Vsetín - Budějovice: odveta za kontumaci

Aleš Koňařík • 25.02.2003

V s e t í n – Jakoby dva nevydařené zápasy se Spartou a Třincem byly pouhým nadechnutím před skokem do vody. Vsetín si o víkendu s chutí zastřílel proti dvěma posledním celkům soutěže a posunul se na vytoužené osmé místo. Zda na něm setrvá, či zda si ještě polepší nebo naopak pohorší, to s definitivou ukáží poslední tři kola základní části. V úterý se proti Vsetínu postaví České Budějovice, o jejichž účasti v elitní společnosti pochybuje už málokdo. Při vyrovnanosti týmů kolem posledního postupového místa nemůže brát Vsetín nic jiného než výhru.

Když Vsetín odjížděl naposledy z Budějovic, hřálo jej vědomí zisku tří důležitých bodů z ledu konkurenta v souboji o play-off. Jenže vinou všeobecně známých událostí kolem neoprávněného startu Tomáše Vaka přišel Vsetín o cennou výhru, Jihočeši kontumačně zvítězili 5:0. Tři ztracené body mohou být pro Vsetín v konečném účtování stále velmi důležité.

V důležitém zápase budou vsetínští postrádat svého nejproduktivnějšího útočníka a střelce Radima Kucharczyka, kterého po duelu v Havířově skolila horečka a spoluhráčům tak může maximálně jen z postele držet palce. Tým nastřílel Zlínu a Havířovu 15 branek, střeleckou pohodu však naplno prověří až Budějovice, které za současné umístění vděčí i Vladimíru Hudáčkovi. Ten po nemastném neslaném začátku sezóny patří nyní nejlepším gólmanům soutěže. Nutno podotknout, že Budějovice jsou třetí nejlepší tým na ledech soupeřů. Za devět sezón však na Lapači plně bodovali pouze jednou, a to v sezóně 1997/98.

Sestava Budějovic v posledním kole:
Hudáček - Gýna, Babka, Jasečko, Barinka, R. Suchánek, Slavík - Míka, Turek, Bartoš - Ondřej, Michálek, S. Procházka - Vondrka, Štraub, Rob - Hřebejk, Škoda, Šimánek