který porazí dosud neporaženého, se rozplynuly v rozmezí 56. – 57. minuty, kdy se krátce po sobě prosadili dva domácí a ukázali tak v čem spočívá síla vítkovického kádru. V sobotu dopoledne tak mají starší dorostenci o motivaci postaráno. A vy můžete sledovat, jestli se jim podaří Vítkovickým těsnou a hlavně smolnou porážku oplatit. Pro připomenutí – utkání se odehraje v sobotu od 11 hodin!

Sestavy v minulých kolech:

Kometa: Klimeš - Zbořil J., Řeřucha, Vlček, Vojáček, Vágner, Sedlák - Kozel, Zbořil A., Raška, Vaverka, Mrázek, Kusko, Grünwald, Beneš, Kovářů, Klíma.

Vítkovice: Svoboda - Demel, Štencel, Kubis, Cabák, Černín, Pop, Rudl - Ballner, Tomi, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík, Illéš, Blahuta, Škutchan, Gola, Zdráhal, Sysala.

Vsetín: Svoboda - Žabčík, Zvonek, Neuwirth, Forch, Zuzaník, Ščotka, Hořanský - Hajda, Surý, Hryciow, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Vašíček, Grygar.

Junioři: 5. místo, skóre 61:48, 15 bodů

Liga juniorů zůstává i po čtrnácti odehraných kolech velmi vyrovnaná. Mezi prvním Havířovem a 10. Frýdkem-Místkem je rozdíl pouhých 11 bodů. Vsetínští junci, kteří tento víkend odehrají jediné utkání a to na ledě Šumperku, tak budou bojovat minimálně o 5. místo v tabulce. Jejich soupeř z dračí líhně je totiž momentálně šestý a s Valachy má rovný počet bodů = 15.

V posledním měření sil se více dařilo právě Šumperským, kteří si z Lapače odvezli vítězství v poměru 3:0. Dlouhých 42 minut přitom bylo utkání bezbrankové. Poté se však v rozmezí dvou minut prosadili dva hostující hráči a Vsetín se tak musel dotahovat. Místo kýženého vyrovnání však přišla tečka za zápasem v 57. minutě v podobě třetího gólu Šumperku. Jak se vyvine druhé měření sil Vsetína s Draky, se začne rýsovat v neděli od 11:45.

Šumperk: Mislorz - Navrátil, Vepřek, Soos, Feledík, Nevrlý, Chytil, Prokopec, Drtil, Kovář, Žalčík, Horváth, Galuška, Řehák, Horák, Kastner, Fryč, Skoumal, Cink, Hodulák.

Vsetín: Krkoška - Studený, Manastyrli, Daněk, Horák, Zbranek, Medveděv, Pelc, Koutník, Gromus, Tyralík, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Kashaev, Tobola, Klimek.

Mladší dorostenci: 6. místo, skóre 57:63, 19 bodů

Ani mladší dorostence nečekají tento týden zrovna lehcí soupeři. Ve čtvrteční odpoledne vyzve celek Vsetína tým Warrior Brno a o tři dny později zavítají Valaši na sever Moravy do Třince. Bilance žlutozelených proti těmto týmům zrovna lichotivě nemluví. Z obou dvou utkání totiž odešli poraženi a co hůř – jejich skóre po těchto zápasech bylo 4:14. V utkání s Brňany se přitom Valaši dokázali prosadit až ve chvíli, kdy jejich sok vyhrával vysoko 6:0 a to se zejména v posledních 24 minutách jen těžko dohání.

V utkání s Třincem sice MDO vedli po první třetině 3:2, v dalších částech hry se však trefovali už jen Oceláři. Ve druhé části 1 gól a ve třetí 4 branky tedy znamenaly prohru v poměru 3:7. Třinec je navíc celek s nejproduktivnějšími střelci. Po 13 odehraných kolech má tento tým na svém kontě již 106 vstřelených branek, což je v průměru neuvěřitelných 8 gólů na zápas! Při tom všem lovili gólmani Třince pouze 36x puk ze své sítě (2,7 branky na utkání). I toto jasně vypovídá o tom, v čem jsou hlavní přednosti momentálně druhého týmu v tabulce.

Čtvrteční duel na ledě Warrior začíná v 17:00 a nedělní v Třinci v pravé poledne.

Warrior Brno: Růžička – Němec, Dopljaku, Nohel, Sedláček, Mandát, Polák, Vágner, Hussein, Denk, Lejska, Sabol, Dufek, Lidák, Hohl, Lainka, Dobiáš, Panáček.

Třinec: Fendrich (od 53. Turšner)- Adámek, Christov, Cienciala, Heczko, Jašek, Kovařčík, Lorek, Motloch, Orság, Pala, Petrák, Polášek, Poruba, Roman, Sikora K., Walaski, Wojtyla, Zahradníček, Švaňa.

Vsetín: Holub - Světlík, Pisklák, Ščotka, Svozílek, Běhula, Vítek, Januška, Chrástecký - Vojkůvka, Mikula, Tydlačka, Miko, Grygar, Janošek, Weintritt, Hořanský, Ondryáš, Ngo.