Náročný víkend zahajujeme na Slavii

Aleš Koňařík • 12.10.2001

V s e t í n – Střetnutím na Slavii, kde se Vsetínu tradičně příliš nedaří, odzvoní první čtvrtině extraligy. Počínaje pátečním duelem čeká hokejisty Vsetína v příštích šesti kolech hned pětice mužstev, jež jsou považována za favority letošní soutěže: Slavia, Třinec, Vítkovice, Zlín, Sparta. Omlazené vsetínské mužstvo má téměř stoprocentní bilanci s dolní polovinou tabulky, proti elitě však urvalo pouze bod za úvodní remízu s Třincem. Na Slavii navíc odjíždí opět ve značně okleštěné sestavě.

K marodům, kteří do hry zasáhnou za poměrně dlouhý čas, se v neděli přidal se zlomeninou nohy obránce Polák. V první pětce by jej měl nahradit junior Ondřej Němec.

Hokejisté Slavie jsou stále bez své brankářské jedničky Romana Málka, který utrpěl zlomeninu čelisti, na marodce jsou také Daniel Branda a Jan Snopek. Disciplinární trest si navíc odpykává kapitán Jan Alinč. Vsetínští příznivci jistě zaregistrovali, že slávistické vedení získalo do svých řad Josefa Beránka, který si ve vsetínském dresu odkroutil dvě skvělé sezóny v letech 96/97 a 97/98. V průběhu léta se jako volný hráč nedohodl se žádným klubem z NHL a zamířil do Slavie, kde v 11 zápasech vstřelil 7 branek a na stejný počet nahrál.

Na oficiálních stránkách HC Slavia můžete od 18:00 sledovat ON-LINE přenos zápasu.