Vsetín prověří Nový Jičín

Jan Tajzler • 09.12.2016

Po dramatickém středečním obratu, vyrazí hokejisté Vsetína bojovat o další body do nedalekého Nového Jičína. Vsacané to na severu Moravy nebudou mít jednoduché, Novému Jičínu totiž v tabulce domácích zápasů patří druhá pozice a na svém ledě je mimořádně silný. Jak si družina trenérů Dopity a Jenáčka poradí s hoževnatým soupeřem? Odpověď dostanete v sobotu, pokud se do Nového Jičína vydáte, pokud ne, můžete alespoň sledovat online přenos, utkání startuje v 17:00.

První utkání letošní základní části se mezi soupeřy Vsetína a Nového Jičína odehrálo na severu Moravy. Vsetín si tentokrát na ledě Nového Jičína poradil přímo s bravurou a domácí tým roznesl 8:2. Také odveta na vsetínském ledě vyšla favoritovi náramně, Valaši utkání uhráli s nulou a zvítězili 5:0.

Nový Jičín v domácím prostředí body neztrácí

Hokejisté Nového Jičína platí na domácím ledě za jednoho z nejsilnějších soupeřů východní skupiny, zcela opačné to však je na ledě venkovních soupeřů, kde Jičínští pravidelně ztrácejí. Výsledkem této horské dráhy je aktuálně 5.místo. Nový Jičín čítá ztrátu čtyř bodů na čtvrté místo, které momentálně vlastní Hodonín. Za sebou má Nový Jičín hned čtveřici pronásledovatelů rozdíl mezi ním a osmým Valašským Meziříčím činí pouhé čtyři body a momentálně tak jde v nabitém středu tabulky o každý bod.

Nový Jičín disponuje mladým týmem, který ale naplňuje cíle vedení a tím je umístění ve středu tabulky. Kádr sobotního soupeře vsetínksých hokejistů táhne svými zkušenostmi Robin Gebaurer (4+10). Produktivita Nového Jičína je nadále rozdělena mezi Dominika Chvostka, Šimona Kratochvíla, Dominika Novotného či Jakuba Ižáckého. Nově Nový Jičín posiluje formou střídavých startů z prvoligového Frýdku-Místku kanonýr Vladimír Luka.

V obraně Nového Jičína zaujme svými výkony Jan Dresler (3+7). Dále je zde šikovný bek Jakub Hruška a zkušenostmi oplývající Přemysl Vašut. V brankovišti Nového Jičína se střídá hned čteřice brankářů. Nejvíce prostoru doposud dostal Jiří Slovák, jehož úspěšnost zákroků se vyšlplahala nad 91% a průměrně inkasuje 2,47 branek. Deset utkání odchytal také zkušený David Iláš, jeho úspěšnost zákroků je lehce nad 87% a průměrně inkasuje 4 branky na zápas. Čísla hovoří jasně, ale kdo se postaví do brány proti Vsetínu?

Vsetín na ledě úspěšného Nového Jičína, zvládne roli favorita?

V Novém Jičíně se bude pro Vsetín tak trochu jednat o šlágr kola, právě Nový Jičín je hned po Vsetínu nejsilnějším domácím celkem v soutěži a Valaši se budou muset na tohoto soupeře velmi dobře připravit. Poslední utkání odehrál Vsetín na Lapači proti Hodonínu a jednalo se o divokou bitvu. Vsetínští totiž prohrávali v domácím prostředí po dvou třetinách už 5:1 a jen málokdo by si v tu chvíli vsadil, že to budou právě zelenožlutí, kdo bude se svými fanoušky slavit, ale opravdu se stalo. Vsetínští začali postupně mazat hrozivé čtyřbrankové manko a v poslední minutě třetí třetiny srovnal Vojtěch Šilhavý. K parádnímu obratu pak Vsetín dovedl v prodloužení Jakub Čuřík, jemuž se po uzdravení povedlo vsítit druhou vítěznou branku v řadě.

V utkání s Hodonínem si vylepšil osobní statistiky Dominik Pokorný, vsetínský šikula v základní části pravidelně boduje a ke konečnému skalpu Drtičů přispěl hned čyřmi kanadskými body. Pokorný se tak vyšplhal na pozici čtvrtého nejproduktivnějšího hráče VHK ROBE Vsetín.

Dařilo se také mladému obránci Michalu Hryciowovi, jenž se s námi podělil o své dojmy z utkání proti Hodonínu: „Gól na 2:5 byl nejdůležitější. Stačil ten jeden gól a pak už jsme se rozjeli. Ty branky jsme mohli dát celou dobu, ale vyšlo nám to až v poslední třetině. Myslím si, že v tento moment začal i soupeř přemýšlet o tom, že by mohl zápas prohrát. A nám to naštěstí vyšlo," říká nadějný zadák Valachů.

Valaši pojedou do Nového Jičína v roli favorita, ale na severní Moravě to určitě jednoduché mít nebudou, právě blízkost obou měst vybízí fanoušky k pohotovosti, pokud se vám do Nového Jičína nepodaří dostat přímo, můžete využít online přenos, který připraví redakce soupeře.