Petr Hromada: Tímto stylem to nepůjde

Filip Bazala • 22.09.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou tři kola základní části druhé ligy. V tom posledním prohráli na ledě Poruby 1:5. Hlavní postavou mezi svěřenci Juraje Jakubíka byl brankář Petr Hromada, který po čas zápasu předváděl někdy až čarovné zákroky. Bohužel i tak se Poruba dokázala prosadit a poměrně jasně zvítězit. „Musíme ještě zapracovat na určitých věcech. Dnešní zápas se nám nepovedl,“ přiznal po utkání dvaadvacetiletý gólman.

Petře, s čím jste nastupovali k utkání s Porubou?
Chtěli jsme v Ostravě hlavně urvat nějaký bod. Víme už, jak Poruba hraje a oni vědí, jak hrajeme my. Chtěli jsme vsázet na brejky.

Byl jste v zápase hlavní postavou vsetínského týmu. Jak hodnotíte zápas celkově?
Nezačali jsme dobře. Chtěli jsme hrát odzadu, navázat na předchozí dva zápasy. Během prvních pěti minut však jeli domácí snad třikrát sami na bránu. Nevím, jestli jsme byli nekoncentrovaní nebo soupeř byl tak dobrý, ale to bylo o našem špatném vstupu do utkání. Byla to jen otázka času, kdy mi do brány něco spadne.

Nebyl ve vašich očích zápas podobný play-off z minulé sezóny?
Přišlo mi to jiné. V souboji v play-off jsme měli více šancí, které se nám dnes tvořit nedařily, jelikož nás soupeř dlouho držel pod tlakem. Až za stavu 3:0 Poruba trochu povolila a dostali jsme se do příležitostí i my. Po kontaktní brance však domácí zase zabrali a rozhodli zápas na konečných 5:1. Výsledek nevypadá moc dobře, ale je pravdou, že jsme dnes mohli prohrát i o více branek. Zápas se nám nepovedl, musíme ještě na určitých věcech zapracovat.

Co změnit do dalších venkovních zápasů?
Musíme se poučit z utkání s Porubou. Tímto stylem to nepůjde. Musíme zapracovat na vstupu do utkání a celkovém přístupu. Každý z nás si musíme říct, jestli jsme do zápasu dali vše a co šlo udělat lépe. Když někde přijede Vsetín, tak hrajeme pod nějakým jménem. Výkon v zápase s Porubou není hoden Vsetína. Možná to však vidím až moc kriticky.

Petr Hromada v bráně čaroval, ale ani jeho kouzla nakonec na body nestačila

V zápase se zranil Stanislav Báchor, jak je na tom?
Stano odehrál zápas za juniory a den poté odcestoval s námi do Poruby. Za brankou odehrával puk a někdo jej tam narazil. Asi jej to bolelo, tak se trenéři rozhodli ho nechat odpočívat. Po zápase už jej jen bolela hlava, tak by měl být v pořádku. Vykloubené rameno nemá.

V následujícím zápase vás čeká Hodonín. Jak na ně?
Musíme hrát tak, jak v prvním přípravném utkání. V našem hokeji bylo nadšení, bruslení, střelba. Byl to náš nejlepší zápas přípravy. V našem herním projevu byla ta správná chuť do hokeje. Neříkám, že v zápase s Porubou chuť nebyla, ale domácí nás moc k ničemu nepustili. Proti Hodonínu hrajeme doma a musíme to soupeři ukázat. Když to řeknu blbě, hrát můžeme už jenom lépe.

Myslíte, že na Lapači vám pomáhá velikost kluziště nebo obecně domácí prostředí?
Lépe by se to dalo hodnotit z pohledu soupeře, ale já jako soupeř na Lapač nikdy nejel, takže nevím. Zkrátka můj dům, můj hrad. Ať je to druhá liga, nebo extraliga, tak všichni co hrají doma, hrají lépe a předvádí většinou daleko lepší hru než na venkovním stadionu. Kdo je doma, tak by měl diktovat tempo zápasu.

Další zápas Vsetína už ve středu s Hodonínem!

kolodatumdomácíhosté
4. st 25.9.  Vsetín  Hodonín 17:30