Sbohem a šáteček. Vsetín hraje naposledy doma

Aleš Koňařík • 27.02.2005

V s e t í n - Adieu, vsetínský stadione. Tak zase někdy příště, či slovy Jima Morrisona "This is the end." Vsetín čeká poslední zápas sezóny na vlastním ledě, v derniéře Valachy doprovodí karlovarská Energie. Hosté už mají jen velmi teoretickou šanci na postup do play-off, od kterého je dělí pět bodů. Vsetín by se naproti tomu s vlastními oddanými fanoušky rád rozloučil vítězstvím a doufá, že si jich na Lapač najde cestu více, než tomu bylo v minulých kolech. Vstupné je totiž jen poloviční.

Musel by se stát zázrak, aby tento zápas nebyl jak pro Vsetín, tak pro karlovarskou Energii jejich předposledním vystoupením v letošní sezóně. Ačkoliv se Varům podařilo v posledním kole překvapivě uspět na ledě Sparty, kterou díky góly ex-sparťana Ptáčka porazili 3:2, ztrácejí na osmé místo pět bodů. Zázrak, který by Energii posunul do play-off, by musel spočívat v prohře všech praktických (Plzeň, Litvínov) i teoretických (Znojmo) týmů, které uzavřou postupovou osmičku.

Karlovarské stíhací jízdě tak zřejmě dojde palivo těsně před branami vyřazovacích bojů. Chce se říct, že tradičně: Energie dosud nikdy ve své extraligové historii o titul neválčila. Letos ji může hřát alespoň fakt, že k tomu měla v porovnání s předchozími ročníky nejblíž. Smíření se s touto situací dokazuje i fakt, že Karlovy Vary opustil jejich nejproduktivnější útočník Lubomír Hurtaj (10+19), který zbytek sezóny dohraje ve švýcarském Lausanne.

V dresu soupeře se na vsetínský led vrací jeho odchovanec Radim Kucharczyk, který se do týmu Energie rád přesunul z nepovedeného angažmá v Třinci. Za Energii si připsal dvě asistence, ovšem co do branek je na kontě kdysi vyhlášeného kanonýra stále jen smutná nula. Minulé střetnutí na Vsetíně přineslo jedenáct branek, z toho valná většina skončila v karlovarské síti. Na závěr nepovedené sezóny by repete bylo pro Vsetín takovou malou, bezvýznamnou ale přeci jen milou tečkou za letošním extraligovým ročníkem.

Letošní zápasy:

K. Vary – Vsetín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky:
4. M. Dvořák (Alinč, Milan Procházka), 31. Hurtaj (Tomík), 55. Lipianský (Tomík) - 18. Demel (Kovář, Vak).

Vsetín – K. Vary 9:2 (1:2, 4:0, 4:0)
Branky:
15. Němec (Vak), 27. Vak (Němec), 31. Brabenec (Somík, Klesla), 36. Vlach, 38. Zadina (Gýna, Frolo), 44. Demel, 53. Radivojevič (Klesla, Frolo), 57. Němec (Vak), 60. Demel (Somík) - 1. Hlavačka (Kraft), 12. Alinč (Milan Procházka).

K. Vary – Vsetín 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky:
16. Kraft (Suur), 22. Petr Kumstát (Alinč, Skuhravý), 32. Alinč (M. Dvořák, Hurtaj), 36. Petr Kumstát (A. Nedorost), 38. Kraft (A. Nedorost, V. Polák) - 26. Somík.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Plšek - Frolo, Jaškin, Němec, Chvátal, Hrabal, Horák - Dubec, Vlach, Korotvička - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, O. Hruška, R. Hubáček - Havíra, Selingr.

K. Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček, Bauer - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Kucharczyk, Alinč, Kraus - M. Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Bednařík, Pech, V. Polák.