Pět kol neporažený Vsetín hostí karlovarskou Energii

Aleš Koňařík • 17.11.2005

V s e t í n – Reprezentační intermezzo je minulostí, nejvyšší hokejová soutěž Česka se opět rozbíhá. Vsetín po přestávce přivítá na svém ledě momentálně sedmý tým tabulky Karlovy Vary, které se po zpackaném úvodu sezóny nadechly k velkým výkonům. Zatímco Vsetín během pauzy posílili dva obránci, v týmu Energie došlo k jediné významné změně: brankář Roman Čechmánek vyměnil karlovarskou lavičku náhradníků za angažmá v německém Hamburku. Premiéru za Vsetín by si měly odbýt dvě nové defenzivní posily: Pavel Augusta a Anton Ponomarev.

Karlovy Vary: „Náhradník“ Mensator pozvedl Energii na postupové pozice

Situace ze začátku soutěže, kdy se Karlovy Vary přetahovaly se Vsetínem o poslední místo, je už dávno minulostí. Energie dobila baterie díky dvoum bezbrankovým remízám v řadě (9. a 10. kolo), aby v 11. kole rozstřílela Vsetín 7:4. Od té chvíle se na karlovarský tým začalo uculovat štěstí a od 7. října prohrál už jen tři zápasy v normální hrací době. Během vítězného tažení Západočechů se mezi tyčemi uvelebil mladý brankář Lukáš Mensator, který svého staršího a zkušenějšího kolegu Romana Čechmánka pustil do branky od svého nástupu jen třikrát. Čechmánek posléze svou nevyvedenou karlovarskou misi ukončil přestupem do Hamburku, na místo dvojky nastoupil mladoboleslavský Petr Přikryl. Bývalým vsetínským hráčům ve Varech pšenka obecně příliš nekvete, dres Energie už neoblékají mimo Čechmánka ani Tomáš Vak a Radim Kuchraczyk.

Produktivita: Zkušení v čele

Třiatřicetiletý Jan Alinč srovnal bilanci na 8 brankách a stejném počtu asistencí, devětatřicetiletý nestor Josef Řezníček vévodí obráncům se skóre 5+7. Nebývalo zvykem, že hráči Karlových Varů nastupují za reprezentační tým, na Karjale už měla Energie hned dva zástupce – obránce Františka Ptáčka (3+6) a útočníka Václava Skuhravého (4+10). Po přestupu ze Znojma se v novém působišti daří i Pavlu Selingrovi, který v 15 zápasech nasbíral 7 bodů (3+4). Nad všemi ční svými výbornými čísly gólman Mensator: průměr 1,85 branky na zápas, úspěšnost 94,9%.

Duel č.1 – Přestřelka na kolonádě vítězně pro gang Energie

Pro obě mužstva byl předchozí duel zřejmě nejdivočejším utkáním sezóny. Rychlé vedení Karlových Varů 3:0 dokázal Vsetín takřka dotáhnout a přes narůstající skóre zůstával nadále v naději na úspěch. Až závěrečné K.O. v podobě dvou gólů v 55. minutě rozhodlo o vítězi zápasu, který zisk tří bodů pečetil ranou z milosti do opuštěné klece.

K. Vary - Vsetín 7:4 (0:0, 3:2, 4:2)
Branky: 23. Duben (Hurtaj), 27. Hurtaj (M. Dvořák, A. Nedorost), 32. Skuhravý, 42. Alinč (Pavelek), 55. J. Řezníček z trest. střílení, 55. M. Dvořák (Hurtaj, Ptáček), 60. M. Dvořák (Hurtaj, A. Nedorost) - 34. Duba (Steiner), 36. O. Hruška (Steiner), 50. Dubec (Ivan), 56. Stantien.

Ze vsetínské kabiny:

Až šest týdnů si nezahraje obránce a zároveň nejproduktivnější hráč Valachů Josef Hrabal, jenž se zotavuje po operaci tricepsu. Zraněná třísla stále trápí brankáře Martina Altrichtera, u jehož startu by se mělo rozhodnout až v den zápasu. Během pauzy postihly střevní potíže útočníka Pavla Janků, Ondřej Steiner musel kvůli nemoci nasadit antibiotika. Třízápasový trest vyfasoval zadák Richard Bauer, díry v obraně tak Vsetín hodlá zaplnit dvěmi novými tvářemi: Pavlem Augustou a Antonem Ponomarevem. Vsetínští už pět kol drží neporazitelnost, poslední čtyři zápasy však jen remizovali, což se letos v extralize dosud nikomu nepodařilo.

Z kroniky zápasů Vsetína s Karlovými Vary

26.11.2004 vybojoval Vsetín poslední výhru nad Energií, která ovšem stála za to: Karlovy Vary si z Lapače odvezly debakl 9:2. Od té doby ale Vsetín s Energií prohrával a pokaždé inkasoval minimálně 5 branek (5:1, 5:1, 7:4). V karlovarské sestavě jsou momentálně tři hráči, kteří v nedávné době oblékali vsetínský dres: Ondřej Němec, Jiří Polák a Pavel Selingr. Zkušenosti z Varů mají za Vsetínské Ondřej Steiner, Richard Bauer a Robin Bacul.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi (Altrichter) – Augusta, Kučný, Ponomarev, Horák, Luža, Bolf, Zapletal - Valko, Stantien, Demel – Janků (?), Steiner (?), Jenáček - Gorev, R. Hruška, Rob - Dubec, Bacul, Duba.

K. Vary: Mensator - Ptáček, Duben, Řezníček, Macholda, Polák, Krajíček - Kumstát, Hurtaj, Nedorost - Skuhravý, Alinč, Selingr - Dvořák, Pech, Košťál - Milan Procházka, Bednařík, Pavelek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov