Vstupenky online

Česká spořitelna významně pomohla vsetínskému hokeji

David Schlegel • 29.11.2003

P r a h a - Ze Vsetína se v pátek 28. listopadu stal stabilizovaný klub. Předseda představenstva Vsetínské hokejové a.s. ing. Vojtěch Mařák a ředitel marketingu České spořitelny ing. Václav Kubata podepsali krátce před polednem smlouvu, která z České spořitelny učinila generálního partnera klubu.

Václav Kubata si oblékl nový vsetínský dres, jen helmu nahradil valašským kloboukem a spolu s Vojtěchem Mařákem zapózoval fotografům. Pocit dobře vykonané práce měl i starosta Vsetína Jiří Čunek, který sehrál při dojednávání celé záležitosti klíčovou úlohu.

"Jsem velmi rád, že jménem České spořitelny mohu sedět tady u příležitosti podepsání smlouvy se Vsetínskou hokejovou, jinými slovy vlastně se vsetínským hokejem a já bych šel ještě dál - se vsetínskými fanoušky. Jsme banka, která je velmi hrdá na to, co dokázala. Nemám tím na mysli historicky, ale věci, které dokázala v posledních letech. V roce 2002 a 2003 jsme se stali Bankou roku a to nás opravňuje k tomu, abychom se angažovali i v dalších oblastech. Jako banka těsně spolupracujeme s jednotlivými regiony, městy i starosty. Letošní rok jsme zasvětili tomu, abychom zjistili, jaké jsou možnosti při podpoře dvou nejpopulárnějších sportů u nás - fotbale a hokeji. Absolvovali jsme řadu jednání o tom, jestli budeme podporovat český národní tým, zda se staneme generálním partnerem extraligy, ale nakonec jsme se rozhodli pro Vsetín. Důvodem byl fakt, že jsme cítili obrovskou touhu města Vsetín a obrovskou touhu vedení klubu zachránit hokej. Ovšem nešlo zdaleka jen o hokej jako takový, šlo hlavně o to zachránit pro lidi to, co mají rádi," uvedl ing. Václav Kubata, který dále zdůraznil, že Česká spořitelna nepodporuje jen extraligový tým ale celý vsetínský hokej.

"Extraliga je jen třešinka na dortu. Jde nám hodně i o mládež a dobře víme, že ve Vsetíně dokáží vychovat výborné hráče a velké talenty. Řada kvalitních hráčů, kteří hokejově vyrostli ve Vsetíně hraje v NHL a dalších předních světových soutěžích. Ještě chci podotknout, že bychom se nikdy nestali generálním sponzorem soukromě vlastněného klubu. Město Vsetín je pro nás velkou garancí a zárukou průhlednosti hospodaření klubu," doplnil Kubata. Pro Českou spořitelnu je v její historii Vsetínská hokejová a.s. prvním klubem, který takto významně podporuje.

Pak si vzal slovo předseda představenstva Vsetínské hokejové a.s. ing. Vojtěch Mařák. "Česká spořitelna prokázala na svém trhu své majoritní postavení pro klienty. Dokázala opravdu maximum a to nás zavazuje, abychom se pokusili podobným způsobem být úspěšní i my. Chceme dokázat, že ve Vsetíně hokej dělat umíme. Zároveň bych chtěl poděkovat panu starostovi Jiřímu Čunkovi, který vyvinul obrovskou snahu, aby se naši spolupráci podařilo realizovat. Doufejme, že naše spolupráce bude dlouhodobějšího charakteru a uděláme vše proto, abychom vlajku České spořitelny nesli co nejlépe. Rádi bychom na sportovním poli potvrdili to, co Česká spořitelna potvrdila na bankovním poli," uvedl ve svém proslovu.

Jako poslední promluvil starosta města Vsetín Jiří Čunek. "Před dvěma lety byl hokej na odletu ze Vsetína. Museli jsme se jako město k tomu nějak vyjádřit. Základní úmysl byl takový, že do hokeje vstoupíme, ale co nejdříve se ho zbavíme a podíl města prodáme jiným subjektům. Bohužel se nám to zatím ani přes velkou snahu nepodařilo," uvedl starosta Jiří Čunek, který poté udělal výčet hlavních důvodů, proč město vsetínský hokej zachránilo. "Nejde jen o extraligové výsledky, ale v klubu hraje 350 mladých hráčů. V době problémů právě výborná vsetínská mládež sehrála velkou roli. Kdybychom neměli mládež, nepřežili bychom. A-tým doplnila řada juniorů, kteří ukázali své kvality," doplnil vsetínský starosta.

