Rozpis letní přípravy pro mládež (aktualizováno 5.6.) | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 242 (22.6.)

Žáci hrají proti ostravské Porubě

Redakce • 12.10.2008

O s t r a v a, V s e t í n - Program ligy žáků pokračuje osmým kolem, ve kterém se vsetínská družstva utkají s druhým soupeřem z Ostravy - po Vítkovicích ze třetího kola to budou mužstva VOKD Poruba. Víkendový program začal v sobotu, kdy proti svým vrstevníkům nastoupili osmáci. Ti měli za sebou vítěznou šňůru tří zápasů a určitě chtěli v nastoupeném trendu pokračovat, jenže zápas s tabulkovým sousedem nezvládli. Nastoupili bez dlouhodobě zraněných hráčů Chrásteckého a Šipuly a také bez posil z kádru sedmé třídy.

Dlouho vyrovnané skóre strhnul na stranu Vsetína na konci druhé třetiny Dědic, ale to bylo málo. Pár minut před koncem zápasu soupeř vyrovnal a těsně před sirénou využil i sporně nabídnutou přesilovku. Nakonec tak ovládl utkání v poměru 4:3 a ze vsetínského ledu si odvezl všechny tři body. Osmáci tedy neuspěli.

Deváté třídy si poněkud zkomplikovaly situaci prohrou v Novém Jíčíně a o kolo dříve remízou s Třincem. Proti Ostravským - momentálně osmým celkem tabulky - nastoupili vsetínští deváťáci jako páté mužstvo průběžného pořadí. Svěřenci trenéra Žilky však předvedli bojovnost a odčinili prohru osmáků – první třetinu proi Porubě vyhráli 4:1 a pak už nedopustili drama. Na konci zápasu svítil na světelné tabuli výsledek 7:1.

Šesté a sedmé třídy pod vedením trenéra Libora Forcha změří síly s celky Poruby přímo v Ostravě, do které zajíždějí v neděli. Dlužno dodat, že šesťáci nejedou na ostravský led v dobrém rozpoložení. Po zbytečné prohře v Třinci přišel domácí debakl s Novým Jíčínem. V Ostravě budou chtít mladí Valaši určitě dokázat, že momentální pokles formy, kopírovaný propadem na čtvrté místo v tabulce, je pouze dočasný. Proti Porubě, která v minulém kole prohrála s Třincem a je nyní o dva body pátá, to nebude jednoduché. Jak si vsetínští talenti poradí?

Zápas sedmáků bude přímým bojem o vedení v tabulce. Obě mužstva doposud neztratila ani bod a dělí je pouze skóre. To si vsetínský tým notně vyspravil v posledních třech kolech, kdy odehrál 180 minut v poměru 30:1. Sedmáci se však budou muset vypořádat s absencí kapitána Děrkase, jenž se kvalifikoval na tenisový turnaj na Floridě.