Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Kuboš: Zklamali jsme skvělé díváky

Zbyněk Stanečka, Aleš Koňařík • 22.11.2003

V s e t í n - Do konce duelu Vsetína s Vítkovicemi chyběla necelá minuta. Ale byla to právě ta minuta, která famóznímu Radovanu Bieglovi chyběla k druhému shot-outu za sebou. Hosté však při power-play vyhráli důležité buly a z následné skrumáže dopravil vítkovický Štefanka puk do vsetínské branky. Dva důležité body navíc tak zmizely v nenávratnu.

„Měli jsme velkou smůlu, dostat gól 54 sekund před koncem. Utkání jsme měli dobře rozehrané. Pravdou ale je, že ve třetí části jsme byli většinou pod tlakem. Chtěli jsme hubené vítězství ubránit za každou cenu. Bohužel se nám to nepodařilo. Jsme zklamaní i vůči divákům. Dnes vytvořili výbornou atmosféru a o to víc nás nepovedený závěr mrzí“ smutně hodnotil skončený zápas obránce Petr Kuboš.

Valachy trápí od samého začátku soutěže mizivá produktivita útočníku. Nejproduktivnějším hráčem Vsetína byl dlouho bek Patrik Luža, jedinou branku v duelu s Vítkovicemi zaznamenal po samostatném průniku obránce Jaškin. „Útočníkům to tam moc nepadá, možná málo střílí...,“ naznačil problémy vsetínské koncovky Kuboš. Ty se projevily i v duelu s Vítkovicemi. Vsetín nevyužil řadu přesilovek a ani přes minutu trvající početní výhoda 5 proti 3 nevedla k kýženému úspěchu. „V přesilovce nám chybí kousek štěstí. Dokážeme se usadit v pásmu, ale chybí finální přihrávka,“ dodal vsetínský obránce.

Útočné řady Vsetína prošly řadou změn, trenéra Jiřího Režnara zamrzelo rychlé stěhování Jaroslava Mareše zpět do Znojma. V řadách Orlů nevytížený útočník vstřelil ve třech zápasech za Vsetín dva góly.

„Když hráče zapracujete do mužstva a on vám odejde, je to jak přijít o ženu po deseti letech manželství,“ bavil tiskové středisko Režnar. Poté však přeladil na vážnější notu. „Jarda by pochopitelně chtěl hrát co nejvíce, místo toho teď sedí ve Znojmě ve čtvrté pětce. Záleží však na manažerech a klubech, jak jsou schopny se spolu domluvit. Pro tým je to samozřejmě nepříjemné.“

V neděli končí první polovina základní části. A právě jako poslední duel každé čtvrtiny určil los valašské derby. V tom nadcházejícím, který se hraje ve Zlíně, půjde o hodně. Vsetín by potřeboval bodovat, aby si udržel alespoň minimální odstup od konce tabulky, naopak Zlín bude usilovat o prodloužení své úspěšné série. Favorit je jasný.

„Ve Zlíně to bude hodně těžké utkání. Doma jsme s nimi hráli dobrý zápas, ale Zlín je teď rozjetý. Jsou na špici tabulky. Musíme dobře bránit střední pásmo a důležité bude hrát bez faulů. Většinu branek totiž dávají v přesilovkách,“ nastínil průběh valašského derby Petr Kuboš.

Ve Zlíně skončí již zmíněná polovina základní části. Pro Vsetín však nebyla příliš povedená a tak hodnocení nebylo nejveselejší. „Pro nás moc dobře nedopadla. Hodně zápasů jsme prohráli o jeden gól. Často se od nás odvrátilo štěstí. Ale budeme bojovat, chceme na tom být lépe,“ přeje si vsetínský obránce.