Petr Hromada: Jsme schopni dojít daleko

Petr Vychopeň • 27.02.2007

V s e t í n - Další rozhovor, který nám přiblíží atmosféru v dorostenecké kabině, nám poskytl nejvytíženější brankař základní části - Petr Hromada. Golman, na jehož účtu se vyjímá 20 odchytaných zápasů s úspěšností 91,52%, dodává svými zákroky pohodu do mužstva a všichni doufají, že dobrou formu si ponechá nadále. Jak to Petr vnímá přes mřížky z klece, ale i něco ze soukromí, cílů a pocitů, se můžete dozvědět v našich otázkách a jeho odpovědích

Je do bojů play-off jasná brankářská jednička?
Připraven jsem na každý zápas, i když nechytám. Na střídačce jsem velmi nerad. Mám rád vypjaté zápasy, které mají náboj a můžu v nich předvést co umím. Zda půjdu do zápasu jako jednička záleží ovšem jen a jen na trenérovi.

Má podle tebe současný dorostenecký kádr šanci umístit se na medailových pozicích nebo snad i na té nejvyšší?Pomýšlíte na to v kabině někdy?
V základním kole jsme se nepotkávali s týmy z Čech, takže nevíme, jak na tom jsou. Ale myslím si, že pokud naše mužstvo bude pokračovat ve výkonech z posledních utkání základní části, jsme schopni dojít daleko.

Máš nějaký trik na zbavení psychického tlaku, který každý, ať už méně či více zažívá při vyřazovacích bojích?
Tlak na sobě pociťuji, ale dovedu se s tím bez problémů srovnat. Jsem na to zvyklý z různých brankářských výběrů a podobných akcí, jako třeba z loňské olympiády v Trutnově a Vrchlabí.

Máš nějaký svůj hokejový cíl? Ať už to je zisk nějaké trofeje, nebo cokoliv jiného...
Sen každého golmana a hráče je dostat se co nejdál. Kladu si postupné cíle. Chtěl bych podávat co nejlepší výkony v dorostenecké lize a tím si otevřít cestu pro další sezony v juniorech a třeba i extralize mužů.

Máš svůj brankářský vzor?
Vzor nemám. Začínal jsem ovšem chytat za éry Romana Čechmánka, jehož styl se mi líbí a je mi blízký. Nechám si ale poradit od golmanských trenérů a použiji z toho to, co potřebuji ke svému stylu.

Rozhodí tě při zápase nějaká tvá zásadní chyba, po které padne gól?
Chyb se snažím vyvarovat. Ovšem někdy mě zaskočí menší zmatky v obraně. To, že pustím laciný gól se stane každému brankáři, ale potom musím mužstvo o to víc podržet.

Mohl bys zveřejnit nějakou kuriozitu či trapas z ledu?
Moc vlastních kuriozit nemám. Snad jen tu, když jsem v žákovské lize zlomil při rozehrávce hůl a následně z oné rozehrávky padla branka, kterou jsem nevěřícně sledoval se zlomenou násadou hole v ruce. Nebo také gól, který nám letos v Brně v prodloužení odpískal rozhodčí, i když jsem střelu chytil daleko před brankovištěm.