Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Vsetín čeká domácí série tří zápasů, nejprve dorazí Hodonín

Jan Tajzler • 23.11.2015

První polovina základní části je v cílové rovince, Vsetín ji uzavře středečním domácím utkáním proti atkraktivnímu soupeři z Hodonína. Drtiči letos platí za postrach favoritů soutěže, dokázali skolit i suverénní Frýdek-Místek a pro body nyní míří na Valašsko. Hodonín letos drží pozice v první čtverce, která zaručuje start vyřazovací části na domácím ledě, ale nepředbíhejme. Středeční utkání nám totiž uzavře teprve první polovinu základní části. Jak si Vsetín poradí proti Drtičům, kterým dluží odvetu? Přijďte se přesvědčit na vsetínský Lapač ve středu, utkání začíná v 17:30.

Hodonín vloni skončil po základní části na 7. příčce, ve čtvrtfinále se však Oranjes o překvapení nepostarali a ostravské Porubě podlehli 1:3 na zápasy. Letos by na jihu Moravy rádi pronikli i do druhého kola vyřazovací části, hlavním cílem Drtičů je umístit se do čtvrtého místa po základní části. K tomu je třeba, aby hodonínský tým pravidelně bodoval a to se mu oproti loňsku zatím daří. Hodonín si nebere servítky ani před favority soutěže, své o tom ví také Vsetín. V závěru první čtvrtiny na jihu Moravy nepředvedl ideální výkon a padl 3:6. Nyní je na programu odveta a vsetínské publikum se může těšit na atkraktivní souboj druhého celku se čtvrtým. Rozdíl mezi Vsetínem a Hodonínem činí deset bodů, ale tabulkové údaje na ledově ploše roli hrát nebudou.

Hodonín: Vítězné tažení vystřídaly kolísavé výsledky

Jak už víte, Hodonín v závěru první čtvrtiny pokořil Vsetín na svém ledě poměrem 6:3. Právě skalp Valachů se pro Hodonín stal odrazovým můstkem směrem k vyšším patrům tabulky. Drtiči vyhráli v dalších čtyřech utkáních a vytvořili tak pětidílnou vítěznou sérii. Jenže na ledě nováčka v Kopřivnici přišlo vystřízlivění, Drtiči poprvé v sezoně ani jedinkrát neskórovali a fotbalově pohledli 0:1. Následovalo prestižní jihomoravské derby, ve kterém Hodonín nenaplnil roli favorita a Břeclavi nestačil 3:4 po prodloužení. V domácím utkání si Hodonín spravil chuť, když přejel Bobry z Valašského Meziříčí 6:3, pak ale znovu padl, tentokrát na ledě Žihadel 2:6. Kolísavou formu Jihomoravanů potvrdily také výsledky posledních dvou zápasů, když Oranjes nejprve porazili opavský Slezan na své půdě 2:1, ale poté nestačili na Nový Jičín, kterému na domácím ledě podlehli v samostatných nájezdech 4:5, nutno však podotknout, že Hodonín musel dotahovat z nepříznivého stavu 1:4.

Hodonínské lavičce šéfuje zkušený a ostřílený kouč Lubomír Oslizlo, ten se spoléhá především na hodonínské stálice Zdeňka Juráska 14+14 s Petrem Pešem, druhý jmenovaný si už v letošním ročníků prošel delší absencí zaviněnou zdravotními problémy, ale vrátil se právě včas, když měl lví podíl právě na porážce Valachů. Hranici dvaceti bodů překročlili v Hodoníně také Martin Špok 7+14 a Jakub Sajdl 10+11. Na jihu Moravy se daří také mladičkému Dominiku Matulovi, zlínský odchovanec se původně ucházel o místo ve vsetínské sestavě, ale mateřský Zlín rozhodl před sezonou jinak a našel Matulovi angažmá v Hodoníně, kde se mu prozatím daří solidně, s bilancí 7+11 je pro tým trenéra Oslizla velkým přínosem. Také obránci se bodově celkem činí, Lubomír Škapík podpořil produktivitu týmu čtyřmi přesnými trefami k nimž přidal jedenáct asistencí, jen o bod méně má jeho kolega z obrany Daniel Kolář, kterému také sekunduje Ondřej Nedvěd. Hodonínské brankoviště je nedotknutelným územím Petra Zavadila, průměrně inkasuje 2,76 branky na jedno utkání a procentuální úspěšnost zákroku eviduje nad 90%. Trenér Oslizlo má k dispozici ještě Zdenka Kotvana či místního odchovance Jakuba Zollpriestera.

