Vlastní gól znamenal remízu

Zbyněk Stanečka • 17.11.2001

V s e t í n - Páteční duel mezi Vsetínem a Kladnem by na konci základní části mohl rozhodnout o tom, kdo se dostane či nedostane do play-off. Hosté s novým trenérem, Jaromírem Šindelem, a novou posilou do obrany Pavlem Skrbkem se určitě chtěli na Lapači bodově prosadit. Domácí museli přes reprezentační přestávku čelit další mediální bouři. Po anonymním faxu se znovu rozhořely debaty okolo finanční situace v klubu. Výsledkem těchto dohadů byl odchod jednoho z tahounů mužstva, centra Jiřího Burgra.

„Začali jsme trochu slabě, mysleli jsme si, že Kladno se položí samo,“ vysvětloval špatný start do utkání slovenský reprezentant Lubomír Vaic, ústřední postava zápasu. K dalšímu průběhu utkání, ve kterém Vsetín vydřel s vypětím sil remízu pak dodal:“Brzy jsme prohrávali 1-0. Každou třetinou jsme se o něco zlepšovali a v té poslední jsme dokázali alespoň dotáhnout remízu.“ Právě slovenský reprezentant byl u obou dnešních branek Vsetína. Při prvním našel najetého Demla mezi kruhy, který dokázal Orcta propálit z první. Druhý úspěch zaznamenal sám, tedy skoro. „Měli jsme přesilovku a já jsem chtěl najít před bránou Martina Kotáska. Kladenský hráč si to srazil sám do brány,“ popsal šťastný vyrovnávací gól hráč, kterému byl úspěch nakonec připsán.

Vaic byl jedním z mála hráčů, na které bylo radost se dívat. Neúnavně bruslil, hrál přesilovky, oslabení. Zaznamenal řadu dalších příležitostí a svou rychlostí platil na hostující obranu. „O přestávce jsem byl ve slovenské reprezentaci, takže jsme si moc neoddychnul. S radostí jsem se vrátil zpět do Vsetína. Trenér mě dnes stavěl skoro do dvou řad, tak jsem si dobře zabruslil a hrálo se mi fajn,“ poděkoval Vaic za trenérskou důvěru.

Vsetín se v poslední době opět ocitl ve finančních problémech. Samotní hráči se nad tyto nepříjemnosti dokázali povznést a podle vsetínského forwarda se soustředí hlavně na hru:“Je to mladý tým, zatím dokážeme hrát bez peněz. Pevně věřím, že do toho 15. prosince se všechno urovná.“ Podle některých zpráv domácí hráči nemohou využívat pračku se sušičkou ve své šatně. Jak se dnes ukázalo, jednalo se o pouhou spekulaci. Samotní hráči potvrdili, že vše funguje v pořádku. Také ředitel zimního stadionu Petr Propš popřel, že by na stadioně byl soudními exekutory „označkován“ majetek HC Slovnaft.