permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Jak vypadá Liga dorostu? Láká přímý postup

Helena Hegeďová • 11.09.2023

V závěru tohoto týdne se do boje pustí dorostenci a junioři. Pojďme si postupně představit obě druhé nejvyšší mládežnické soutěže, v kterých můžeme hráče VHK v letošní sezoně vidět. Začneme Ligou dorostu, která na Lapači odstartuje v pátek 15. září v 16:45.

Do Ligy dorostu stejně jako v minulé sezoně nastoupí 16 účastníků. Po sestupu Chomutova, Hvězdy, Šumperka a Havlíčkova Brodu z nejvyšší soutěže se dá očekávat zkvalitnění ligy. Jedna změna se týká také polské reprezentace. Ta se soutěže zúčastní i letos, nasadí do ní ovšem svou sedmnáctku, nikoli hráče kategorie U16, jako tomu bylo loni.

Základní část se odehraje ve dvou skupinách. Týmy se v rámci své skupiny utkají čtyřikrát každý s každým, navíc se jednou střetnou s každým týmem z druhé skupině, což znamená celkem 36 hracích kol.

Rozdělení týmů do skupin

Západ: Piráti Chomutov, HC Hvězda Praha, HC Baník Sokolov, HC Energie Karlovy Vary „B“, IHC Králové Písek, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Kobra Praha, HC Pilsen Wolves.
Východ: HK Mladí Draci Šumperk, BK Havlíčkův Brod, VHK ROBE Vsetín, Technika Hockey Brno, Polsko U17, HC Lvi Břeclav, HC Chrudim, SK Horácká Slavia Třebíč.

Do play-off zamíří čtyři nejlepší týmy z každé skupiny. Pokud se na východě mezi čtyřmi nejlepšími umístí polská reprezentace, půjde místo ní do vyřazovacích bojů pátý tým skupiny.

Čtvrtfinále se bude hrát křížem mezi skupinami, a to na dvě vítězná utkání. Semifinále bude odehráno na tři vítězné zápasy a finále na čtyři. Vítěz finálové série přímo postoupí do Extraligy dorostu.

Na druhé straně tabulek se oba poslední týmy utkají v sérii play-down hrané na čtyři vítězná utkání. Poražený tým sestoupí do Regionální ligy dorostu.

První zápasy Vsetína v Lize dorostu

1., pá 15.9.2023 Vsetín - Břeclav 16:45