Utkání vyhrál šťastnější, říká Lukáš Plšek

Václav Trávníček • 09.02.2005

V s e t í n – Lukáš Plšek nastoupil ve včerejším duelu Vsetína s Kladnem teprve do svého čtvrtého extraligového zápasu v této sezoně. Jednadvacetiletý gólman, který stabilně chytá za druholigové Valašské Meziříčí, se mezi tyče vsetínské svatyně postavil už podruhé za sebou uprostřed utkání. V neděli ve Vítkovicích (0:8) nahradil Romana Čechmánka po páté inkasované brance, včera pro zdravotní problémy vsetínské brankářské jedničky nastoupil už od druhé třetiny.

„Samozřejmě je pro mne lepší, když vím alespoň den předem, že budu chytat. Mohu se tak na utkání lépe připravit. Ale co se dá dělat, Roman musel pro zdravotní důvody odstoupit a tak jsem ho musel nahradit,“ řekl včera po zápase Plšek, který svůj tým dlouho držel nad vodou. V pětadvacáté minutě efektně vykopl Čechovu dělovku od modré levým betonem, o několik minut později zasáhl před dotírajícím Bílkem u levé tyče. Nejvíce se vytáhl zneškodněním sólového nájezdu kladenského obránce Tomáše Kaberleho.

Branku pustila opora meziříčských Bobrů až v polovině utkání, když jej s notnou dávkou štěstí z otočky prostřelil Martin Procházka. Druhý zásah Kladna padl kuriózně, kdy Vsetínští hráči uslyšeli hvizd píšťalky a přestali hrát. „Mysleli jsme, že sudí písknul postavení mimo hru, protože kladenští útočníci zrovna přejeli modrou čáru. Bohužel to nebyl hvizd rozhodčího, ale někoho diváků,“ povzdechnul si jednadvacetiletý talent, podle kterého se k celku z města oceli více přiklonila štěstěna. „Myslím si, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Měli jsme spoustu šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Naopak Špelda mě v dvaačtyřicáté minutě propálil a to rozhodlo.“

Zdravotní problémy Romana Čechmánka by neměly být veliké. Kdyby však nemohl chytající manažer nastoupit do příštího utkání, postavil by se do branky Vsetína od začátku Lukáš Plšek. „Podle mne se Roman do úterý uzdraví. Ale kdyby ne, budu se snažit ho zastoupit a chytat co nejlépe,“ uzavřel Plšek.