Vsetín potká třetí Orly

Miloš Barták • 18.01.2004

V neděli 18. ledna zavítají Valaši do Znojma. Čeká je velmi těžký soupeř. Orli výhrou v Litvínově protáhli svou úspěšnou novoroční sérii na šest tříbodových zápasů v řadě, což se jim podařilo ve dvou po sobě následujících sezónách v letech 2000-2002. Tým z Valašska v pátečním duelu porazil Rabat Kladno 2:1 a poskočil z předposlední příčky na 12. pozici. Na Znojmo mu chybí rovných 20 bodů, avšak na postupovou osmičku jich ztrácí momentálně pouze 6.

Také toto dokazuje letošní vyrovnanost nejvyšší hokejové soutěže a o postup do play-off budou ještě svedeny líté boje. Výjimkou jsou pouze neotřesitelně na prvním místě vládnoucí Pardubice, které i přes několik drobných výkyvů v uplynulých kolech drží před druhým Zlínem a třetím Znojmem dvacetibodový náskok. 41. kolo však jistě tabulkou opět výrazně zahýbá.
Výhru Vsetínské hokejové nad Kladnem zařídil dvěma brankami slovinský reprezentační útočník Tomaž Razingar, který ve Vsetíně hostuje do konce ledna z Pardubic. Novou akvizicí je také útočník Luděk Brož, který by mohl za Valachy poprvé nastoupit právě ve Znojmě. Dlouhodobější zranění stále nepustí na led Štrauba a Lužu.
Znojmo již delší dobu nemění sestavu a hraje pouze na tři pětky. Excelentní výkony podává zejména ta první se slovenskými útočnými hroty Pardavým, Pucherem a Uramem. Daří se ale i ostatním, důvěru trenérům v posledních zápasech splácí Tomáš Hradecký, vynikající formu drží brankář Duba. Kádr opustil útočník Mareš, který bude do konce sezóny hostovat v prvoligové Jihlavě.
Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno