Vsetín změří síly s Energií

Aleš Koňařík • 26.11.2004

V s e t í n – Bylo vítězství nad Spartou pouze náhoda, nebo se Vsetín pokusí v nejvyšší čas začít sbírat body mnohem intenzivněji, než tomu bylo doposud? Zápas s Vary může mnohé napovědět – například to, zda se vsetínští hráči dokáží proti méně zvučnému soupeři dostatečně vyhecovat a odvést podobný výkon, s jakým triumfovali nad Spartou. Oba týmy by se na Lapači měly představit v kompletním složení.

HC Energie: Nenápadná štika soutěže

Ještě nikdy se klubu z Karlových Varů nepodařilo nahlédnout do závěrečných bodů o extraligový titul. Nejblíže postupu byl tým z lázeňského města v sezóně 2002/03, kdy v rozhodujícím utkání dvě kola před koncem základní části podlehl Vsetínu 7:2 a na úkor Západočechů tehdy Valaši nečekaně proklouzli do čtvrtfinále. O to větší senzací by byl postup Energie v letošní hvězdami nabité sezóně, protože karlovarští mají na soupisce jediného hráče z NHL: Milana Krafta, který se neuchytil v kádru Plzně. V případě Varů je ale patrné, že i bez nich se dá v letošní zajímavé sezóně hrát o příčky ve středu tabulky. Připočteme-li navíc skutečnost, že v brance se po neúspěšném působení Lotyše Masalskise střídají mladíci Šmíd a Mensátor, jeví se výsledky Karlových Varů v hodně sympatickém světle.

Martin Hlavačka a produktivní Slováci

Energie je jediným týmem v extralize, jehož klubové bodování vede obránce. Touto výjimkou je Martin Hlavačka, zadák se zkušenostmi z reprezentace, kterému se letos mimořádně daří: na kontě má již 17 bodů (6+11). Následován je trojicí slovenských legionářů Tomík, Hurtaj, Lipiansky. Vyložené koncového hráče Karlovarští podle statistik nemají: nejlepším střelcem je se sedmi zásahy Michal Dvořák.

Zápas č. 1: Žigárdyho extraligová premiéra

Prohra 3:1 znamenala pro Vsetín devátou porážku v řadě a nezabránil jí ani překvapivý tah s extraligovým novicem Štefanem Žigárdym v brance. Přestože byl Vsetín pod tlakem, dlouho držel nerozhodný stav 1:1. Nakonec ale lepším domácím stejně podlehl.

K.Vary – Vsetín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. M. Dvořák (Alinč, Milan Procházka), 31. Hurtaj (Tomík), 55. Lipianský (Tomík) - 18. Demel (Kovář, Vak).

Vsetín vs. Karlovy Vary 2003/04

4. kolo Vsetín – Energie 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Selingr, 55. Stantien (Demel) - 12. L. Svoboda (Skuhravý, Němčický), 39. Tvrdík (Alinč), 45. Skuhravý (Netík, Krajíček).

17. kolo Energie – Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Lipianský (Svoboda), 48. Skuhravý (Bacul, Ptáček), 52. Alinč (Rodin).

30. kolo Vsetín – Energie 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Vak (Selingr, Stantien), 31. Selingr (Vak, Stantien) - 8. Alinč (F. Ptáček), 45. F. Ptáček (Pavel Kumstát).

43. kolo Energie – Vsetín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 21. Tvrdík (Hájek, Alinč), 45. Kumstát (Alinč, Ptáček) - 46. Dubec (Demel, Hruška).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Biegl (Čechmánek) - Klesla, Frolo, Němec, Gýna, Jaškin, Mikel - Veselý, Brabenec, Somík - Pavliš, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Korotvička, Kovář.

K. Vary: Šmíd (Mensator) - Harant, Bauer, Hlavačka, Krajíček, Ptáček, Kutlák, J. Polák, Suur - Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Tomík, Kraft, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Krátoška, Lipianský, Košťál.