Zraněními soužený Vsetín hostí Vítkovice

Aleš Koňařík • 26.09.2004

V s e t í n - Málokteré utkání Vsetína s Vítkovicemi zatím přineslo nudný hokej, zápasy s Vítkovicemi většinou nepostrádají šťávu. Loni Vsetín na svém ledě na Ostravany nevyzrál, získal pouze bod za remízu 1:1. Vítkovice v posledním kole s přehledem přehrály na vlastním ledě Duklu Jihlava 5:1, především díky brankám Irgla a Moravce. Oba se trefili dvakrát. Vítkovice dosud prohrály jediný zápas, a to na ledě pražské Sparty. Dnes je čeká Vsetín, který dokázal uzmout body do té doby suverénnímu Liberci a stále si drží vizitku týmu s nejlepší obranou soutěže.

Změny v mužstvu Vítkovic: Návrat ztracených synů

Čtvrtfinalista loňského ročníku letos míří do ještě vyšších extraligových pater. Vítkovice přivítaly z otevřenou náručí své odchovance Davida Moravce (Jaroslavl), Romana Šimíčka (Sparta) a obránce Radka Philippa (Finsko), což by i mimo zámořské akvizice znamenalo výrazné posílení. Odchody? Zanedbatelné ztráty. Za všechny „bezejmenné“ stačí jmenovat Aleše Padělka (Jihlava) a talentovaného Rostislava Olesze, který je na hostování ve Spartě. Do Slavie se vrátil útočník Petr Míka.

Zámořské posily

Už tak silná sestava Vítkovic byla vyšperkována pozoruhodnou čtveřicí hráčů z NHL: posledním vítězem Stanley Cupu, obráncem Pavlem Kubinou z Tampy Bay, dalším zadákem a jedním z nejlepších hráčů NHL v +/- bodech Markem Malíkem z Vancouveru, dravým bojovníkem s valašskými kořeny Václavem Varaďou z Ottawy a v neposlední řadě pak jeho spoluhráčem Martinem Pruskem, jehož brankářská hvězda rok od roku stoupá. Nebýt výluky v NHL, sváděl by zřejmě boj s Dominikem Haškem o post jedničky Senátorů.

Událost léta: Hokejový D´Artagnan je zpět!

Novodobá ikona vítkovického hokeje, dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz David Moravec, bude opět válet za Ostravany. Brilantní technik s vizáží Dumasova slavného mušketýra se po angažmá v ruské Jaroslavli vrátil domů. Ve Vítkovicích také hodlají maximálně využít zrekonstruované haly a nalákat diváky i na doprovodnou show. Do své arény se klub vrací po roce stráveném v azylu stadionu v Porubě.

Vsetín vs. Vítkovice 2003/04

12.kolo Vítkovice – Vsetín 1:1
Branky: 48. Ficenc (Hubáček, M. Tomášek) - 26. Hašek (Ambruz).

25.kolo Vsetín – Vítkovice 1:1
Branky: 24. Jaškin (Vak) - 60. Štefanka (Burger).

38.kolo Vítkovice – Vsetín 7:5
Branky: 5. Hubáček (Burger, Jurečka), 6. Irgl (J. Štefanka, M. Tomášek), 19. Burger (Míka), 24. Burger (Jurečka, Míka), 32. Irgl (J. Štefanka), 44. Míka (Kowalczyk, Jurečka), 60. Míka (Burger, J. Štefanka) - 6. Stantien (Selingr, Razingar), 36. Razingar (Stantien), 47. Sochorek (Šebesta), 52. Selingr (Stantien, Razingar), 57. J. Polák (Stantien, Selingr).

51.kolo Vsetín – Vítkovice 3:4
Branky: 2. Sedlák (Kowalczyk), 28. Valko, 50. Němec (Sedlák, Hudec) - 12. Irgl (M. Tomášek), 38. Štefanka (Irgl, Tomášek), 43. Štefanka, 48. Štefanka (Rimmel, Irgl).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek – Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Hrabal, Klesla, Němec – Zadina, Vlach, Brabenec - Hruška, Pavliš, Selingr – Radivojevič, Vak, Stantien – Dubec, Kovář, Gengel

Vítkovice: Prusek - Černošek, Philipp, D. Seman, S. Hudec, Malík, Pavel Kumstát, Rimmel, Jurečka - Turek, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, Varaďa - Köhler, Hulva, M. Tomášek.