František Zúbek: Spolupráce celé pětky byla výborná

Kristýna Guricová • 15.12.2011

Dalšíma dvěma zásahy rozšířil František Zúbek svou gólovou sbírku v utkání s Novým Jičínem. Ke svým brankám připojil i jednu asistenci a nemalou měrou se tak zasloužil o vysokou výhru VHK Vsetín. Nyní už patnáctigólový střelec si po zápase pochvaloval spolupráci se svými spoluhráči z formace. „Spoluhráči mi dnes hodně pomohli,“ svěřil se mimo jiné v našel pozápasovém rozhovoru.

Františku, z tribuny to dnes vypadalo jako jednoduché utkání. Jak jsi ho vnímal na ledě?
Nebylo to až tak jednoduché. Ze začátku nám nevycházely přihrávky jak jsme chtěli, ale naštěstí nám tam padly góly. Proto můžeme být rádi, i když to dnes nebyl úplně super výkon. Potřebovali bychom trošku větší podporu diváků, pociťujeme ji a jsme rádi za ty, co přijdou, ale chtělo by to, aby nás ještě trochu víc povzbudili. Výkon by byl ještě lepší. Snažíme se hrát pro ně.

Jičín dnes působil odevzdaným dojmem, myslíš si, že to bylo i díky rychlé brance, kterou jste mu už ve 4. minutě dali?
Je to možné. Snažili jsme se, abychom dnes ten první gól dali my, protože od toho se pak odvíjí celý zápas. A pokud dostaneme první branku my, těžko se nám to potom dohání. Soupeř zavře střední pásmo a my musíme puky nahazovat. Je to o to těžší. Jsme rádi, že jsme dnes šli do vedení, to nás dobře nastartovalo.

Dnes jsi dal dva góly - hodně ti k nim pomohli spoluhráči, že?
Byla to výborná spolupráce celé pětky. U druhé branky to byla super práce Tondy Sprušila, který mi nahrál tak, že jsem zakončoval do prázdné branky. První branka byla hodně podobná, bylo to po Vaňousově akci (Daniel Vaněk, pozn. red.) a opět jsem to měl do prázdné. Takže spoluhráči mi dnes hodně pomohli.

Celé pětce se v posledních zápasech daří …
Ano, opravdu nám to teď jde. Kéž by to vydrželo co nejdéle. Musíme tu formu pořádně naladit na play-off – jdeme zápas od zápasu a ve vyřazovacích bojích to musí fungovat co nejlépe.

Jsi nejlepší střelec týmu – dneska jsi dal patnáctý gól, s tím jsi asi spokojen?
Ano, ty góly jsou pěkné. Ale je důležité, že vyhráváme. Góly pak nejsou tak podstatné, i když za každý jsem samozřejmě rád.

V posledních dnech řádila v kabině nemoc, jak to vypadá teď?
Pomaličku se uzdravujeme. Opravdu snad každý z nás si něčím prošel – kašel, nachlazené průdušky. Dopujeme se léky a vitamíny a pomalu se z toho snad dostáváme.

V příštím kole jedete na led silného Havířova – s čím tam pojedete?
Na Havířov pojedeme se stejnou taktikou jako ke všem zápasům venku. Budeme se snažit vycházet ze zabezpečené obrany, musíme hrát dobře ve středním pásmu a vyrážet do protiútoků. A taky k tomu musíme přidat ještě góly.

Čím to je, že se vám letos doma daří o tolik víc než venku?
Doma se snažíme hrát hlavně pro diváky, snažíme se je nalákat na ten náš hokej. Pro ty lidi tady makáme a dřeme a díky tomu jsme první v tabulce domácích zápasů. Chceme podávat co nejlepší výkony, aby se to lidem líbilo a neměli nám co vyčítat. Venku se nám hůř hraje, někdy do toho zasáhnou i rozhodčí. I náš výkon není někdy úplně zodpovědný. Hrát venku je pro nás prostě celkově těžší.