Město však pochopitelně není schopno vsetínský hokej financovat dlouhodobě, byť nejsou žádné pochybnosti o tom, že právě hokej město Vsetín v posledních letech nejvíce proslavil. "Přestože má tento klub v posledních letech nejmenší rozpočet, jeho herní projev a výsledky v extralize tomu rozhodně neodpovídají. Hokej ve Vsetíně však rozhodně není jen extraliga, stěžejní význam má pro nás mládežnický hokej. Musíme ale na věci nahlížet v širších souvislostech. Když u nás nebude nejvyšší soutěž, nebudou u nás hrát tak kvalitní mládežnické týmy. Nejde zdaleka jen o peníze ale především o motivaci," vysvětlil Čunek.

Vsetínským hokejistům se v poslední době daří. V posledních čtyřech utkáních neprohráli, inkasovali pouhé dva góly, vyhráli v Plzni, ve Zlíně a nyní i na Kladně. "Na týmu je vidět, že dostal určitou jistotu. Promítlo se to do výsledků. Taková věc se nedala utajit. Jsem člověk, který se raduje často, ale který se raduje až tehdy, má-li z čeho. Věřím, že i my naplníme očekávání České spořitelny," doufal Jiří Čunek.

Zástupce České spořitelny dále potvrdil, že spolupráce obou subjektů není závislá na sportovních výsledcích klubu. "Žádné podmínky nemáme, nemíníme zasahovat do nákupu hráčů, trenérů, do tvorby taktiky. Jsme finančníci, nikoli sportovní experti. Tuto práci přenecháme zodpovědným," řekl Kubata. Ten dále vysvětlil, proč byla uzavřena smlouva zatím pouze do konce sezóny 2003-04. "My uzavíráme vždycky pouze jednoleté sponzorské smlouvy. Jedinou výjimkou je naše podpora paralympijských sportovců, která se váže vždy na celý čtyřletý cyklus. Smlouvu uzavíráme až teď v listopadu, protože jsme se jednoduše před sezónou neznali. Neuvažovali jsme ještě o tomto projektu. Osobně nemám problém s podpisem smlouvy v listopadu."

Následně uvedl několik slov i k tomu, proč si Česká spořitelna vybrala pro sponzorování právě Vsetín. "Megahvězdy a velkokluby nemají problém. Na Vsetínu je sympatické to, že je v tíživé situaci, ale přesto se tam lidé s problémy rvou velmi statečně. Před loňskou sezónou jim nikdo nedával žádnou šanci a nakonec jsem viděl, jak se rozloučili až v play-off na Slavii." Česká spořitelna vstupuje do klubu pouze jako jeho generální sponzor, nákup akcií neplánuje. Majoritním vlastníkem zůstává Město Vsetín. Výše částky, kterou Česká spořitelna přispěla do vsetínského rozpočtu nebyla zveřejněna.

"Takové informace zásadně nesdělujeme. Jedinou výjimkou byla částka, kterou jsme přispěli na odstranění škod po povodních," uvedl Kubata. Podpisem smlouvy s generální sponzorem došlo ke stabilizaci vsetínského rozpočtu. Fanoušci, kteří očekávají, že klub nyní nakoupí velké hvězdy, však budou asi zklamáni. "Nemáme zájem, aby se ze Vsetína stal další klub plný milionářů. To není naše filozofie. Chceme, aby se naše spolupráce projevila v rámci celého vsetínského hokeje," konstatoval Kubata.

I přesto by se však někteří noví hráči mohli ve vsetínském dresu objevit. "Máme několik hráčů vytipovaných, možná někteří do Vsetína opravdu přijdou, ale nebude to dříve než po Baltice," doplnil informace Oldřich Štefl, sportovní manažer vsetínského klubu. V nedělním utání se Znojmem už nastoupí vsetínští hokejisté s novými dresy, na kterých bude dominovat logo nového generálního sponzora České spořitelny. Barva dresů ani název klubu se však zatím měnit nebudou. Do budoucna však ani jedno vyloučeno není. "O všem s velkou zodpovědností jednáme a budeme jednat," doplnil ing. Václav Kubata.

Oficiální tisková zpráva
Web České spořitelny a.s.

banner pod článkem