Ondřej Veselý a Radovan Somík nastoupí za Vsetín!

Aleš Koňařík • 07.10.2004

V s e t í n – Avizované změny v týmu se stávají skutečností. Prvními hráči, kteří by měli přispět k pozvednutí zakřiknutého vsetínského útoku, již se Vsetínem absolvovali první trénink. Jsou jimi šestadvacetiletý útočník Ondřej Veselý, který na Vsetín zamířil z ruského Novosibirsku, a Radovan Somík (na smínku) z Philadelphie, který bude ve Vsetíně působit po dobu výluky NHL. Loňský mistr extraligy Veselý dal klubu, kde působil v letech 2000-2002, přednost před nabídkou Karlových Varů a Zlína.

Ondřej Veselý nastoupí za Vsetín již v pátečním zápase proti Pardubicím.”Detaily kontraktu upřesníme do konce týdne,” sdělil k příchodu Veselého sportovní manažer Vsetína Roman Čechmánek. U druhé posily, slovenského útočníka Philadelphie Flyers Radovana Somíka, je situace jasnější. “Stejně jako ostatní hráči z NHL zde Somík zůstane po dobu výluky,” upřesnil Čechmánek. Somík i Veselý nastoupili na svém prvním tréninku na křídlech Vlachovy formace.

Ondřej Veselý zažil loni skvělou sezónu v dresu Zlína, se kterým vystoupal až na extraligový vrchol. V uplynulém ročníku zde sehrál v základní části všech 52 utkání a s 30 body byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. V play-off pak přispěl v 17 zápasech 4 góly a 8 asistencemi. Za dobu působení ve vsetínském dresu v letech 2000/2002 odehrál 116 zápasů, vstřelil 21 branek a zkompletoval 39 asistencí. Letošní sezónu zahájil v Novosibirsku, ale klub mu předčasně vypověděl smlouvu. Radovan Somík, který má také extraligové zkušenosti z působení ve zlínském týmu, má za sebou dva roky v NHL. Za Philadelphii odehrál 128 utkání, zaznamenal 14 branek a 22 asistencí.

Ačkoliv se vsetínský tým rozšířil o dvě jména, nechystá se vedení pouštět hráče, kteří by se nevešli do sestavy, na hostování. V tuto chvíli ani není koho, důvodem je totiž velká marodka, na kterou přibyl čerstvě Branko Radivojevič, jenž si nezahraje asi měsíc kvůli zranění kolene. Čechmánkovi nedovolí bolavá třísla nastoupit v příštích dvou týdnech, dnes netrénoval ani Roman Stantien, týden ze hry bude Marek Dubec, jenž laboruje s naštípnutým malíčkem. Naopak zranění obránce Petra Gřegořka se již doléčuje, naplno dnes trénoval i křídelník Tomáš Demel.

Kromě úprav soupisky je v plánu i změna pravomocí vsetínské střídačce. Ta ale dnes nebyla aktuálním tématem. “Zatím jsme o ničem konkrétním nejednali, ale máme nachystány některé varianty, o kterých chceme v nejbližší době rozhodnout,” dodal Roman Čechmánek.