Daniel Vaněk: Soupeř byl hodně odevzdaný

Michal Veselý • 23.02.2009

V e l k é M e z i ř í č í / V s e t í n – Je to pořád dokola, hráči Valašského hokejového klubu vyrazí na venkovní zápas a bez bodů se nevrací. Stejné pravidlo platilo i na ledě posledního Velkého Meziříčí, kde Valaši zvítězili vysoko 7:3. Už po první třetině bylo o vítězi jasno, Vsetínští ji vyhráli 3:0 a ve zbylém čase se utkání jen dohrávalo. Kouče Hlobila jistě potěšilo, že se na vstřelených brankách podílely všechny tři formace.

„Byl to hodně nudný zápas,“ nebere si servítky autor jedné gólové přihrávky Daniel Vaněk. Tři body do tabulky ale mají stejnou hodnotu, ať je utkání jakkoliv nudné. Zelenožlutí tak mají na šestém místě už tříbodový náskok na Uničov.

„Byl to pohodový zápas, pohlídali jsme si to, dali jsme hned ze začátku góly, a pak to jen dohráli,“ pouští se do hodnocení snadného vítězství Daniel Vaněk. Na ledě Velkého Meziříčí se nehrál hokej, který by diváky příliš pobavil, hosté se po rychlém vedení nikam nehnali a domácí na zvrat neměli. „Byl to hodně nudný zápas,“ nic si nenamlouvá „kovaný Vsetíňák“ Vaněk. „Atmosféra byla chudá, spíš žádná,“ doplňuje levé křídlo první formace. „Když nám nikdo nefandí, tak i tak hrajeme. Jen jsme si splnili povinnost, odehráli zápas a jeli domů,“ lituje neúčasti vyhlášených vsetínských fanoušků Vaněk.

Valaši nemuseli hrát na 100%, soupeř už je smířený se sestupem a zápas podle toho vypadal. „Bylo to takové uvolněné, hráli jsme sotva na půl plynu,“ vidí reálně výkon Valachů hráč s číslem devět na dresu. A výkon soupeře? „Soupeř byl takový odevzdaný, hrál jen prvních deset minut dobře, kdy nás i trochu zmáčkli. Měli hned v úvodu přesilovku, tak měli trošku navrch. Potom jsme začali dávat góly a už nic nepředvedli,“ hodnotí soupeře vsetínský forvard. A jak je osobně spokojený se svým výkonem Daniel Vaněk? „Hrál jsem dobře jen poslední třetinu, kdy mě dal trenér na centra. Mně totiž na levé křídlo nikdo nenahraje, tam jezdím jak bez občanky, ale na centru se mi hraje moc dobře,“ radí na dálku trenérovi Vaněk.

I když se na velkomezeříčském ledě nehrál atraktivní zápas, o kuriózní moment nebyla nouze. Jeho hlavním hrdinou se stal brankář hostí Lukáš Plšek. „Jejich hráč, jel sám na bránu, on po něm vyjel, on mu udělal kličku, tak po něm hodil hokejku, pak vyrážečku, a trenér se mu smál, že měl zkusit ještě vestu hodit,“ hodnotí se smíchem marnou snahu zabránit brance Daniel Vaněk. „Po povinných třech bodech se těším na další domácí zápas s Prostějovem. Doufám že fanoušky nezklameme a potvrdíme naši formu,“ zve závěrem diváky na další utkání vsetínský útočník.