Prosinec zahájí Valaši v Edenu proti pražské Slavii

Jan Tajzler • 30.11.2021

Kalendářní rok míří do cílové rovinky, hokejisté Vsetína vstoupí do posledního měsíce roku 2021 na ledě pražské Slavie. Sešívaní se až do pondělí těšili na domácím ledě úspěšné vítězné sérii, tu však narušily Litoměřice. Podaří se v Edenu uspět i zelenožlutým? Nebo sešívaní naváží na úspěchy z předcházejících zápasů? Souboj Pražanů s Valachy startuje v Edenu ve středu od 18:00.

Slavia prožila povedený listopad

Po nepříliš oslnivém začátku Pražané zabrali, v listopadu našli sešívaní pouze dva přemožitele, to když nečekaně podlehli v Benátkách nad Jizerou 1:3 a druhý přemožitel se našel v pondělí. Do Edenu přicestovaly rozjeté Litoměřice a potvrdily formu díky jasnému vítězství 6:1. Nicméně předchozí výhry katapultovaly Pražany do klidných vod tabulky, momentálně Slavia sídlí na 7. místě a na Vsetín ztrácí pouhé tři body, nutno však podotknout, že oproti Valachům mají Pražané odehráno o tři zápasy navíc.

Slavia bude chtít na startu nového měsíce určitě nastartovat také novou vítěznou sérii. Na domácím ledě se představí podruhé v řadě, proti Vsetínu se jistě bude snažit navázat na úspěch z jihlavského ledu, kde vyhrála po přestřelce 5:4. Hlavní trenér Jiří Veber určitě bude spoléhat i na individuality ve svém týmu, kterými bezesporu jsou útočníci Tomáš Knotek (13+16) s Lukášem Žejdlem (12+9). Trojici nejproduktivnějších útočníků uzavírá Petr Kafka (4+13).

Defenzíva sešívaných stojí na schopnostech Daniela Krejčího, jenž umí mimořádně podporovat i útočnou činnost (4+14). Úkoly v defenzívě splňuje na jedničku Mikuláš Hovorka, což dokazuje jeho kladných sedm bodů v hodnocení +/-. Brankoviště Slavie by mohl ve středečním podvečeru střežit jmenovec vsetínského brankáře Roman Málek, ten se snaží jít ve stopách svého slavného otce, za Pražany zatím odchytal 15 duelů s úspěšností 91,3 %. Průměrně pak dvacetiletý maskovaný muž obdržel 2,4 branky na zápas. Nasadit mohou Slávisté také zkušenějšího Martina Michajlova, tomu se však v letošní sezoně příliš nedaří.

Předností pražského celku jsou přesilové hry, v procentuální úspěšnosti jsou sešívaní na druhém místě hned za Frýdkem-Místkem, když soupeře potrestali ve 26,60 procentech nabízených početních výhod. Slavia má navíc Vsetínu co vracet, při prvním střetnutí na Lapači padla 0:5.

Dostanou se Valaši znovu do tempa?

Vsetín po první reprezentační přestávce odehrál pouze tři zápasy, ve kterých získal 4 body. Zelenožlutí by určitě rádi navázali na výkony před pauzou, kdy na svém kontě čítali pět výher v řadě. Aktuálně mají Valaši odehráno nejméně zápasů ze všech účastníků soutěže a to pouze 22, i tak se drží v elitní šestce, momentálně je to 5. místo se dvoubodovou ztrátou na Jihlavu.

Valachy určitě musí mrzet sobotní nezdar s Litoměřicemi. Proti kališníkům Vsetínští drželi ještě minutu a sedmnáct vteřin před třetí sirénou vedení 4:3, ale soupeř dokázal v přesilové hře utkání vyrovnat a dovést do prodloužení a následných samostatných nájezdů, ve kterých si připsal druhý bonusový bod.

Vsetín odcestuje do Prahy s další posilou do ofenzivních řad, z Přerova se na Lapači na startu nového týdne hlásil zkušený útočník Roman Pšurný, jenž byl osobností hanáckého celku a trenéři Stantien se Srdínkem si od něj hodně slibují. Dá se očekávat, že Pšurný zaujme místo na centru první formace, ale na potvrzení této domněnky si budeme muset do středečního večera počkat. Zápas mezi pražskou Slavií a Vsetín startuje na Zimním stadionu Eden ve středu od 18:00, samozřejmostí je přímý přenos na hokejkatv.cz či textová reportáž na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Michajlov (20. Málek) – Krejčí, Veber, Duda, Havel, Hejda, Hovorka, Zelingr – Machač, Knotek, Bílek – Vlček, Žejdl, Kern – Brož, Pšenička, Šteiner – Petrov, Doležal, Havrda.

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Jakub Jenáček, Hryciow, Buchta – Půček, Pitule, Rob – Gago, Vlach, Zeman – Berger, Březina, Klímek – Hořanský, Kucharczyk, Vítek.