Vstupenky online
  80. narozeniny

Tobola: Cílem je postup do semifinále

Václav Trávníček • 12.09.2013

Postoupit do druhého kola play-off, tedy do semifinále. To je podle Daniela Toboly jednoznačným cílem vsetínských hokejistů v nové sezoně, která odstartuje již v sobotu. „Už pár let se nám to nepodařilo a naši fanoušci si to zaslouží,“ říká v rozhovoru jednatel VHK, podle kterého se klub ještě snaží tým doplnit zkušeným zadákem. „Obranné řady zatím nemají konkurenci, jakou bychom si představovali, ale pracujeme na tom,“ tvrdí.

Nová sezona klepe na dveře, mládežnickým výběrům už dokonce začala. Jste spokojený s tím, jak se vám na ni podařilo klub připravit?
Příprava všech kategorií proběhla podle předsezonního plánu a věřím, že jsme připraveni kvalitně. Ale až hra a výsledky ukážou, zda je to pravda.

Poslední srpnový den proběhl na Lapač exhibiční zápas mezi týmem z roku 1993, který pro Vsetín vybojoval nejvyšší soutěž, a současným celkem VHK. Jak tuto událost s odstupem času hodnotíte?
Organizací takovéto akce jsme především chtěli našim fanouškům nabídnout zpestření hokejové sezony a myslím, že se nám to podařilo. Diváci byli doufám spokojení a sobotní odpoledne si užili, byť jsme doufali, že jich bude trochu více.

Jsme rádi, že pozvaní hráči až na pár výjimek na Vsetín dorazili a věřím, že si setkání s bývalými spoluhráči a fanoušky také vychutnali. Hokej na Vsetíně má neskutečnou historii a my si ji chceme i tímto způsobem připomínat, jelikož čas letí a ne všichni v dnešní době ví, co se tady před dvaceti lety na Lapači začalo hokejově dít.

Klub se netají tím, že důležitá část jeho příjmů pochází ze vstupného. Jak v této souvislosti vnímáte letošní počet prodaných permanentek?
V současné době je prodáno cca 250 ks permanentek, což se pomalinku blíží loňskému stavu. Vážíme si každého fanouška, který koupí permanentky podpoří svůj klub. Bohužel se nám nedaří rozšířit řady fanoušků, kteří tak činí. Jedná se víceméně o stejnou skupinu fandů a noví, kteří by se přidali, nejeví příliš velký zájem.

Příjem ze vstupného a permanentek je pro náš klub zásadní z ekonomického hlediska a zároveň to znamená, že bude na Lapač chodit hodně diváků, kteří vytvoří skvělou atmosféru, která požene tým za lepšími výsledky. Na to zase možná uslyší sponzor klubu a podpoří jej větší finanční podporou. Je to pořád stejná písnička, ale nestěžujeme si a budeme stále dělat všechno pro to, abychom na Vsetíně hráli hokej na nejvyšší možné úrovni.

Můžete zveřejnit, s jakým rozpočtem pro sezonu 2013/14 počítáte?
Pro sezonu mužského týmu pracujeme s rozpočtem cca 5 milionů korun.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou

Vsetín - Hodonín 5:0
Vsetín - Nový Jičín 5:3
Šumperk - Vsetín 3:2
Přerov - Vsetín 7:0
Vsetín - Přerov 2:2
Vsetín - Opava 3:1
Vsetín - Vsetín 1993 3:8 (exhibice)
Opava - Vsetín 5:2
Nový Jičín - Vsetín 1:1
Hodonín - Vsetín 2:1

Největší úspěch v loňské sezoně mládežnických celků VHK byl postup juniorů do extraligy. Jaké cíle si kladete letos?
V extralize juniorů a mladšího a staršího dorostu je prioritou udržení všech soutěží. Nebude to lehký úkol, ale budeme se o to prát. Mladší dorost se stále hráčsky doplňuje a když se všechno podaří, věřím, že svou roli v soutěži zvládne. Starší dorost jsme také hráčsky posílili, ale konkurence je již větší než v mladším dorostu a bude to jistě boj, ve kterém chceme uspět. Juniorskou extraligu hraje pouze 17 týmů v republice, což hovoří samo za sebe.

Ročník 1993, který nám vytáhl juniory do extraligy, může do sestavy zasáhnout pouze v počtu 2 hráčů. Letošní tým tedy bude stát především na hráčích ročníku 1994 a těch lepších ročníku 1995. První dva výsledky soutěže pro nás nebyly příznivé, ale celý klub udělá všechno pro zlepšení a věřím, že i diváci týmu pomohou, jak tomu bylo v březnové baráži. Co si budeme povídat, zejména domácí prostředí a jeho skvělá divácká kulisa hrála při postupu do extraligy rozhodující roli.

A jaké jsou letošní ambice A-týmu?
Do 1. ligy na jaře postoupil Havířov, který nám jako velmi kvalitní a atraktivní soupeř bude jistě chybět, ale letošní soutěž bude pravděpodobně ještě kvalitnější a možná vyrovnanější než tomu bylo loni. Náš cíl je jednoznačný a tím je postup do 2. kola play-off, které jsme již dlouho nehráli. Naši diváci si to zaslouží.

K týmu v létě nastoupil nový trenér Juraj Jakubík. Proč jste se při výběru rozhodli právě pro tohoto slovenského kouče? Čím si vás získal?
Ihned po skončení sezony se začala vést jednání s kandidáty na trenérský post a nakonec jsme se rozhodli pro pana Jakubíka. Má hráčské i trenérské extraligové zkušenosti a věřím, že také svou mentalitou a chutí do trénování bude pro klub přínosem.

Kádr po loňské sezoně opustili útočníci František Zúbek a Marek Dubec a obránce David Hoďa. Podařilo se vám je nahradit?
To ukáže soutěž. Martin Ambruz, který se po letech vrátil na Vsetín, bude jistě patřit mezi lídry mužstva, do kabiny zapadl skvěle a určitě nám v těžkých fázích zápasů pomůže. Takový hráč tady loni chyběl. Do útoku na poslední chvíli přišel také navrátilec na Lapač Robin Ševčík, který je gólový typ hráče a čekáme, že to potvrdí. A máme tu naše mladé hráče, tím nemyslím pouze loňské juniory. Už přichází jejich čas na výraznější prosazení, záleží jen na nich, jak se toho chopí.

Obranné řady nemají takovou konkurenci, jakou bychom si představovali a dlouhodobý cíl, přivést do týmu zkušeného obránce, se prozatím nepodařilo splnit. Stále se o však to pokoušíme.

Jak hodnotíte přípravná utkání?
Víme, kde nás tlačí bota, je to především hra a výsledky venku. Tím neříkám, že doma jsme v pohodě a budeme jenom vyhrávat, to jistě ne. Domácí úspěšnost musíme stoprocentně udržet. Poslední přípravy venku byly zaměřené na obranou fázi a tu jsme vcelku zvládli, jelikož jsme tolik neinkasovali. Pracujeme na tom, tým je zase o rok starší a zkušenější a na hře a výsledcích se to musí projevit.

Soutěž odstartuje už v sobotu, hned následující týden pak slavnostně zahájíte sezonu společně se vsetínskými divadelníky. Jak se na tuto událost těšíte?
Je to opět takové zpestření pro klub, partnery i fanoušky. Hokej není všechno a tím se taky řídíme. Společnou akci s divadelníky můžeme všichni pomoci porodnici na Vsetíně a to je přece super věc, která se týká rozhodně všech, co jsme měli to štěstí a přišli na svět.