Barážové boje pokračují, junioři se představí na ledě Šumperka

Kristýna Guricová • 26.02.2009

V s e t í n – Po středečním dvoubodovém utkání s Hradcem Králové čeká na vsetínské juniory druhé utkání barážových bojů. Tentokrát se představí na ledě Šumperka, čili týmu, který stejně jako Vsetín bojuje o zachování extraligové příslušnosti. Svůj boj přitom Draci nezačali vůbec dobře, když v prvním utkání podlehli na domácím ledě Jihlavě 1:4. Zápas se Vsetínem tak pro něj bude téměř utkáním o bytí a nebytí, dá se tudíž očekávat, že do zápasu dají úplně vše. I Vsetínu by se ovšem body ze šumperského ledu náramně hodily, v pátek od 18:00 se tak dá očekávat tuhá hokejová bitva.

Šumperští junioři se po 46 odehraných kolech základní části umístili na 21. příčce, či-li o jednu příčku výše než borci z Valašska. Do prvního barážového kola vyfasovali Mladí Draci soupeře z Jihlavy a příliš se jim v tomto utkání nedařilo. I přes to, že na jednobrankové vedení Dukly ještě dokázali odpovědět, Žalčíkovi se chvíli na to nepodařilo proměnit trestné střílení, což výrazně ovlivnilo zbytek utkání, jelikož Dukla ještě do konce třetiny vstřelila dva góly a po 60 minutách tedy nakonec Šumperští prohráli výsledkem 1:4. Vzájemná utkání mezi Draky a Valachy jsou však vyrovnaná – první utkání hrané na ledě soupeře vyhráli domácí 5:3, Na Lapači však na oplátku bojovali Zelenožlutí (4:1).

Ve prospěch Vsetína hovoří fakt, že Valaši už neprohráli 6 kol po sobě, přičemž utkání s Olomoucí a první barážový zápas s Hradcem Králové se rozhodovaly až na samostatné nájezdy. Na druhou stranu se lavička týmu z Lapače potýká s velkou marodkou, neboť Valachům v současnosti chybí hned několik důležitých hráčů. Vypomáhat tak svěřencům trenéra Jenáčka budou pravděpodobně také hráči z kategorie dorostu, kterým už letos sezóna skončila.

Produktivitu Mladých Draků vede s šestibodovým náskokem útočník Tomáš Malý, kterému se během 42 utkání podařilo nasbírat již 38 bodů, za 14 branek a 24 asistencí. Druhá příčka ve statistikách šumperského celku pak patří Lukáši Žalčíkovi s dvaatřiceti body (20+12) a na záda mu dýchá Michal Peška – 31 bodů (18+13). Jen pro srovnání dodejme, že nejproduktivnějším hráčem Valachů je Juraj Jurík, který má na svém kontě stejnou bodovou dávku jako právě Malý (za shodnou porci zápasů).

Předchozí utkání

Úvodní třetina prvního vzájemného utkání se dlouhou dobu odvíjela bezbrankově, teprve až v 19. minutě padl gól, bohužel pro Valachy však právě do jejich sítě. V polovině utkání pak přišla branková přestřelka, při které se v rozsahu tří minut prosadili celkem tři hráči a vzhledem k tomu, že se Valaši radovali dvakrát, do posledního dějství se vstupovalo za vyrovnaného stavu 2:2. Poslední dvacetiminutovka ale lépe sedla domácím, kteří Valachům nadělili další tři branky a tři body za vítězství tak po výhře 5:3 zůstali v Šumperku.

HK Mladí Draci Šumperk – VHK Vsetín 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Přikryl (Peška), 32. Žálčík (Drtil), 46. Přikryl (Peška, Malý), 50. Skoumal (Malý), 60. Peška (Fryč) - 30. Sadil (Pořický), 33. Vítek (Surovec, Pořický), 58. Vítek (Szabo).

Druhý duel mezi těmito kluby sehráli Vsetínští na vlastním ledě, což bylo znát. Utkání totiž mělo již od začátku vcelku jednoznačný průběh. Valaši po celou dobu vedli a i když na konci druhého dějství vykřesal pro Šumperské plamínek naděje Žalčík, jedenáct minut před koncem pečetil vítězství Vsetína čtvrtou brankou domácích Jakub Martyčák.

VHK Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kubo (Vávra, Farda), 16. Jurík (Fabián, Plachtovič), 34. Podešva (Jaškin), 49. Martyčák (Sys) - 40. Žalčík (Bernad).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Trška, Kapr, Farda, Jaškin, Fabián, Šimurda - Kopún, Surovčík, Plachtovič, Vítek, Martyčák, Vávra, Sýs, Jurík, Klimek.

Šumperk: Peksa - Bernad, Cink, Dokoupil, Drtil, Fryč, Havlík, Hlavsa, Malý, Novotný, Pezda, Peška, Poles, Přikryl, Skoumal, Stejskal, Svoboda, Zacpálek, Šoustal, Žalčík.