V televizním utkání proti Českým Budějovicím

Tomáš Novosad • 12.10.2002

V s e t í n / Č e s k é B u d ě j o v i c e – V dohrávce 11.kola Český Telecom Extraligy zajíždí vsetínský celek na led Českých Budějovic. V minulé sezóně Vsetín s Budějovicemi ztratil pouze jeden zápas, a proto se dá očekávat, že i v tomto utkání bude Vsetín týmem, který by i při současné formě měl tahat za delší konec provazu.

Budějovičtí jsou si moc dobře vědomy stoupající herní pohody Vsetína, který v posledních dvou zápasech nechyboval a je psychicky nahoře. Po několika nevydařených zápasech sáhli vsetínští trenéři k změnám v tréninkové přípravě, a ty jim přinesly ovoce již v utkání na Spartě. Od té doby působí Vsetín na ledě více než suverénně. Jak v utkání ve Zlíně, tak doma proti Havířovu se celek nedopouštěl výraznějších chyb, a tak mohl trenérský tandem Neliba-Tabara na tiskových konferencích zářit.

Proti Vsetínu chtějí Jihočeši uplatnit svou zkušenost. Do sestavy se vrátí Rudolf Suchánek, naopak sedět zůstane mladičký obránce Bárinka, člen bronzového celku z MS 18 na Slovensku. Vsetínu bude stále chybět bek Alexej Jaškin, kterého stále trápí zranění ramene. „Na Vsetín budeme chtít vletět, ale přitom si dávat pozor na zadní vrátka,“ střádá plány budějovický trenér Jaroslav Liška. Vsetín se zase chce vyvarovat zbytečných chyb v obraně a na tom poté zakládat své útoky. Dnešní utkání tak mohou s největší pravděpodobností rozhodnout přesilovky, které jsou v letošní sezóně silnou zbraní Vsetína.

Utkání vysílá program ČT2 přímým přenosem od 17:30.

Výsledky se Vsetínem v loňské sezoně

7.10.2001 HC Vsetín - HC České Budějovice 4:1 (3:1,0:0,1:0)
Štrbák, Polák, Burger, Vlach - R.Suchánek

23.11.2001 HC České Budějovice - HC Vsetín 2:4 (1:2,1:1,0:1)