Vsetín zajíždí do Nového Jičína, body potřebuje jako sůl

Jiří Kubják • 27.01.2010

Už pouze 11 zápasů zbývá odehrát do konce základní části. Hokejisty VHK Vsetín čeká ve čtvrtek další těžký soupeř a tím je celek Nového Jičína. Do utkání už nezasáhne útočník Jan Matějka, kterému na jeho vlastní žádost bylo angažmá ve Vsetíně ukončeno a sezónu dohraje v Prostějově. Utkání začíná netradičně ve čtvrtek na zimním stadioně v Novém Jičíně v 18:00.

Před vzájemným utkáním dělí oba celky v tabulce 10 bodů. Nový Jičín je s 55 body na pátém místě se skóre 100:94. Vsetín ve 33 zápasech nasbíral bodů 45 s celkovým skóre 102:97. Oba celky budou potřebovat body jako sůl. Zatímco Nový Jičín by se jistě rád přiblížil čtvrté příčce, zajišťující začátek play-off na domácím ledě, Valaši naopak zuby nehty brání chvost posledních postupových příček. Jak si oba celky vedly v předchozích zápasech?

Valašský hokejový klub přívítal v sobotu na domácím ledě celek Opavy. Zápas, ve kterém Vsetín podruhé v sezóně představil třetí sadu vínově červených retro dresu, nebyl zrovna pro oko diváka nikterak oslnivý. Přesto v těžkém boji Vsetín zvítězil 2:0 i díky Petru Hromadovi, jenž vychytal svou první nulu za seniorský tým. Nový Jičín se vracel s prázdnou z Přerova, kde podlehl vedoucímu celku druhé ligy nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Letošní vzájemné zápasy

44.kolo, 6.1.2010
VHK Vsetín - HC Gedos Nový Jíčín 1:3

Branky: 60. Matula - 25. Hruška Pavel (Pavlačka, Šimo), 27. Petružálek (Macháček, Bacul), 38. Bacul (Gulda). p>

Řekli po utkání: „Bohužel, vstup do nového roku jsme si představovali úplně jinak. Propadli jsme ve všech činnostech. Byl to dnes, nebojím se to tak nazvat, zmar. Na zápas jsme se připravovali, něco jsme nacvičovali...no a na ledě to pak bylo úplně jinak. Tak to prostě nejde. Naší dnešní hře odpovídá i výsledek a nezbývá mi než pogratulovat soupeři." Juraj Jurík

22.kolo, 9.12.2009
VHK Vsetín - HC Gedos Nový Jíčín 7:2

Branky: 11. Vaněk (Ševčík, Matula), 12. Hrňa (Mokrejš, Štraub), 15. Rajnoha (Ševčík, Štraub), 25. Ševčík (Tesařík, Vaněk), 41. Mokrejš (Štraub), 51. Šimek (Sakrajda, Vaněk), 60. Farda - 5. Zedník (Bacul, Toman M.), 40. Šimo (Macháček, Hruška Pavel).

Řekli po utkání: „Věděli jsme, že nás dnes čeká velice těžké utkání. Potřebovali jsme nutně vyhrát za tři body a jsme rádi, že se nám to podařilo a že jsme navíc po dlouhé době nastříleli tolik branek. Měli jsme i trochu štěstíčka. To ale přeje připraveným a my dnes byli těmi, kdo ty góly dával. Náš výkon měl sice v některých fázích hry mezery, jsme ale moc rádi za vítězství." Juraj Jurík

11.kolo, 25.10.2009
HC Gedos Nový Jičín - VHK Vsetín 2:1sn

Branky: 23. Andrýsek (Toman, Uhlár), rozhodující sam. nájezd Toman - 60. Štraub.

Řekli po utkání: „V první třetině jsme žádné šance neměli, soupeř lépe kombinoval a bruslil ve střední pásmu. Ve druhé části jsme už hráli lépe, ale dostali jsme branku po dorážce, která nás trošku utlumila. Ve třetí dvacetiminutovce jsme si šance vytvořili, protože jsme museli vstřelit branku. Trošku nás v polovině třetiny utlumila naše vyloučení. V závěru jsme hráli vabank bez brankáře a Pepa Štraub vstřelil z brankoviště zlatý gól. V prodloužení se hrálo nahoru – dolů, kdo rozhodne dřív, branka však nepadla. Nájezdy se nám nepovedly. Já, Mára Knebl a ani Pavel Zavrtálek jsme nedokázali překonat domácího brankáře, soupeř jeden nájezd proměnil a vyhrál.“ Daniel Vaněk

Sestavy v minulém kole:

Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Gulda st., Andrýsek, Hruška Pa., Hruška Pe., Pelikán - Skaloš, Bacul, Zedník, Toman M., Toman R., Šimo, Tomášek, Sluštík, Částečka R., Pavlačka, Kabeláč.

Vsetín: Hromada - Špaček, Matula, Kapr, Zavrtálek, Farda, Vodák - Tesařík, Štraub, Sakrajda - Hrňa, Vaněk, Mikeš - Plachtovič,Klabačka, Ševčík.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov