Valaši znovu míří na sever, potřetí v sezoně vyzvou Karvinou

Miroslav Šipula • 16.01.2015

Vsetínští hokejisté mají na programu další kolo východní skupiny 2. ligy. Ta následujícími zápasy, mezi kterými se nachází právě i duel Valachů s týmem z Karviné, uzavře svou třetí čtvrtinu a už začne jít skutečně do tuhého. Utkání na karvinském ledě začínají v 15:30 a nejinak tomu bude i nyní, kdy Vsetínští budou útočit na další body!

Pro ty, kteří si snad nepamatují dva uplynulé vzájemné duely Vsetína a Karviné, zde máme krátké připomenutí. V prvním střetnutí v této sezoně hostili karvinští hokejisty v zelenožlutém na svém ledě. Vsetín začal lépe a více než dvě třetiny celkem jasně držel otěže zápasu. Ve třetí části však trochu polevil a Karviná toho využila, když vstřelila dvě branky. Valaši si ale dobře rozehraný mač vzít nenechali a v závěru svými dvěma góly pojistil body Kolařík. Vsetín zvítězil 5:2.

Do druhého vzájemného střetu, který se tentokrát hrál na Lapači, vstoupili hokejisté z Karviné o poznání lépe. I přes branku inkasovanou v závěru první třetiny nesložili zbraně a naopak se stali nepříjemným soupeřem až do konce utkání. Vsetínští byli sice daleko aktivnějším týmem, nicméně účinnost střel pokulhávala za jejich počtem. Uklidňující moment přišel až v šestapadesáté minutě, kdy zvýšil na 3:1 Nedbálek a tento stav už si zelenožlutí pohlídali až do konce.

KARVINÁ: Dokáže se Karviná odlepit z posledního místa a vykročí vstříc záchraně?

Hokejistům Karviné momentálně náleží poslední místo tabulky východní skupiny. Za své dosavadní výkony a výsledky nasbírali dvaadvacet bodů a na předposlední Valašské Meziříčí ztrácí čtyři. Do finiše základní části má tedy Karviná cíl jasně vytyčen. V několika posledních zápasech se už i zdálo, že se tým zvedá. Karviná porazila Břeclav (3:1), a před týdnem dokonce i Opavu (5:3)! Nicméně za to, kde se právě nachází, můžou z velké části bodové ztráty s týmy, které by měla porážet, pokud chce pomýšlet na záchranu. Jasný příklad je zápas s Frýdkem-Místkem (3:5), nebo přímo s Bobry.

Ten se hrál ve středu na ledě Valašského Meziříčí a obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání. Bobři začali lépe, brzy se jim podařilo otevřít skóre, nicméně netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Poprvé do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Ve druhé části se dostala do vedení Karviná a postavila tak valašskomeziříčské do pozice dotahujících. Se situací si však Bobři dokázali poradit a ještě před druhou sirénou bylo znovu srovnáno. Třetí část přinesla opět dvě gólové situace, ale už pouze do branky Karviné. Bobři zvítězili 4:2. Karviná má tedy co napravovat a pokusí se o to už v následujícím zápase proti dalšímu týmu z Valašska.

Napsat jméno toho, kdo táhne Karvinou v produktivitě není vůbec nic složitého. Zcela jasně je to Vladimír Luka (20+19), který vede produktivitu celé východní skupiny druhé ligy. Velmi nebezpečný je také Martin Kasperlík (10+16) a trio nejproduktivnějších útočníků karvinského týmu uzavírá Jakub Szajter (11+6). Potrápit brankáře dokáží i obránci. Jasným důkazem je Zdeněk Deutsch (6+9), nebo Karel Vydra (4+6). Bonbónek pro vsetínské fanoušky by mohl být dobře známý, ještě nedávno zelenožlutý dres oblékající David Hoďa (1+8).

Ačkoliv poslední utkání strávil v karvinské brance Michal Gleich (úsp. zás. 93%), nejvíce utkání má odchytáno Ondřej Tomšů (úsp. zás. 88%), následován Markem Volfem (úsp. zás. 91%). Těžko tedy říci, kdo dostane důvěru proti Vsetínu.

VSETÍN: Tým usiluje o nejvyšší příčky, udrží se i nadále na druhém místě?

Vsetínským hokejistům náleží stále druhá nejvyšší pozice tabulky. Nic na tom nezměnily ani výsledky dvou posledních odehraných zápasů, které vedly k vysoké sledovanosti a atraktivitě už jen proto, že se vždy jednalo o souboj sousedů v tabulce. I přes domácí prohru s vedoucím Přerovem, díky které činí momentální manko na první místo tři body, dokázali Valaši uhájit alespoň místo druhé, když v minulém kole dokázali přestřílet Techniku Brno.

Do tohoto zápasu vlétli vsetínští s velkou chutí a krátce po polovině první části se mohlo zdát, že je po zápase, jelikož Vsetín si vypracoval vedení 3:0. Co se ale nestalo... Brňané stihli ještě do první sirény vyrovnat a ve druhé třetině dokonce dokázali stav otočit. Vsetín náporem v závěru druhé periody ale znovu strhnul vedení na svou stranu a do třetí třetiny se šlo za stavu 5:4 pro tým v zelenožlutých dresech. V pětapadesáté minutě ještě přidal definitivní pojistku Vítek a Vsetín tak uhájil domácí stánek i druhou pozici v tabulce, když porazil Techniku Brno 6:4.

Jestliže Karvinou táhne Luka, tak v družině koučů Hlobila s Jenáčkem tuto pozici zastává Jan Kolařík (19+18), který se v kanadském bodování celé skupiny východ řadí právě hned za karvinského snipera. Svou pozici v první desítce těchto statistik už si upevnil také Ondřej Slováček (8+19), kterému se utkání proti Technice mimořádně vyvedlo. Po delší odmlce se trefili také Daniel Vaněk (11+7) a loňský kanonýr František Zúbek (2+12). V několika posledních utkání velmi vyrostly výkony Davida Vítka (5+7), a jako slušný ostrostřelec se jeví i stále nedávná posila obrany Radim Tesařík (2+4).

Petr Hromada je ten, který má obrovský podíl na tom, že je Vsetín letos tak vysoko. S jeho úspěšností téměř 92% a průměrem 2,44 inkasované branky na zápas se dá očekávat, že se na něj trenéři opět spolehnou.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, L. Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček Hrazdira, Ambruz – Štrbík, Daněk, Hruška – Zúbek, Ondráček, Podešva.

SK Karviná: Gleich – Fišera, Mládenka, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Jaroch, Čintala, Deutsch - Szajter, Opravil, Dýrr, Pavlačka, Vyčesaný, Chomič, Malík, Kasperlík Ondřej, Kasperlík Martin, Stoklásek, Juhász, Luka.