OBRAZEM: Hokejisté VHK darovali krev a odměnili dárce krve

Redakce • 14.06.2023

Na středu 14. června připadá Světový den dárců krve, který má zvýšit povědomí o potřebě zdravé, bezpečné krve a také poděkovat dobrovolným dárcům. Náš klub se rozhodl přidat ruku k dílu a tak ve středu v dopoledních hodinách navštívili obránci Ondřej Smetana a Jakub Ďurkáč společně s našim marketingovým manažerem Patrikem Kopáčem transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice, aby odměnili ostatní dárce krve a rovněž sami darovali tuto drahocennou rudou tekutinu.

Hokejisté přinesli každému, kdo přišel ve středu darovat krev, poukaz na 3 vstupenky na úvodní zápas VHK v příští sezoně proti HC Slavia Praha. Rovněž přinesli různé dárky i pro personál transfuzního oddělení, jelikož tito lidé se denně a s úsměvem starají o životy nás všech. Mezi dárky vyčnívaly i dva dresy z loňského zápasu Hokej na dřeň, které jsme nedali do dražby, ale ponechali pro tuto příležitost. Jeden dres si ponechá personál, druhý dres poputuje do rukou jednoho z dárců krve Vsetínské nemocnice, který si to dle názoru personálu nejvíce zaslouží.

Obránci Smetana a Ďurkáč společně s našim marketingovým manažerem zároveň nezaháleli a rovnou i úspěšně darovali krev, aby šli všem vzorem. "Slyšel jsem, že bude Světový den dárců krve, proto jsem se rozhodl oslavit tento den tím, že jsem přišel na transfuzní oddělení darovat krev a obdarovat personál a ostatní dárce. Sport na Vsetíně spojuje lidi a jelikož nám všem koluje v žilách Valašská krev, tak bychom se měli v těchto situacích spojit a pomáhat. Ať už jde o darování kostní dřeně, na co upozorňujeme každoročně, a nebo darování krve," hlásí Ondřej Smetana. "Každý by měl pomoct, jak to jde. Musíme pravidelně podporovat ty, kteří tu krev potřebují," dodal Jakub Ďurkáč.

Podívejte se, jak to tam vypadalo!

Hokejisté VHK navštívili transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice, aby darovali krev a ocenili dárce krve.