Derby musíme hodit za hlavu, říká kouč Hlobil

Michal Veselý • 04.01.2009

V a l. M e z i ř í č í – Rozhodčí naposledy zapískal do píšťalky a já hned zamířil za koučem Viktorem Hlobilem. Utkání se vládci vsetínské střídačky nehodnotilo lehce, zelenožlutí totiž hlavně v první části byli lepším mužstvem a mohli žehrat na špatnou koncovku. Valaši se sice dostali do vedení zásluhou Pavla Marka, ale ve třetí části dokázali zkušení domácí skóre otočit. Hráči VHK se sice snažili vyrovnat a odvolali brankáře, čehož domácí využili k rozhodnutí zápasu. Vsetín tak tak souboje se silnými protivníky, Orlovou, Šumperkem i v sobotu s Valmezem prohrál shodně 4:2.

Trenére, sobotní zápas se vám asi nehodnotí lehce …
Je to pravda, nehodnotí. Hráli jsme dobře, hlavně v úvodních dvou třetinách jsme měli hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve třetí třetině jsme udělali dvě chyby a dostali jsme dvě branky. Ze začátku to bylo nervózní, ale potom se to uklidnilo. Hokej to určitě nebyl zlý, ale bohužel my končíme na koncovce. Šancí jsme měli opravdu hodně, několikrát tam byla prázdná branka. Příležitostí jsme měli určitě víc.

Co říkáte na některé sporné momenty?
Já se k tomu nebudu vyjadřovat, protože pak to bude vypadat, že se vymlouváme na rozhodčího. Není to výmluva, my jsme si utkání prohráli sami. Pokud bude ale svaz delegovat takového rozhodčího na takové utkání, tak z toho bude vždy jen paskvil. První branka byla z ofsajdu, neodpískaná dvě trestné střílení. Sekání Dana Tesaříka na gólmana jako faul posouzené je, na druhé straně se to nepíská. To jsou sporné situace, které utkání rozhodují. Po gólu Sochorka byl vyloučen Pepa Mikeš, to nechápu. Soupeř dostane desítku a nám vyloučí hráče na dvě minuty, co to je? Nechci o tom mluvit, ale je to hnus.

Co jste říkal na provokaci hráče Sochorka?
Asi to k tomu patří. Je to ale od hráče takových kvalit zbytečné. Nemá se takovými šaškárnami prezentovat.

Jejich lajna vám ale dělala na ledě velké problémy …
To je pravda. Řekli jsme si před zápasem, že si na ně dáme pozor. Hlavně Šebesta se špatně brání, má velkou sílu. Naši hráči hrají obětavostí, hodně po něm šli, ale to je tak chytrý hráč, že přesto dokáže šanci nachystat.

Po dvou třetinách to ale vypadalo nadějně...
V kabině jsme si řekli, že budeme hrát pořád stejně. Rozhodly přesilovky. Rozhodčí nezvládal to padání domácích hráčů.

Hned od začátku jste musel udělat změny v sestavě, když dostal Zavrtálek pětiminutový test.
Rozhodčí se vymluvil, že hráči v bitce shodili rukavice, což se ale nestalo. Udělal to asi pro klid. No, dejme tomu. Nastoupit musel Šimek, který nastoupil po nemoci, byl na antibiotikách a včera byl poprvé na tréninku.

Na ledě byl dnes hodně vytěžovaný obránce Šenkeřík …
Oni s tím Bačou (Lukáš Matula - pozn. redakce) hraje velice dobře. Když byl někdo z beků vyloučený, tak tam naskočil.

Co jste řekl po zápase hráčům v kabině?
Já jim poděkuji za odvedený výkon a řeknu, že musíme zlepšit koncovku.

Za týden končíte základní část se Šternberkem, to by mělo jít o povinné body …
(směje se) No nechci to zakřiknout. Musíme dnešní utkání hodit za hlavu a připravit se na další zápas.

Co říkáte na fanoušky?
Dneska to bylo skvělé, stejně tak i v Orlové nebo doma se Šumperkem. Když vidíme tu symbiózu hráčů a fanoušků, musíme udělat vše proto, aby se to vrátilo na vítěznou vlnu. Pro lidi na Vsetíně to hrajeme, žijí tady tím, hráči to vidí a podpory si váží.