Hodonín zdobí především vysoká bojovnost, která mu vynesla i skalp suverénního lídra z Frýdku-Místku, po vítězství 2:1 se stali Drtiči doposud jediným týmem, který třineckou farmu porazil na jejím ledě. Vsetín si proto musí dát pozor, Hodonín sice dokáže selhat s papírově slabšími soupeři, ale na favority si věří, s podobnou taktikou jako ve Frýdku-Místku se dá očekávat vystoupení Drtičů také ve Vsetíně, ta se bude zcela jistě vyzanačovat urputnou bojovností. Přinese Drtičům potřebné body v hustě našlapené situaci kolem čtvrtého místa? „Samozřejmě chceme bodovat každý zápas. Nesmíme se těžkých soupeřů zaleknout, potom bychom nemohli pomýšlet na úspěch. Ve Frýdku jsme se přesvědčili, že když podáme dobrý taktický a týmový výkon, tak se dá porazit každý tým. Věřím, že předvedeme dobrý hokej a domů si přivezeme dobrý výsledek a nějaký ten bod,“ vyjádřil se pro internetové stránky SHK Hodonín Daniel Kolář směrem k utkání proti Vsetínu.

Vsetín: Zelenožlutí chtějí v domácím prostředí prodloužit vítěznou sérii

Druhá čtvrtina zatím vsetínským hokejistům vychází velmi dobře. Valaši se museli v dosavadním průběhu druhé části základní části sklonit pouze před celky Poruby a Frýdku-Místku, jinak pravidelně vítězí a mimořádně se daří ofenzívě. V Opavě Valaši začali naplňovat roli favorita už v první třetině, když ji vyhráli 2:0. Jenže Slezané neházeli flinty do žita a v průběhu druhé třetiny dvoubrankové manko smazali. Valachy ještě před druhou sirénou nasměroval za dalším vítězstvím Ondráček, ve třetí části dokázal Vsetín utéct na 2:5 a i když Opava stačila ještě korigovat, další tříbodový zisk Jenáčkova souboru už ohrozit nezvládla.

Valachy za bodovými zisky táhne mimořádná ofenzíní síla, která je prezentována především schopnostmi kanonýra Jana Kolaříka 19+14. S Kolaříkem se o pravidelné rozvlnění soupeřovy sítě stará také jeho parťák z formace Petr Dvořák 9+18. Shodně po čtyřiadvaceti bodech nasbírali také Daniel Vaněk, František Zúbek nebo Ondřej Slováček. Po příchodu Jindřicha Abdula šli nahoru také výkony třetí formace, která je svým pohybem a střeleckým umem nebezpečím pro každou obranu v soutěži. Klid mladíkům v defenzívě rozdává matador Radim Tesařík 4+17 a zkušenosti z vyšší soutěže má také Michal Nedbálek 3+6. Jasnou jedinčkou je ve Vsetíně Petr Hromada, úspěšnost zákroku nad 91% s průměrem inkasovaných branek na zápas 2,29.

Valaši se mohou pochlubit slušným střeleckým arzenálem, momentálně bezpečně drží druhé místo, které jim v první polovině základní části už nikdo nevezme. Vsetínští jsou druzí také co se týče střílení branek, do jubilejní stovky jim schází deset zásahu do černého. Přiblíží se k trojciferné metě i ve středu? Jednoduché to nebude, Hodonín míří na Lapač s cílem bodovat, přesto je mírným favoritem před závěrečným utkáním první poloviny základní části právě Vsetín. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, utkání startuje v 17:30 a vsetínská redakce připraví i podrobný online přenos pro ty z vás, kteří se do Vsetína nedostanete.

Předpokládané sestavy:

Hodonín: Zavadil - Kolář, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Polesný, Jedlička, Janota – Matula, Sajdl, Kučera – Peš, Jurásek, Kuba – Piskoř, Charvát, Vrba – Tomi.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Báchor – Zúbek, Vaněk, Hrazdira – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Ondráček – D. Vítek, Daněk, Hruška.

FOTO: SHK Hodonín