Vzhůru na jih! Valachy čeká šlágr kola na ledě Motoru

Jan Tajzler • 25.11.2019

Vsetínský tým se připravuje na další bitvu o cenné body. Družina trenérů Dopity a Jenáčka pojede tentokrát bojovat na půdu lídra soutěže do Českých Budějovic. Motoru se zatím daří beze zbytku naplňovat své ambice, ovšem i na břehu Vltavy se dá uspět. Vsetín to zkusí ve středu, šlágr kola startuje v Budvar aréně od 17:30.

Motor jede, Jihočeši se osamostatnili na čele tabulky

Znovu touží po jediném, vrátit se mezi elitu. V Českých Budějovicích doufají, že letos už to konečně vyjde. Jihočeši po loňském neúspěchu v baráži posílili kádr a v dosavadním průběhu základní části naplňují roli velkého favorita. Svěřenci trenéra Prospala bodovali v 18 utkáních v řadě, přičemž zaznamenali sérii 12 výher v řadě. Jediným týmem, kterému se podařilo Motor vynulovat jsou Litoměřice, které v rámci 7. kola brali v Budvar aréně všechny body za vítězství 6:2.

Motor se osamostatnil na čele tabulky, druhý Vsetín ztrácí 17 bodů. Už tak luxusní náskok se Jihočeši na domácí půdě pokusí ještě navýšit. Síla Českých Budějovic stoji na čtyřech vyrovnaných formací. Aktuálně nejproduktivnějším hráčem Prospalova výběru Roman Přikryl (5+22). Nejlepším střelcem je s počtem 16 zářezů Jan Veselý. Motoru se zatím vyplácí také angažování Miroslava Holce (10+9), neztrácí se ani zkušený Lukáš Endál (9+10).

Trenér Prospal se při podpoře ofenzívy může spolehnout také na své obránce. Mimořádnými statistikami oplývají Karel Plášil (5+21) s Pavlem Pýchou (4+22), k tomu všemu jsou zmínění obránci výrazně v plusových číslech, Plášil má +23, Pýcha dokonce 29. Rozvlnit síť umí také Ivan Lytvynov (4+8). Už tak nabušenou defenzívu ještě přišel podpořit Conor Allen, jenž zkoušel štěstí v extraligovém Hradci Králové, naopak po třech a půl letech se rozloučil s jihočeským klubem Žiga Pavlín.

Novou jedničku našel Motor v Milanu Kloučkovi, akvizice z Pardubic odchytala v Českých Budějovicích 16 utkání s úspěšností zákroků 92,8% a průměrem inkasovaných branek 1,77. Poslední vítězství Motoru proti Vsetínu však vychytal Jan Strmeň, ten drží úspěšnost zákroků těsně pod úrovni 91%, průměrně pak inkasoval 2,46 branky na zápas.

Oplatí Valaši Motoru porážku z prvního utkání?

Po nepříliš oslnivém startu se zvedají také Valaši. Z posledních 9 utkání Valaši pokaždé bodovali a osmkrát se radovali z vítězství. Naposledy se o vzrůstající formě Valachů přesvědčila jihlavská Dukla, která ani na šestý pokus nedokázala najít recept na vsetínský celek a na Lapači podlehla 2:3. „Byl to důležitý zápas „o šest bodů“ pro určitý klid. Je rozdíl mít na devátý tým tabulky náskok sedm, nebo třináct bodů,“ neskrýval spokojenost po zápase s Duklou trenér Luboš Jenáček.

Vsetín se aktuálně nachází na 2. pozici v tabulce, což je určitě obrovská vzpruha oproti závěru první poloviny základní části. Nicméně zelenožlutí se stále musejí dívat i za sebe, zisk 49 bodů zatím k jistotě elitní osmičky nestačí. Případný úspěch na břehu Vltavy by už vsetínský tým mohl katapultovat k jistotě, že skončí mezi nejlepšími osmi celky.

Valaši vyrazí na led českobudějovického Motoru ve středu, utkání s prvním týmem tabulky startuje v 17:30 v Budvar aréně. Pokud do vzdálené jihočeské metropole nemíříte, můžete průběh zápasu sledovat tradičními prostředky, buď skrze onlajny.com a nebo hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

České Budějovice: Klouček – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Babka, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, J. Kloz, Beránek – Karabáček, Prokeš, J. Veselý – Endál.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček (A), Hunkes, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina (A), Dudáš – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák (C) – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.