Vstupenky online

Vsetín zamíří do dračího doupěte

Viktor Krus • 20.01.2009

V s e t í n – Velmi těžký úkol čeká ve středečním zápase na svěřence Viktora Hlobila. VHK zamíří do Šumperka, který je momentálně na špici tabulky, když v minulém kole díky výhře nad Pelhřimovem předskočili valašské Bobry. Šumperku se rozhodně na prvním místě tabulky líbí a pro Vsetín to nebude lehké utkání. Draci mají nejlepší obranu druhé ligy a v průběhu sezóny doma inkasovali pouze 28 branek, na druhé straně se Valaši budou muset obejít bez Marka, který má naštíplou kost v ruce. Jak dopadne souboj Davida s Goliášem můžete sledovat od 18 hodin v rámci změn stavu.

Šumperk z posledních šesti utkání pětkrát vyhrál v základní hrací době. Nadějnou šňůru Draků překvapivě překazili Břeclavští Lvi. Šumperk tento zkrat odčinil dvěmi vysokými výhrami, kdy nejdříve doma v odvetě rozstřílel Břeclav 7:1 a poté Draci sežehli svou střelbou Pelhřimov 9:2. Poslední tři týmy, které přijely do dračího doupěte z něj odjížděly bez jediného bodu. Šumperk si tak během těchto utkání nejen přilepšil o devět bodů, ale zkrášlil si i své skóre, které obohatil stavem 17:3. Může se zdát, že Valaši jasně přibudou do řad poražených týmů, ale nezapomeňme, že právě VHK dokáže favorita nepříjemně potrápit. Však vzpomeňme na utkání mezi Vsetínem a Technikou, kdy Valaši uloupili všechny tři body a ještě k tomu Brnu nasázeli šest branek. Je ale pravdou, že v letošním ročníku druhé ligy zatím vždy Draci Valachy přehráli.

Na to, že Draci sídlí na prvním místě tabulky mají pouze tři útočníky, kteří dosáhli desetigólové hranice. Prvním hráčem statistik Šumperka je Martin Ambruz (16 + 10), který je i střeleckým kanonýrem Draků. Druhý hráč, Michal Vymazal (9+17) sice ještě hranici deseti branek nepokořil, ale díky přihrávkám se dělí s Ambruzem o první příčku. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Jakub Hulva (10+14). Jeden ze tří střelců, který onu hranici deseti branek takéž překonal se jmenuje Tomáš Brunec (11+5). V produktivitě obránců vede Aleš Holík (9+13). Naopak Lukáš Duba je hráč, který pozná trestnou lavici i po slepu, v letošní sezóně na ni strávil už 68 trestných minut. Velmi důležitou postavou je i gólman Pavel Maláč (90.81%), který se zřejmě postaví do domácí branky.

Poslední dvě vzájemná utkání:

Šumperk – Vsetín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Valaši vstoupili do 13. druholigového kola již tradičně – dostali první branku. Tentokrát se tak stalo ve 14. minutě na ledě Šumperka, a když už byli v závěru první třetiny Vsetínští nejspíš myšlenkami v šatně, uštědřili jim domácí, pouhých pět vteřin před první sirénou, ještě druhý gól. Ve druhé části hry branka nepadla a tak se čekalo, co přinese třetina třetí. Do jejího úvodu vstoupili zelenožlutí v početní převaze a zásluhou Jakuba Ašera snížili již po 57 vteřinách hry na rozdíl jediné branky. I další minuty však plynuly bez brankového přídělu a to platilo až do času 59:27, kdy si Vsetínští nechali nadělit třetí branku a tři body tak zůstaly v Šumperku.

Vsetín – Šumperk 2:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Skóre druhého vzájemného utkání otevřel v 10. minutě šumperský Osina, Valaši ale zásluhou Pavla Zavrtálka srovnali stav. Ve druhé třetině nejprve vrátil vedení na stranu hostů Žalčík, ale stejně jako v první části se obecenstvo dočkalo vyrovnání. To přišlo z hole vsetínského Podešvy, který tímto proměnil trestné střílení. Důležitý okamžik nastal ve 38. minutě, když se puku zmocnil Drábek a chytře prostřelil Plška. Začátkem závěrečné části ještě Šumperk zvýšil svůj náskok prostřednictvím Fischera a na to už domácí nedokázali odpovědět.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín - Plšek - Šimek, Zavrtálek, Černý, Rajnoha, Haschka, Pšeja - Marek, Gergela, Vaněk - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, Podešva, Ašer – Tesařík

Šumperk - Maláč - Holík, Vrtík, Osina, Sedlák, Blanár, Ondráček - Vymazal, Meluzín, Rozum - Brunec, Čížek, Ambruz - Stejskal, Duba, Novosad - Fischer, Drábek

banner pod článkem