Znojmo není ve formě, Vsetín toho chce využít

Aleš Koňařík • 31.10.2005

V s e t í n – Začíná týden Martina Altrichtra. V úterý se momentální vsetínská brankářská jednička představí na ledě Znojma, v jehož dresu Altrichter strávil sezonu 2002/03, v sobotu pak třiatřicetiletý gólman nastoupí proti „svému“ týmu Zlína. V úterním duelu bude lepšící se Vsetín hrát o třetí neprohraný zápas za sebou, Znojmo naopak o ukončení dlouhé série bez vítězství. Orlům citelně chybí zraněný útočník Dopita, který se podrobil operaci kolene.

Znojmo: O tom, jak si orlostřelci vzali dovolenou a Znojmo přestalo vyhrávat

Deset zápasů v řadě bez porážky mezi 5. a 14. kolem zajistilo Znojmu slušnou pozici mezi extraligovou špičkou, v poslední době ale Orli těží především z toho, co si dokázali během série nastřádat na svém bodovém kontě. Od 13. kola totiž Orlům selhává koncovka a od té doby se nedokázali přenést přes dvě vstřelené branky na zápas. Znojemskému útoku jistě nepřispěla ani absence lídra Jiřího Dopity, který musel absolvovat již několikátou operaci kolene, jenž jej trápí po celou dobu jeho aktivní kariéry.

V posledním kole v Třinci dokázali Orli vybojovat bod za remízu 2:2, pro Znojmo to bylo již osmé prodloužení v letošní sezóně! Celkově tak hráči úterního vsetínského soka sehráli 33 minut navíc a možná že Orli litují, že se v hokeji neproplácí přesčasy. I ve znojemském týmu došlo v poslední době k hráčským výměnám, tým opustily předsezónní posily Pavel Selingr (výměna do KVA za Jakuba Krause) a čerstvě i Tomáš Chlubna, který rozšířil početné české zastoupení v bratislavském Slovanu. Náhradou za něj Znojmo posílil Andrej Petrakov, před časem propuštěný z kádru Ocelářů.

Produktivita: Stará znojemská garda opět v čele

Marek Uram, Peter Pucher a Jiří Dopita jsou srovnání na čele kanadského bodování klubu s devíti body (4+5 resp. 3+6), Nejlepším střelcem Znojma je s pěti brankami David Ludvík. Zatím pouze v jednom případě nenastoupil ve Znojemské brance od začátku Jiří Trvaj, který si udržuje průměr 1,86 branky na zápas při 94,1% úspěšnosti zásahů. Při domácí porážce s Litvínovem dostal jen na dvě třetiny šanci norský gólman Halvor Hårstad-Evjen.

Duel č.1 – Orly spasil Dopita

Vedení Vsetína 2:0 smazalo Znojmo během sedmi minut prostřední třetiny a když už se začalo schylovat k prodloužení, zacvičil se vsetínskou obranou Jiří Dopita. Poté, co snadno oklamal obránce, překonal bekhendovým blafákem i brankáře Štefla.

Vsetín – Znojmo 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Květoň, 15. Duba (Hrabal, Steiner) - 21. Vaškovič (Mikulík, Dopita), 28. Mojžíš (Čakajík), 57. Dopita (Uram).

Ze vsetínské kabiny:

Ve vsetínské sestavě nezbylo momentálně místo pro útočníka Marka Ivana. „V posledních zápasech nepodával takové výkony, jaké jsme si představovali. Před utkáním s Kladnem jsme chtěli pozměnit sestavu a zatím se to vyplatilo. Marek však ještě šanci dostane,“ řekl trenér Vsetína Rostislav Vlach. Vsetín nadále nemůže počítat sobránce Patrikem Lužou, jehož svalové zranění nepustí dle Vlacha ještě dva týdny do hry.

Z kroniky zápasů Vsetína se Znojmem

Poslední vítězství za tři body získal Vsetín 31.3.2003, když porazil Znojmo na jeho ledě 6:4 – tuto výhru ze současného kádru pamatují už jen čtyři hráči. 18.1.2004 se pak Vsetínu povedlo ve Znojmě bodovat výhrou v prodloužení 3:2, na domácím ledě je však bilance ještě více tristní – na Lapači dokázal Vsetín Orly zkrotit naposledy 13.12.2002 (2:0). V současnosti drží Znojmo sérii devíti zápasu v řadě, ve kterých se Vsetínem bodovalo.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř, Nedbálek - Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, R. Hruška, Rob - Dubec, Bacul, Duba.

Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Jareš, Heš, Čakajík, Šmach - Ludvík, Pucher, Erat - Ondřej, Mikulík, Kraus - Beroun, Haman, Plášek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov