Vstupenky online
  80. narozeniny

Vsetín bude v sobotu hájit domácí prostředí proti suverénnímu Motoru

Jan Tajzler • 17.01.2020

Mimořádně atraktivní podívanou slibuje sobotní program na vsetínském Lapači. Na Valašsko míří současný lídr Chance ligy, jenž prohrává spíše sporadicky. Jedná se o českobudějovický Motor, který letos nebere nic jiného než postup do extraligy. Vsacané ovšem nechtějí dopustit export bodů z Lapače do jižních Čech a v sobotu budou usilovat o první vítězství v sezoně nad Českými Budějovicemi. Přijďte fandit, úvodní buly je na programu v 17:00.

Motor se vyhřívá na čele tabulky s luxusním náskokem

Od startu soutěžního ročníku si jdou za svým. V Českých Budějovicích letos cítí velkou příležitost konečně do jihočeské metropole vrátit extraligový hokej. Motor patří k největším favoritům druhé nejvyšší soutěže již šest let, pokaždé však žlutomodrým něco k postupu chybělo. Letos zatím proplouvají základní části suverénním způsobem. Na druhý Chomutov čítají luxusní náskok osmadvacet bodů. Téměř s jistotou se dá říci, že o prvenství po dlouhodobé fázi už Motor nikdo nepřipraví. České Budějovice v letošní sezoně padly pouze v sedmi případech, z toho dvakrát s pražskou Slavii, která ukořistila dva body i v Budvar aréně ve středu za vítězství 3:2 v prodloužení. V letošní sezoně se Motoru stalo pouze jednou, že by prohrál dvě utkání za sebou, na Lapač přijíždí v roli jednoznačného favorita.

Těžko hledat slabinu v kádru trenéra Václava Prospala. Jistou zajímavostí může být fakt, že nejproduktivnějšími hráči jsou obránci. Kapitán Pavel Pýcha se nedávno dokonce stal novým rekordmanem v produktivitě obránců, když na svém kontě čítá 45 kanadských bodů za 10 branek a 31 asistencí, to dokonce řadí českobudějovického zadáka na sdílené druhé místo v produktivitě celé soutěže. V obraně Motoru ještě zůstaneme, druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je totiž další obránce Karel Plášil (5+27). Enormní počet asistencí u dvou zmíněných beků jistě není náhodný, Motor totiž umí být mimořádně efektivní v přesilových hrách, tedy v disciplíně která rozhoduje velké zápasy a tohle letos Prospalovi svěřenci zvládají na jedničku, koneckonců i to byl klíčový faktor při letošních vzájemných zápasech se Vsetínem, které Motor ve všech třech případech ovládl.

Pojďme do ofenzívy, zde řádí Jan Veselý s počtem 21 branek je nejlepším střelcem Motoru a v rámci soutěže se řadí na 4. místo, k tomu přidal ještě 4 asistence. Z útočníku je však nejproduktivnější Martin Novák (14+18), dalším dvorním nahrávačem je pak Roman Přikryl (5+25) a pověst střelce letos naplňuje Zdeněk Doležal (16+12).

Slabinu nemá Motor ani v brankovišti. Zde se může spolehnout na Milana Kloučka i Jana Strmeně. Klouček má navíc na svém kontě již několik zápasů v nejvyšší soutěži, do branky Motoru se v letošní sezoně postavil ve třiadvaceti případech a jeho úspěšnost zákroků dosahuje 92,12% s průměrem inkasovaných branek 1,89 na zápas. Strmeň sice vykazuje horší čísla, ale ve dvou případech byl obrovským problémem pro vsetínskou ofenzívu. Aktuálně drží úspěšnost zákroků na úrovni 90,82% a průměrně inkasoval 2,39 branky na utkání. Který z maskovaných mužů dostane důvěru trenéra Prospala na Lapači, to je otazník, na který dostaneme odpověď nejspíš až v den zápasu.

Podaří se Vsetínu poprvé v sezoně porazit Motor?

Vsetín v tabulce ztrácí na Motor 29 bodů, ale jestli se mu může v jednom statistickém ohledu rovnat už teď, pak je to bilance domácích zápasů. V této disciplíně drží Vsetín s Jihočechy krok a při stejné porci zápasů zaznamenal na Lapači pouze o dva body méně než Motor v Budvar aréně. Výsledky posledních utkání jasně dokazují, že ze Vsetína se body nevozí snadno. Naposledy se o tom přesvědčila pražská Slavia, která na Lapači schytala šestibrankové KO.

Poslední utkání odehráli Valaši na ledě v Porubě, kde dokázali vyslat na brankáře Dolejše 40 střel, leč ani jedna se neujala. Utkání ve kterém hráli prim právě brankáři, dospělo za bezbrankového stavu do prodloužení, v nastaveném čase se po samostatném úniku prosadil domácí Zdeněk, na Vsetín tak zbyl jednobodový zisk. „ Poruba dobře urputně bránila a my jsme se tak těžko prosazovali. Také se těžko hraje od mantinelu, když tě někdo drží jako chobotnice, ale možnosti a šance jsme tam měli, které jsme nedokázali využít. Myslím si, že jsme jinak hráli, až na pár malých chyb, dobře do obrany. Oslabení jsme odehráli výborně, ale následnou přesilovkou jsme si už nepomohli. Bohužel při chybě v prodloužení, ujel domácí hráč a využil samostatný únik. Výsledek nás mrzí a věřím, že doma s Motorem podáme výborný výkon,“ hodnotil utkání na ostravském ledě trenér Luboš Jenáček.

Vsetínská produktivita pochopitelně nedoznala žádných změn. Čísla si však vylepšil brankář David Gába, jenž se dostal v úspěšnosti zákroků nad 90%. Právě pro vsetínské brankáře bude určitě sobotní utkání speciální, vždyť právě v Českých Budějovicích se dostali do profesionálního hokeje a určitě to bude pro ně vysoce prestižní záležitost. Který z maskovaných Jihočechů dostane ve vsetínském brankovišti pro sobotní duel důvěru, je podobně jako v případě Motoru zahaleno mlhou.

Vsetín jde na Motor v sobotu od 17:00, cílem Valachů je poprvé v sezoně České Budějovice porazit a dokázat, že bez ohledu na rozdíl v tabulce mohou být zelenožlutí konkurenceschopným soupeřem. Přijďte svůj tým podpořit i vy, těšit se můžete znovu na tombolu 50 na 50, do které tentokrát přidal bonusový dárek partner utkání společnost M&V, který si můžete prohlédnout s popiskem na obrázku níže. 

Aku příklepová vrtačka Metabo SB 18 s dvěma bateriemi 2.0Ah a rychlonabíječkou v krásném hliníkovém kufru. Kufr je vybaven samostatně výsuvnou zásuvkou obsahující 100ks šroubovacích hlavic, bitů a vrtáků do dřeva. Tato kvalitní sestava v hodnotě 5 tis. Kč udělá radost nejen každému kutilovi. 

Sestavy v minulém kole:

České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Babka, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Prokeš, Holec – M. Novák, Gilbert, Karabáček – Šimánek, J. Kloz, Z. Doležal – Beránek, Michnáč, Endál – J. Veselý.

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka, Hunkes – Jonák, Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, L. Volf, Vítek.