Vstupenky online
  80. narozeniny

Týden pravdy začíná pro Vsetín ve Varech

Aleš Koňařík • 26.01.2004

V s e t í n – Finišující základní část soutěže se řídí dle lednového počasí – obojí značně přituhuje. Vsetín čekají v tomto týdnu hned dva duely s přímými rivaly v boji o osmičku. K tomu oba na ledě soupeřů z druhého konce republiky. V úterý se Vsetín střetně s karlovarskou Energií, v pátek s Chemopetrolem Litvínov. Trenéři již mohou počítat s posilou ze Sparty Zdeňkem Sedlákem.

Karlovy Vary mají před Vsetínem jednobodový náskok (52-51) a je tedy zřejmé, že nyní se jakákoliv bodová ztráta počítá dvojnásobně. Karlovarským jistě stále leží v žaludku loňský debakl 2:7, kterým jim Vsetín sebral naději na první účast v play-off. V letošní sezóně má západočeský tým s Valachy pozitivní bilanci: dvě vítězství (3:2 a 3:0) a remíza 2:2. Nepříjemný soupeř zatím docela sedí útočníkům Pavlu Selingrovi a Romanu Stantienovi, v utkáních s Energií oba shodně nasbírali po třech kanadských bodech. Tento útok, doplněný o důrazného Tomaze Razingra, rozhodoval o posledních třech vsetínských výhrách.

Nová tvář ve vsetínském dresu, útočník Zdeněk Sedlák, se pravděpodobně postaví na křídlo Vakova útoku. Oba soupeři vyrukují do důležitého boje takřka v kompletním složení. Varům chybí pouze brankář Petr Franěk, Vsetínu zase Josef Štraub. Namísto zraněného Petra Fraňka, který i letos patří ke klíčovým –žel, pro Vary často zdravotně insolventním oporám- získal klub zkušeného Libora Bartu. Pro toho nebylo po příchodu Romana Málka v plzeňské sestavě místo. Vary v předchozím kole prohrály v Třinci 0:3.

Vsetínská hokejová: Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal, Polák, Luža, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Vak, Ambruz.

HC Energie Karlovy Vary: Barta - Hájek, Ptáček, Gavlas, Vantroba, Bauer, Rodin, Grof - Němčický, Alinč, Tvrdík - Bednařík, Lipianský, Jantovský - Kraus, Skuhravý, Kumstát - Košťál, Polák, Netík.