Vsetín čeká další prověrka, na Lapač dorazí druholigová Kopřivnice

Jan Tajzler • 16.08.2020

Valaši si v dalším přípravném střetnutí připomenou druholigové časy. Vzhledem ke stavu ostatních prvoligových mužstev na Moravě či Slezsku se VHK ROBE Vsetín domluvil na přátelském utkání s Kopřivnicí, která nastupuje východní skupině 2. ligy. Utkání startuje v úterý od 18:00, prodej vstupenek začne v pondělí v 10:00.

S Kopřivnicí se vrátí na Lapač Petr Hromada

Kopřivnice v loňském ročníku třetí nejvyšší soutěže obsadila 6. místo v tabulce skupiny Východ. Klubu z města slavné značky Tatra se podařilo během čtyř sezon zabydlet ve 2. lize a většinou se pohybuje ve středu tabulky. Poslední konfrontaci se Vsetínem pamatují v Kopřivnici z play-off 2017, kdy se Valachům postavili ve čtvrtfinále. I přes bojovné výkony však nebylo v silách Kopřivnice tehdejší zelenožlutou mašinu zastavit ani zbrzdit, série skončila jasně 4:0 ve prospěch mužstva z Lapače.

V zápase proti Kopřivnici si fanoušci mohou zavzpomínat na druholigové časy, už jen pro to, že s týmem soupeře dorazí na Lapač vsetínský odchovanec Petr Hromada, jenž je podepsán pod postup Vsetína do 1. ligy a během své kariéry ve vsetínském dresu zanechal na Lapači nesmazatelnou stoupu. Na soupisce Kopřivnice figuruje další odchovanec Vsetína a člen postupové party z roku 2017 Dominik Pokorný, ten posílil severomoravské mužstvo příchodem z Šumperku. V paměti vsetínských příznivců může být také zkušený útočník Ondřej Sluštík, jenž krom Kopřivnice působil také v dresu Frýdku-Místku.

Kopřivnice nedávno prověřila celek Frýdku-Místku, navzdory papírovým předpokladům se favoritovi dokázala vzepřít i za nepříznivého stavu, když umazala manko z 0:3 na konečných 2:3. S jakou sílou se představí ve Vsetíně?

Vsetín bude plnit roli favorita

Valaši si střihnou druhý přípravný duel na nový ročník Chance ligy. V tom prvním se Vsetínští představili proti Frýdku-Místku a navzdory dvoubrankovému manku se dokázali postarat o obrat a zvítězili 3:2. Po zápase neskrýval spokojenost jak trenér Jan Srdínko, jenž si odbyl premiéru v pozici hlavního kouče na lavičce Valachů, tak útočník Roman Půček, který prožil návrat do zelenožlutého dresu.

Vsetín nyní nastoupí do utkání s druholigovým mužstvem, dá se očekávat, že trenéři využijí tuto příležitost pro testování mladých hráčů, kteří nadále bojují o možnost prosadit se do A-týmu. V zápase s Frýdkem se například do kanadského bodování zapsal Tadeáš Pospíšil s Danielem Klímkem, když oba asistovali u pohledné branky Romana Vlacha. Změna se dá očekávat také na brankářském postu, Davida Gábu by pro duel s Kopřivnicí mohl nahradit David Sachr.

Přípravný zápas s Kopřivnicí startuje na Lapači v úterý od 18:00. Nadále jsou v platnosti bezpečnostní opatření související s epidemií koronaviru, více informací ohledně této problematiky najdete zde.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Gába (Sachr) – Bartko, Smetana, Jenáček, Hryciow, Kudělka, Ondračka, Pernický – Březina, Vlach, Gorčík – Babka, Kloz, Pospíšil – Půček, Rehuš, Klímek – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kopřivnice: Fendrich – Krzak, Štěpánek, Bail, Bartošák, Fojtík, Marek – Gebauer, Indrst, Pěnčík, Hrubý, J. Mach, Pargač, Urban, Wolf, Horait, Pokorný, O. Sluštík, Gola.