Víkend ve znamení mládežnického hokeje

Helena Hegeďová • 12.10.2016

Mistrovská utkání druhé ligy se sice v tomto týdnu Lapači vyhnout, příznivci žlutozelené kombinace však smutnit nemusí. Na svůj oblíbený stadion totiž mohou přijít podpořit vsetínskou mládež. Na domácím ledě se ke konci týdne předvedou mladší i starší dorostenci a v neděli večer se k dalšímu utkání Krajské ligy postaví vsetínští junioři. Ani v sobotu nebude na ledové ploše prázdno, od 11:30 změří mladší a starší žáci síly s Brumovem-Bylnicí.

Starší dorost

Pátek bude patřit staršímu dorostu, který se na ledě předvede od 16:45, kdy bude vhozeno úvodní buly zápasu s Havířovem. Zápas těchto dvou rivalů byl v prvním letošním měření sil vyrovnaný. Vítězně z něj vyšel domácí Havířov, vítězný gól ale vsítil Matěj Potočný až v prodloužení. Výsledky Havířova by se daly zařadit k průměru. Hned ve čtyřech případech Havířovští remizovali (z toho třikrát nakonec získali bonusový bod). Nutno však podotknout, že v minulém zápase si vyšlápli na favorita soutěže – Kometu Brno, do její sítě se trefili hned pětkrát a gólman Dufek vychytal čisté konto. Po 12 odehraných duelech je počet vítězství a proher pátečního soupeře vsetínských 50 na 50. V tabulce je pak s 16 body na šestém místě.

Vsetínští v posledním kole také překvapili, když zaskočili Třinec a připsali si první výhru letošního ročníku. Do té doby měli Valaši jen jediný bod z již uvedeného zápasu s Havířovem. I to slibuje napínavou podívanou, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

HC Oceláři Třinec – VHK ROBE Vsetín 4:5

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Machač) – Ondračka, Mar, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Zajíček, Klimek, Matiaško, Liška, Wolf, Zetocha, Půček, Najvar.

AZ Havířov – HC Kometa Brno 5:0

AZ Havířov: Dufek – Pliska, Máca, Zíková, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek, Pastor

Juniorka

Juniorka v Krajské lize válčí ze všech sil, zatím však nevyhrála ani jeden zápas a zvrátit to chce již v zápase s Velkou Bíteší. Zápas bude na programu v neděli, v již tradičních 17:00.

Velká Bíteš je se třemi body na osmém místě, stejný počet bodů mají také další čtyři soupeři. Tyto tři body získal nadcházející soupeř Vsetína v minulém kole, jednalo se o zápas proti Blansku, které také patří mezi pětici týmů s jedním vyhraným zápasem.

Vsetínské béčko je momentálně bez bodu a na posledním místě. Vzhledem k situaci v tabulce však stačí jeden vyhraný zápas, a Valaši jsou výše po boku ostatních týmů.

HC Boskovice – VHK ROBE Vsetín B 9:4

VHK ROBE Vsetín B: Chrástecký – Svozílek, Vašíček, Dubnický, Hradil, Čada, Vítek –Janošek, Kuchařík, Dědek, Fojtů, Humplík, Lukáš, Pařízek, Sušeň, Hrňa.

HC Spartak Velká Bíteš – HK Dynamiters Blansko 4:1

Mladší dorost

Mladší dorostenci vyjedou na led již ve čtvretk v 15:30. Tentokrát změří síly s Havířovem. V přípravě si Havířov s Valachy poradil snadno a z Lapače odjížděl plný sebevědomí po vysoké výhře 9:1. Pak ovšem přišel start do sezóny a první zápas opět proti známému soupeři. Vše bylo jinak. Vsetínští si se svým sokem dokázali poradit a po gólech Adámka, Mlýnkové a Vávry odjížděli z Havířova s prvními body. Havířov se z prohry rychle vzpamatoval a přidal čtyři vítězné zápasy. Ale není vždy veselo. Přišla také šňůra tří neúspěšných zápasů. Naposled si ale Havířovští vedli v domácím zápase s Porubou na jedničku a svého soupeře z ledu vyprovodili výsledkem 6:0.

Druhý zápas tohoto víkendu sehrají mladší dorostenci v neděli 16. 10., v 11:00 začne jejich duel s Porubou. I z Poruby odjížděl Vsetín s vítězstvím 3:1. Ostravskému celku se v této sezóně nedaří, na své konto si zatím připsal jen jednu výhru. V předminulém kole získal 2 body v zápase s Warriorem Brno.

Valaši měli výborný vstup do sezóny, i na ně však číhaly nepovedené zápasy, ve kterých prohrávali vysokými rozdíly. Po minulém utkání však měli mladší dorostenci Vsetína důvod k radosti. Přehráli totiž Zubry z Přerova a po měsíci si tak přičetli další body. Rovnou pět kanadských bodů si v posledním zmiňovaném zápase připsal Peter Lobodowski, který se tak vyhoupl do čela tabulky za Šimonem Jenáčkem. Oba mají nyní 10 bodů.

VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:2

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil, Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Hradil.

AZ Havířov – HC RT TORAX Poruba 6:0

AZ Havířov: Štipčák – Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Frančiak, Thiel, Macurák, Dabrowski – Pindel, Szturc, Wawrzckiewicz, Backa, Tomeček, Revaj, Čempel, Dufek, Přeček, Stromko.

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (40. Morys) – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Stebel, Foldyna, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Bořuta, Boniatti.

Zdá se, že vsetínský fanoušek musí mít o svém víkendovém programu jasno. A pokud se na zimní stadion nebude moci dostavit, ze všech domácích zápasů mu bude k dispozici podrobný online přenos.