Juniory čeká cesta do Kralup, dorost se těší na sobotní derby

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 21.09.2021

Dorostenci se zatím v tabulce s jedním vyhraným zápasem řadí do spodní poloviny. V tomto týdnu se budou snažit posbírat body doma proti Třinci a v derby ve Zlíně. Junioři pojedou podstatně dál. Čeká je první souboj se soupeřem z druhé skupiny. V neděli se vydají do Kralup nad Vltavou.

Dorost: čtvrtek doma, v sobotu derby ve Zlíně

Dorostencům se v minulém týdnu výsledkově nedařilo. Nejprve se utkali s Vítkovicemi, které byly ve vedení po celou dobu vzájemného utkání. Vsetínu dovolily skórovat až ve třetí třetině. Sobotní utkání s Porubou taky neskončilo bodovým přídělem. Vsetínu se sice podařilo prosadit jako první, ale domácí Poruba rychle zareagovala a v následující třetině se dostala do vedení, v němž setrvala až do konce.

Zápas: 23.9. Vsetín – Třinec 19:15

V prvním utkání minulého týdne se Třinec postavil proti Kometě. Zprvu bylo utkání vyrovnané, ve druhé třetině se však začalo více dařit Brněnským a prosadila se dohromady třikrát. Toto vedení se již Třinci nepodařilo dohnat. Vše si však vynahradil v následujícím zápase se Zlínem, jemuž do brány nasázel dohromady 10 gólů.

Zápas: 25.9. Zlín – Vsetín 15:45

Zlínští Berani v minulém týdnu neměli štěstí. Proti Porubě ztráceli již od první třetiny, podařilo se jim je dohnat pouze s rozdílem jednoho gólu, ale Poruba jim pokaždé znovu výsledkově utekla. Zápas s Třincem dopadl pro Zlín ještě hůř, neboť Oceláři rozhodli utkání již ve druhém dějství, když jim do brány spadly čtyři góly a ve třetí třetině další tři.

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Čada – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Urge, Koláček, Juráň, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal.
Třinec: Milota – Solowski, Buják, Ročák, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Mikula.
Zlín: Málek (26. Uherek) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Šišák, Urban, Vaculík, Hampl, Holba, Pilát, Marek, Babulík, Kaláč, Heš, Klimek.

Juniory čeká první prolínací kolo. Uspějí proti outsiderovi?

Po čtyřech kolech jsou junioři se sedmi body na třetím místě. Od druhé Techniky Brno je dělí pouze horší skóre ze vzájemného zápasu, které oba celky sehrály v neděli. V Brně se domácí sovy dostaly do tříbrankového vedení během prvních třech minut a s Valachy to nevypadalo vůbec dobře. Vsetín se ale nevzdal a pěti brankami strhl skóre na svou stranu. Drama však pokračovalo. Technika vyrovnalo a utkání rozhodlo až prodloužení. Nečekaný průběh měl také páteční zápas s Porubou. Do třetí třetiny domácího duelu vstupovali Vasacané s pohodlným náskokem 4:0, jenže Ostravané úspěšně vzdorovali a třemi góly ještě zasáhly do bojů o body. Valaši nakonec své hubené vedení udrželi a připsali si druhou výhru v sezoně.

"I když výsledek vypadal jednoznačně, hra byla vyrovnaná a k nám se v některých momentech přiklonilo štěstí. Je jenom škoda, že v poslední třetině, kdy jsme měli zápas dohrát na tutový výsledek, jsme takovou přemírou snahy a částečně i nervozitou zápas dramatizovali," hodnotil po utkání s Porubou trenér Juraj Jurík.

Zápas: 26. 9 . Kralupy nad Vltavou - Vsetín 13:30

O tomto víkendu čeká Vsetínské pouze jeden zápas. Přišla totiž prolínací část soutěže, kdy se spolu potkají týmy napříč skupinami. Valaši ke svému prvnímu utkání se zástupcem západní skupiny vyjedou do Kralup nad Vltavou. Středočesi byli v předloňské sezoně ve své konkurenci suverénní, o to větší překvapení tak může letos způsobit jejich bodové konto, které po čtyřech duelech zeje prázdnotou. Vsetín tak pojede do Čech v roli favorita, a to nejen díky aktuálnímu postavení v tabulce, svou roli hraje také výsledek z přípravného zápasu, které Valaši vyhráli poměrem 5:3.

Vsetín: Tkadlec (4. Janura) – Mojžíš, Houser, Machů, Prčík, Sýkora, Čapka, Macík – Maštalíř, Čechmánek, Veselý, Vrána, Jurek, Bednařík, Ramert, Janíček, Horský, Broža.
Kralupy: Němec – Hron, Kratochvíl, Šimůnek, Toulec, Šmíd – Kočí, Vorlíček, Šilhavý, Náhončík, Hanousek, Typolt, Cihelka, Stupka, Hamršmíd, Zajíc, Sulík