Pro postup do play-off uděláme maximum, slibuje Martin Podešva

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 28.01.2018

Do utkání v Přerově odjížděl vsetínský tým s cílem poprvé v sezoně Zubry porazit a přivést do Vsetína cenné tři body. Bohužel ani tentokrát to zelenožlutým nevyšlo. Do výsledku v moravském derby se tučným písmem zapsal člen nově utvořené první formace Martin Podešva, kterému se podařilo vstřelit hned dvě branky vsetínského týmu. Vsetínský odchovanec po zápase cítil zklamání, přeci jen měli Valaši tři body na dosah. Na druhou stranu ovšem Podešva pevně věří v postup Valachů do čtvrtfinále play-off. "Kdybychom se do play-off nedostali, tak by to pro nás i fanoušky bylo obrovské zklamání. Snažíme se udělat maximum, abychom to zvládli," ujistil vsetínský útočník.

Jak hodnotíte utkání v Přerově?
Je smutné, že jsme nedokázali dnešní utkání vyhrát. Prohrávali jsme 0:2, přesto jsme se vrátili do hry a otočili na 3:2. Myslím si, že od prvního vstřeleného gólu jsme hráli dobrý hokej. Obrovská škoda, že jsme utkání v Přerově nedotáhli do vítězného konce. Mrzí mě, že odvážíme pouze bod, když jsme měli na to brát všechny tři.

Podařil se vám málo vídaný obrat z 0:2 na 3:2, proč se nepodařilo navázat na drtivý nápor ze druhé třetiny a přidat další branky?
Měli jsme tam celkem hodně šancí, hráli přesilovky, kdy jsme mohli odskočit na 4:2 a myslím, že to už bychom si pohlídali. Bohužel, jak se říká nedaš - dostaneš a zase se to potvrdilo. Pět minut před koncem jsme dostali vyrovnávací branku a v nájezdech už je to loterie, je to škoda, že nám nájezdy nevyšly, dva body by byly určitě lepší než jeden.

V utkání jste vstřelil dvě branky, jak byste je popsal?

První gól byl z přesilové hry, dařilo se nám kombinovat a střílet od modré čáry. Poté jsem dostal puk na pravý mantinel, říkal jsem si, že už jsem nahrával dost a všiml si, že před brankou je skrumáž. Předpokládal jsem, že by mohl mít brankář zakrytý výhled a rozhodl se vystřelit. Naštěstí to tam propadlo. Druhá branka vycházela z náporu Přerova, oni nás tlačili v přesilovce a já byl na trestné lavici. V momentě, kdy jsem skočil na led, tak jsem byl plný energie na rozdíl od hráčů, kteří tam už byli dlouho. Poté šla nahrávka na modrou čáru na obránce, vypíchnul jsem mu puk a díky tomu, že jsem měl více sil, přebruslil jsem ho a jel sám na brankáře. Dopředu jsem věděl, co udělám a spadlo to tam.

V posledních utkáních se vám osobně daří, pravidelně sbíráte kanadské body, jak se nyní na ledě cítíte?

Je pravda, že v posledních zápasech to je lepší než třeba před měsícem. Myslím si, že mám vždycky takové kolísavé výkony, ale jak přijdou Vánoce a nový rok, tak jako kdybych se nastartoval a výkony jdou nahoru. Doufám, že to bude tak i nadále pokračovat, a že se bude dařit i celému týmu a prokoušeme se do play-off.

Za stavu 3:2 i po vyrovnání na 3:3 jste měli velké šance, slibnou šanci měl Vítek a po něm i Beránek, oba však šli do kličky, kde následně o puk přišli. Nemyslíte si, že mnohdy jsou vaše akce překombinované a postrádají jednoduchost?
Je to těžké hodnotit. Sám nevím, jestli bych v té situaci také šel do kličky a nebo zkusil vystřelit. Kdyby se do takové příležitosti dostali znovu, tak třeba vystřelí, ale je možné že ve chvíli, kdy jdete do kličky, sledujete protihráče a věříte si, že ho můžete udělat. Každopádně si myslím, že v těchto chvílích se zápas nelámal.

Překvapil vás Přerov něčím? Odehráli jste proti nim už čtvrtý zápas a dá se říci, že ve třech utkáních jste Přerov vždy přehrávali, přesto máte z těchto zápasů pouze bod. Čím to je? Nesedí vám jejich hra nebo je v tom i trošku smůly?
Nemyslím si, že by nám jejich hra nějak zásadně neseděla. My před zápasem věděli co budou hrát, trenéři nás na to připravovali a věděli jsme jak na ně. Nevím, co k tomu moc říct, je to obrovská škoda, protože si myslím, že tři body měly jet s námi na Vsetín.

Mezi fanoušky Vsetína a Přerova panuje velká rivalita, přenáší se to i na led, sledujete rozdíly oproti ostatním zápasům?
Osobně mám takové zápasy velmi rád. Panuje bouřlivá atmosféra, je to vyhecované a má to příchuť derby. Vím, že fanoušci se moc rádi nemají a o to dodává takovou tu třešničku navíc.

V pondělí vás čekají Litoměřice, půjde o veledůležitý souboj o play-off, jaký očekáváte zápas?
My už několik posledních zápasů se snažíme dát do hry víc než 100 %, je pravda, že někdy nám utkání nevyjde, ale myslím si, že všichni kluci, co jsou v kabině touží po play-off. Kdybychom se do play-off nedostali, tak by to pro nás i fanoušky bylo obrovské zklamání. Snažíme se udělat maximum, abychom to zvládli, abychom se do elitní osmičky protlačili a udrželi se v ní.

Zápasy jdou nyní v rychlém sledu za sebou, vyhovuje vám to nebo byste ocenil čas pro regeneraci?

Mě osobně to nevadí. V neděli potrénujeme a budeme mít pak celý den volno. Připravíme se poctivě na pondělní zápas. Pro všechny jsou podmínky stejné, nevidím v tom žádný problém.